eesnäärmevähi põhjuste

Eesnäärmevähk on vähk, mis toimub mehe eesnäärme – väike pähkel-kujuline nääre, mis toodab seemnevedelikku, mis toidab ja transpordib seemnerakud.

Eesnäärmevähk on üks levinumaid vähitüüpide meestel. Eesnäärmevähk kasvab tavaliselt aeglaselt ja esialgu jääb piirdub eesnäärme, kus see ei tohi põhjustada tõsist kahju. Kuigi teatud tüüpi eesnäärmevähi kasvavad aeglaselt ja võib vajada minimaalsed või puuduvad ravi, teised liigid on agressiivne ja võib levida kiiresti.

Eesnäärmevähk, et on avastatud varakult – siis, kui see on ikka ainult eesnäärme – on paremad võimalused edukaks raviks.

Eesnäärmevähk võib põhjustada mingeid märke või sümptomeid algusjärgus.

Eesnäärmevähk mis on rohkem arenenud võib põhjustada nähud ja sümptomid nagu

Leppida oma arsti, kui teil on sümptomid, mis häirib teid.

Seal on arutelu seoses riskide ja kasu sõelumine eesnäärmevähi ja meditsiini organisatsioonid erinevad oma soovitusi. Arutle eesnäärmevähi sõeluuring oma arstiga. Koos saate otsustada, milline on teie jaoks parim.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Ei ole selge, mida põhjustab eesnäärme vähki.

Arstid teavad, et eesnäärmevähi algab siis, kui mõned rakud oma eesnäärme muutunud ebanormaalne. Mutatsioonid epiteelimuutused “DNA põhjustada rakkude kasvamist ja jagavad kiiremini kui normaalsed rakud teha. Epiteelimuutused jätkata elu, kui teised rakud surevad. Kuhjuv ebanormaalsed rakud moodustavad kasvaja, mis võib kasvada tungida lähedal kude. Mõned ebanormaalsete rakkude võib murduda ja levida (anda metastaase) teiste kehaosade.

Mida ootate oma arsti

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk eesnäärmevähi hulka

Sõelumine eesnäärmevähi

Komplikatsioonid eesnäärmevähi ja selle ravi hulka

Diagnoosimiseks eesnäärmevähki

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, alustada nähes oma perearsti või üldarsti.

Kindlaksmääramine eesnäärmevähk on agressiivne

Kui arst kahtlustab teil võib olla probleeme oma eesnäärme, siis võib nimetatud kuseteede spetsialist (uroloog). Kui sul on diagnoositud eesnäärmevähk, siis võib nimetatud vähi spetsialist (onkoloog) või spetsialist, kes kasutab kiiritusravi vähi raviks (kiirgus onkoloog).

Määrata, kui kaugele vähk on levinud

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte, et olla valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Eesnäärmevähi mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Kas testida tervet meest sümptomiteta eesnäärmevähi on vastuoluline. Medical organisatsioonid ei ole nõus teemal sõelumine ja kas see on kasulik.

Mõned meditsiinilised organisatsioonid soovitavad mehed leiavad eesnäärmevähi sõeluuring 50ndates või varem meestele, kes on riskifaktorid eesnäärmevähk. Teised organisatsioonid ei soovita sõelumine.

Arutage oma konkreetsest olukorrast ja kasulikkust ja riske sõelumine oma arstiga. Koos saate otsustada, kas eesnäärmevähi sõeluuring on õige.

Eesnäärme sõeluuringute testid võivad sisaldada 🙂

PSA testimine koos DRE aitab tuvastada eesnäärmevähki nende varasest lapsepõlvest, kuid uuringud on nõus, kas need katsed vähendada risk surra eesnäärmevähki. Sel põhjusel on arutelus eesnäärmevähi sõeluuring.

Kohest ravi ei pruugi olla vajalik

Kui kõrvalekalle on avastatud palpatsioonita või PSA test, võib arst soovitada testid teha kindlaks, kas teil on eesnäärmevähk, nagu

kiiritusravi

Kui biopsia kinnitab vähi olemasolu, on järgmiseks sammuks taseme määramiseks agressiivsust (klass) vähirakkude. Laboris, patoloog uurib proovi oma vähki määrata, kui palju vähirakke erineda terveid rakke. Kõrgem klass näitab agressiivsemat vähk, mis on tõenäolisem levivad kiiresti.

hormoonravi

Operatsioon eemaldada eesnäärme

Kõige tavalisem skaala hindamiseks kasutatakse hinne eesnäärmevähi rakke nimetatakse Gleason skoor. Scoring ühendab kaks numbrit ja võib ulatuda 2 (nonaggressive vähk) kuni 10 (väga agressiivne vähk).

