ajuebakasvaja ravi ja ravimid

Eesmärk ajuebakasvaja ravi, et parandada oma sümptomid ja hoida oma nägemist süvenemist. Arst võib määrata ravimeid, et kontrollida oma sümptomeid.

Kui oled ülekaaluline, arst võib soovitada kehakaalu langus. Sul võib töötada dietoloog, et aidata oma kaalulangus eesmärke. Kehakaalu võib parandada teie sümptomid. Mõned inimesed, kes on haiglaselt rasvunud võivad kasu kaalulangus programmid või mao operatsiooni kaalus.

Kui teie nägemine halveneb, operatsiooni, et vähendada survet ümber oma nägemisnärvi või vähendada koljusisene rõhk võib olla vajalik. Kui olete olnud ajuebakasvaja, siis peaks olema oma visioon tuleb regulaarselt kontrollida.

Glaukoom ravimid. Üks esimesi narkootikume tavaliselt proovinud on atsetasoolamiidiga (Diamox), mis on glaukoomi ravim. See ravim võib vähendada tootmist tserebrospinaalvedelik. Samuti on näidatud, et parandada sümptomeid 47-67 protsenti inimestest.

Ravimid

Kirurgia

Võimalikud kõrvaltoimed on seedehäire, väsimus, kihelus sõrmede, varvaste ja suu ning neerukivid.

Nägemisnärvi mantel fenestration. Selles metoodikas, kirurg lõikab akna membraani, mis ümbritseb nägemisnärvi. See võimaldab liigse tserebrospinaalvedelik põgeneda.

Vision stabiliseerub või parandab enamikel juhtudel. Enamik inimesi, kes on seda protseduuri teha ühe silmaga märgata kasu mõlema silmaga. Kuid see operatsioon ei ole alati edukas ning võib isegi suurendada nägemishäired.

Seljaaju vedelikku sundi. Teises tüüpi operatsiooni arst sisestab pikk, peenike toru (shunt) ajju või madalam selg aidata äravoolu liigne tserebrospinaalvedelik.

Torud on burrowed naha all oma kõhtu, kus sundi tühjendab liigse vedeliku. Sümptomid võivad parandada mõned inimesed, kes läbivad seda protseduuri.

Kuid šuntidega ummistuvad ja tihti nõuavad täiendavaid operatsioone, et hoida neid töökorras. Tüsistused võivad olla madala rõhuga peavalu ja infektsioonid.

See protseduur on tavaliselt ainult ravivõimalus kui teised ravimeetodid ei ole vabastatud oma seisundist.