Eesnäärme vähi sõeluuringute (PDQ®): sõelumine [] -Risks eesnäärmevähi sõeluuring

Sõeltestide on riskid.

Kui sa mõtled alternatiivset ravi eesnäärmevähi õppida tüüpe olemas. Pea meeles, pidage nõu oma arstiga, kui te kaalute kasutades alternatiivset ravi. See link viib teid National Cancer Institute kodulehel; Mõeldes alternatiivseks raviks eesnäärmevähi?

Riske eesnäärmevähki skriinimistaseme järgmine

Leida eesnäärmevähk ei pruugi parandada tervist või aitab mees elavad kauem.

Linastub ei pruugi parandada oma tervist või aitab teil elada kauem, kui teil on vähk, mis on juba levinud väljapoole eesnäärme või muudesse kohtadesse keha.

Mõned vähi kunagi põhjustada sümptomeid või muutuda eluohtlikuks, kuid kui leitakse sõelumise, et vähk võib töödelda. Leida nendest vähk nimetatakse overdiagnosis. Ei ole teada, kas ravi nende vähkide aitaks teil elab kauem kui juhul, kui ravi ei esitatud ja vähiravi, nagu kirurgia ja kiiritusravi, võivad olla tõsised kõrvaltoimed.

Mõned uuringud eesnäärmevähiga patsientidel näitas patsientidel oli suurem risk surra südameveresoonkonna (südame- ja veresoonte) haiguse või enesetapp. Risk oli suurim esimesel aastal pärast diagnoosi.

Järeltestidega, nagu biopsia, võib teha diagnoosida vähk.

Kui PSA test on tavalisest kõrgem, biopsia eesnäärme võib teha. Komplikatsioonid biopsiast eesnäärme võivad olla palavik, valu, veri uriinis või sperma ja kuseteede infektsioon. Isegi kui biopsia näitab, et patsient ei pea eesnäärmevähk, võib ta muretsema enam umbes eesnäärmevähi tulevikus.

Valenegatiivseid testi tulemused võivad tekkida.

Sõeluuring tulemusi võib tunduda normaalne, kuigi eesnäärmevähk on olemas. Inimene, kes võtab vastu vale-negatiivne testi tulemus (mis näitab, ei ole vähk, kui seal tõesti on) võib aeglustada otsib arstiabi ka siis, kui tal sümptomeid.

Vale-positiivse tulemuse korral võib tekkida.

Sõeluuring tulemusi võib tunduda ebatavaline, kuigi mingit vähki esineb. Valepositiivse testi tulemus (mis näitab, et on vähk, kui seal tõesti ei ole) võivad põhjustada ärevus ja tavaliselt järgneb mitu katset, (nt biopsia), mis on ka riskid.

Arst võib teile sobiva eesnäärmevähi riski ja oma vajadust sõelumiskatseid.

See teave on toodetud ja pakutud Nationa; cANCE; Instituut (). Teave selle teema võib olla muutunud, sest see oli kirjutatud. Kõige värskema informatsiooni saamiseks pöörduge nationâ; cANCE; Institute interneti koduleheküljel aadressil http: /; cancer.gov või helistada 1-800-4-Vähi.

 Avalik teave National Cancer Institute