Kord eesnäärmevähi diagnoosi arst töötab ulatuse määramiseks (etapp) vähi. Kui arst kahtlustab oma vähki võis levida kaugemale oma eesnäärme, pildistamine testid nagu neid võib soovitada

Mitte iga inimene peaks olema iga testi. Arst aitab otsustada, millised katsed on parim teie puhul.

Kui testimine on lõpetatud arst määrab oma vähki staadiumis. See aitab määrata oma ravivõimalusi. Eesnäärmevähi etapid on

Teie eesnäärmevähi ravivõimalusi sõltub mitmetest teguritest, näiteks kui kiiresti vähk kasvab, kui palju see on levinud ja oma üldist tervist, samuti eeliste ja võimalike kõrvaltoimete raviks.

Meeste diagnoositud väga varases staadiumis eesnäärmevähi ravi ei pruugi olla vajalik kohe. Mõned mehed ei pruugi kunagi vaja ravi. Selle asemel, arstid mõnikord soovitavad aktiivset järelevalvet.

Aktiivse seire, regulaarselt käima vereanalüüse, pärasoole eksamid ja võimalusel biopsiat võib teostada jälgida progressiooni oma vähki. Kui analüüsid näitavad oma vähki edeneb, siis võib valida eesnäärmevähi ravi, nagu operatsioon või kiiritusravi.

Aktiivne seire võib olla võimalus vähk, mis ei põhjusta sümptomeid, kasvab väga aeglaselt ja piirdub väikese ala eesnäärme. Aktiivne seire võib kaaluda ka mees, kes on üks tõsine tervisehäire või kõrges eas, mis muudab vähiravi raskemaks.

Aktiivne seire kaasneb oht, et võib vähk kasvada ja levida tervist, mistõttu on vähem tõenäoline, et ravida.

Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia vähirakkude hävitamiseks. Eesnäärmevähk kiiritusravi saab toimetada kahel viisil

Kõrvaltoimed kiiritusravi võib sisaldada urineemisel, sage urineerimine ja kiireloomuliste urineerimine, samuti rektaalne sümptomid, nagu kõhulahtisus või valu, kui roojamisraskused. Erektsioonihäire võib esineda ka.

Hormoonravi on ravi lõpetada oma keha tootma meessuguhormooni testosterooni. Eesnäärmevähi rakkude tugineda testosterooni, mis aitab neil kasvada. Lõigata pakkumise hormoonid võivad põhjustada vähki rakud surevad või kasvab aeglasemalt.

Hormoonravi võimalused hõlmavad

Hormoonravi kasutatakse meeste eesnäärmevähiga kahaneb vähk ning aeglustada kasvaja kasvu. Meestel varajases staadiumis eesnäärmevähk, hormoonravi võib kasutada kahaneb kasvajate enne kiiritusravi. Seda saab teha seda tõenäolisem, et kiiritusravi on edukas.

Kõrvaltoimeid hormoonravi võib sisaldada erektsioonihäired, kuumad hood, luumassi, vähenenud sugutung ja kaalutõusu.

Operatsioon eesnäärmevähi hõlmab eemaldades eesnäärme (prostatektoomia), mõned ümbritsevatesse kudedesse ja paar lümfisõlmed. Mõttes eesnäärme radikaalset eemaldamist protseduuri saab läbi hulka

Arutage oma arstiga, millist operatsiooni on parim teie konkreetsest olukorrast.

Prostatektoomia kannab endas kusepidamatus ja erektsioonihäired. Küsige oma arstilt, et selgitada riske teil võivad tulla põhineb teie olukorda, menetluse liigi valid, teie vanusest, oma keha tüüp ja oma üldist tervist.

Cryosurgery või Cryoablation hõlmab külmutamine koe vähirakkude hävitamiseks.

Ajal cryosurgery eesnäärmevähi väikesed nõelad lisatakse eesnäärme ultraheli pilte juhiseid. Väga külma gaasi pannakse nõelad, mis põhjustab ümbritsevate kudede külmutada. Teine gaas Seejärel asetatakse nõelte taassoojendamiseks kude. Tsüklit külmutamine ja sulatamine vähirakke tappa ja mõned ümbritseva terve koega.

