Eelteismeline ja Teen immuniseerimiri Vaktsineerimine

Kõik küsimused, mis tulevad tõsta nooruk, see võib olla lihtne vanemad kaotada jälgida soovitatav preteen ja teen immuniseerimisprotsesse.

Vastavalt Taskukohane Care Act, paljud tervisekindlustuse plaane annab tasuta ennetavaid meditsiiniteenuseid, sealhulgas tervist, vaktsineerimised ja sõelumiskatseid, lastele ja teismelistele. Lisateave.

Haigekassa Center

Teetanuse ja difteeria toksoidide ja atsellulaarset läkaköha vaktsiin (Tdapi manustamist andis)

Tdapi manustamist andis vaktsiini manustatakse tavaliselt vanuses 11-12 aastat, kes on läbinud lapseeas DTP / DtaP vaktsineerimise seeria ja kes ei ole saanud teetanuse ja difteeria toksoidide vaktsiin (Td) lisandumine. Lapsed vanuses 13-18 aastat, kes võis jääda 11-12 aasta Td / Tdapi manustamist andis korduva peaks saama ka ühe annuse Tdapi manustamist andis, kui nad on lõpetanud lapseeas DTP / DtaP vaktsineerimise seeria.

Miks teismelised vajavad seda vaktsineerimist? See on uus vaktsiin ja vähemate kõrvalmõjudega. Kõrvaltoimed varem vaktsiinid, eriti läkaköha (läkaköha) komponent, olid palju hullem teismelised ja teinud täiendavaid immuniseerimise ebapraktiline. Kahjuks kaitse läkaköha vastu kestis ainult umbes 10 aastat. Seega, teismeliste ja noorte täiskasvanute sai kõige levinum ohvrid “täiskasvanute läkaköha sündroom.” Kuidas läkaköha pärast vana vaktsiini kaotab tõhusust võib põhjustada rasket ning mõnikord kurnav köha kolm nädalat või isegi kauem. Nüüd saavad noored olema vaktsineeritud seda Taasnakatamiseks, kui need on täiskasvanud. Samuti immuniseerimise teismelised aitab leviku tõkestamiseks läkaköha kogukonnas.

Inimese papilloomiviiruse vaktsiin (HPV)

Põhineb kliiniliselt tõestatud seose teatud tüüpi HPV ja emakakaelavähi üks AICP kõige olulisi muutusi on oma soovitust, et nooruk tüdrukutele ja poistele vaktsineerida HPV vastu.

Komitee soovitab, et esimese annuse manustamist HPV vaktsiini seeria manustada poiste ja tüdrukute vahel 11 ja 12-aastased (ja mitte anda tüdrukud noorem kui üheksa). Vaktsiin toimib paremini nooremas ages.The Teine annus tuleb manustada kaks kuud pärast esimest ja kolmandat annust kuus kuud pärast esimest. HPV vaktsiini seeria tuleb pöörata sellele, millist teen 13-18 aastat, kes ei ole varem vaktsineeritud. Noored täiskasvanud 18-26 aastased peaks kaaluma saada vaktsineeritud.