Eesnäärmevähi, või metastaseerunud-eksamid ja testid

Lokaalselt ja metastaatilise eesnäärmevähi diagnoosiga füüsikaliste eksamid ja katsed, sealhulgas

Patsiendid ei ole ainsad, keda eesnäärmevähk. Haigus on ka oluline mõju lähedaste neist – kõige sagedamini abikaasa. Üle poole abikaasa ütles teadlaste hiljutine uuring, et nad võtavad aktiivselt oma mehe kogemus. See hõlmab tõstes nende abikaasad moraali, hoolitsedes ravi on tehtud korralikult, ning abistamine ravi otsuseid; Abikaasad ka kogeda samu emotsioone, et nende abikaasad nägu. Üle poole abikaasa …

Kui teil on ravitud eesnäärmevähk varem, olete ilmselt olnud võttes regulaarselt oma tervist, et lisada PSA katsed, et kontrollida mis tahes märke, et vähk on või on levinud teistesse osadesse oma keha. Arst vaadata iga tõuseb oma PSA taset ja kiirust, millega tahes suureneb tekkida. Kõrgem PSA ei tähenda tingimata oma vähk on tagasi tulla. Aga see võib tähendada, et teil on vaja täiendavaid katseid, nagu eesnäärme biopsia, luude kompuutertomograafia või MRT.

Digitaalne rektaalne eksam, kus arst sisestab kinnastatud sõrm oma pärasoole tunda oma eesnäärme. Mõned eesnäärmetuumorid võib leida sel moel; PSA test mõõta taset eesnäärme-spetsiifilise antigeeni (PSA) sisaldust veres. Kõrgemat PSA võivad viidata laienemine, infektsioon või eesnäärmevähk. Tõusnud PSA tase pärast ravi eesnäärmevähi võib tähendada teie vähk on; Transrektaalseks ultraheli, kus arst sisestab sondi oma pärasoole et kontrollida oma eesnäärme. Sond kasutab helilainete (ultraheli), et luua pilt eesnäärme; Eesnäärme biopsia, kus kude on võetud oma eesnäärme ja uuritakse mikroskoobi all. Ülejäänud eksamid ja testid võivad anda vihjeid, et teil võib olla eesnäärmevähk, kuid ainult eesnäärme biopsia võib öelda, kindlasti.

Vereanalüüse. Eri tüüpi vereanalüüsid kasutatakse, et näha, kas vähk on levinud teie luud või maksa; Luuskaneering. Radioaktiivsed ained, mis näitab üles röntgen süstitakse käsivarde. Röntgenkiirte kaamera liigub üle keha, pildistada, sest radioaktiivne materjal liigub teie luud. Alad luu kahjustuste näidata üles pilte. Eesnäärme vähk on levinud luudesse võib põhjustada sellist kahju; Kompuutertomograafia. Kompuutertomograafi suunab seeria X-ray impulsside läbi keha. Iga X-ray impulsi kestab vaid sekundi murdosa jooksul ning kujutab endast “viilu” elundi või piirkonna uuritakse; MRI. MRI kasutab tugevat magnetvälja pilte tegema eesnäärme. Seda saab näidata koekahjustuse või haiguse, nagu infektsioon või kasvaja.