Eesnäärmevähi: seksile ja pärast ravi

Arenenud eesnäärmevähi diagnoosi saab muuta palju asju, sealhulgas teie suhe oma partneriga. Aga kaks võite reageerida viisil, mis võib tugevdada oma ühendust.

Teadmine on jõud. Kui saate aru, füüsilise ja seksuaalse kõrvaltoimeid sa oleks võinud selle ajal või pärast eesnäärmevähi ravi, siis saad paremini valmis tegelema nendega. Ja segadus, viha ja sarnased emotsioonid võivad viia sind kaugus end teie partner. Sellepärast on oluline, pidage nõu oma arsti millised sümptomid, mida oleks võinud ja kuidas peaks neid hallata.

Jagage infot oma partneriga ka. See võimaldab tal teada, mida võib läbi minna.

“See aitab tuua oma partneri mõne arsti konsultatsiooni, nii et saate rääkida läbi, mida oodata, nii kohe ja hiljem sätestatakse rida,” ütleb uroloog S. Adam Ramin, MD. Ta on meditsiini Uroloogia vähiarstid Los Angeles.

Enamik mehi, kes lähevad läbi eesnäärmevähi ravi on raske saada või säilitada erektsiooni paari esimese kuu jooksul pärast ravi. Mõnikord on need probleemid võivad olla pikaajaline. Kiirgus, kemoteraapia, operatsiooni ja ravimid (sh hormoonravi) on tugev ravim, ja nende kõrvaltoimed võivad sind kaalutõus, alandada libiido, et sa väsinud, ja teile uriinipidamatus ka.

“Need küsimused võivad olla häiriks. Aga seal on palju, mida saate teha neid hallata, “Ramin ütleb.

Näiteks pärast ravi, meeste erektsioonihäirete probleeme võib olla võimalik saada erektsiooni abiga ravimid, süstid, või operatsiooni (nagu peenise implantaadid).

“Olles ennetavalt oma tervist saab parandada oma enesekindlust, mis paneb sind suurem tõenäosus jääda intiimne oma partneriga,” Ramin ütleb.

Nagu te läbima ravi, siis võib tunduda vihane, masendunud või ärevust. See on normaalne. Aga kui tunned, et viis enamiku ajast, see kahjustada teie suhe.

“Sest paljud mehed, kui nende peenis ei tööta enam nii nagu nad tahaks, nad tühistavad seksuaalselt. Ja kuna sugu ja kiindumust tihti käima-in-hand inimesed, nad tagasi kiindumust oma partneritelt, liiga, “ütleb Daniel N. Watter, PsyD. Ta on psühholoogi ja pardal sertifitseeritud seksuoloogiga. “Ei ole füüsiliselt südamlik võib põhjustada teie ja teie partner triivima peale.”