Esmane katsed kasutada cryosurgery eesnäärmevähi tulemuseks kõrge tüsistused ja vastuvõetamatud kõrvalnähud. Kuid uuemad tehnoloogiad on alandanud tüsistus määr on vähktõve tõhustatud kontrolli ja tegi menetlust lihtsam taluda. Cryosurgery võib olla võimalus mehi, kes ei ole aidanud kiiritusravi.

Keemiaravi kasutab narkootikume kiiresti kasvavate rakkude tapmiseks, sealhulgas vähirakke. Keemiaravi võib manustada läbi käsivarreveeni, tableti kujul või nii.

Keemiaravi võib ravivõimalus mehi eesnäärmevähki, mis on levinud äärealadel oma keha. Keemiaravi võib olla ka võimalus vähk, mis ei reageeri hormoonravi.

Bioloogiline ravi (immuunravi) kasutab oma keha immuunsüsteemi võidelda vähirakke. Üks tüüp bioloogilise ravi nimetatakse sipuleucel-T (Provenge) on välja töötatud, et ravida kaugelearenenud, retsidiveerunud eesnäärmevähk.

See ravi kestab mõned oma immuunsüsteemi rakud geneetiliselt insenerid neid laboris võidelda eesnäärmevähi, siis süstib rakud tagasi oma keha veeni kaudu. Mõned mehed ei reageeri sellele ravile parandanud viimaste vähk, kuid ravi on väga kallis ja nõuab mitu ravi.

Ei täiendavate või alternatiivsete ravi ravib eesnäärmevähk. Samas täiendavad ja alternatiivsed eesnäärmevähi ravi võib aidata sul toime tulla kõrvaltoimeid vähi ja selle ravi.

Peaaegu kõik diagnoositud vähk tekib mõned stressi mingil ajahetkel. Kui oled hädas, siis võib tunduda kurb, vihane või ärevus. Teil võivad tekkida unehäired või leida ennast pidevalt mõelda oma vähki.

Mitmed täiendava meditsiini meetodid võivad aidata teil toime tulla oma stressi, sealhulgas

Arutage oma tundeid ja muresid oma arstiga. Mõningatel juhtudel, ravi stressi võivad nõuda ravimeid.

Kui teile saabub eesnäärmevähi diagnoosi, võib tekkida mitmesuguseid tundeid – sealhulgas uskumatus, hirm, viha, ärevus ja depressioon. Aja jooksul iga inimene leiab oma tee tulla toime eesnäärme vähi diagnoosi.

Kuni te leida, mis toimib teie jaoks, püüda

Saate vähendada oma eesnäärmevähi riski kui te

Vali tervislik toitumine täis puu-ja köögivilju. Vältida rasvase toidu ja selle asemel keskenduda valides erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vitamiine ja toitaineid, mis võib aidata teie tervist.

Kas sul on võimalik takistada eesnäärmevähi toidu kaudu on veel lõplikult tõestatud. Aga süüa tervislikku toitumist erinevaid puu- ja köögivilju saab parandada oma üldist tervist.

Teostada kõige nädalapäevadel. Harjutus parandab oma üldist tervist, aitab säilitada oma kehakaalu ning parandab meeleolu. On mõningaid tõendeid, et mehed, kes ei teosta, on kõrgem PSA taset, samas kui mehi, kes võib olla madalam eesnäärmevähi riski.

Proovige teostada kõige nädalapäevadel. Kui sa oled uus teostada, alustada aeglaselt ja tööd teed kuni rohkem kasutada aega iga päev.

Rääkige oma arstiga suurenenud risk eesnäärmevähki. Mehed, kellel on suur risk eesnäärmevähi võib kaaluda ravimeid või muid ravimeid, et vähendada nende risk. Mõned uuringud näitavad, et võttes 5-alfa reduktaasi inhibiitorite, sealhulgas finasteriidi (Propecia, enesetunnet) ja dutasteriidiga (Avodart), võib vähendada üldist riski haigestuda eesnäärmevähki. Neid ravimeid kasutatakse kontrolli eesnäärme suurenemine ja juuste meestel.

Kuid mõned tõendusmaterjalid näitavad, et mehed ravimeid tarvitavatel patsientidel võib esineda suurem risk tõsisem vorm eesnäärmevähki (kõrge hinne eesnäärmevähk). Kui olete mures oma risk haigestuda eesnäärmevähki, rääkige oma arstiga.

külastada oma arsti

Külmutamine eesnäärmekudet

keemiaravi

Bioloogiline ravi