eesnäärmevähk haiguse

Eesnäärmevähk on vähk, mis toimub mehe eesnäärme – väike pähkel-kujuline nääre, mis toodab seemnevedelikku, mis toidab ja transpordib seemnerakud.

Eesnäärmevähk on üks levinumaid vähitüüpide meestel. Eesnäärmevähk kasvab tavaliselt aeglaselt ja esialgu jääb piirdub eesnäärme, kus see ei tohi põhjustada tõsist kahju. Kuigi teatud tüüpi eesnäärmevähi kasvavad aeglaselt ja võib vajada minimaalsed või puuduvad ravi, teised liigid on agressiivne ja võib levida kiiresti.

Sümptomid

Eesnäärmevähk, et on avastatud varakult – siis, kui see on ikka ainult eesnäärme – on paremad võimalused edukaks raviks.

Trouble urineerimisel; Vähenenud jõud vool uriini; Veri sperma Ebamugavustunne vaagna piirkonnas; Luuvalu; erektsioonihäired

Eesnäärmevähk esineb eesnäärme, mis asub veidi allpool mees põie ja ümbritseb ülaosa toru, mis voolab uriin põies (kusiti). See joonis näitab normaalse eesnäärme ja eesnäärme kelle kasvaja.

Eesnäärmevähk võib põhjustada mingeid märke või sümptomeid algusjärgus.

Eesnäärmevähk mis on rohkem arenenud võib põhjustada nähud ja sümptomid nagu

Vanemas eas. Teie eesnäärmevähi riski suurendab vanemaks .; Olles must. Mustad mehed on suurem risk eesnäärmevähi kui mehed teistest rassidest. Mustas mehed, eesnäärmevähi on tõenäolisem, et olla agressiivne või arenenud. Ei ole selge, miks see .; Suguvõsas eesnäärme või rinnavähi. Kui mehed oma pere on olnud eesnäärmevähk, võib risk suureneda. Samuti, kui teil on perekonnas esinenud geeni, mis suurendab rinnavähi riski (BRCA1 või BRCA2) või väga tugev perekonnas on esinenud rinnavähki, oma eesnäärmevähi riski võib olla suurem .; Rasvumine. Rasvunud meeste diagnoositi eesnäärmevähk võib olla tõenäolisem on kaugelearenenud haigus, on raskem ravida.

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, panna oma arstiga.

Vähk, mis levib (metastasizes). Eesnäärmevähk võib levida lähedal elundeid, näiteks põie või reisida läbi vereringesse või lümfisüsteemi oma luid või muid organeid. Eesnäärmevähk mis levib luud võivad põhjustada valu ja luumurrud. Kui eesnäärmevähk on levinud teistesse kehapiirkondadesse, võib see siiski allu ravile ja võib kontrollida, kuid see on ebatõenäoline, et ravitav .; Uriinipidamatuse. Mõlemad eesnäärmevähk ja selle ravi võib põhjustada uriinipidamatus. Ravi pidamatus sõltub teil on, kui raske see on ja tõenäosus, et see parandab aja jooksul. Ravivõimalused võib hõlmata ravimeid, kateetrid ja kirurgia .; Erektsioonihäired. Erektsioonihäire võib olla tingitud eesnäärmevähi või selle ravi, sealhulgas kirurgia, kiiritusravi või hormoonravi. Ravimid, vaakum seadmed, mis aitab saavutada erektsiooni ja kirurgia on saadaval raviks erektsioonihäired.

põhjuste

Seal on arutelu seoses riskide ja kasu sõelumine eesnäärmevähi ja meditsiini organisatsioonid erinevad oma soovitusi. Arutle eesnäärmevähi sõeluuring oma arstiga. Koos saate otsustada, milline on teie jaoks parim.

Ei ole selge, mida põhjustab eesnäärme vähki.

Arstid teavad, et eesnäärmevähi algab siis, kui mõned rakud oma eesnäärme muutunud ebanormaalne. Mutatsioonid epiteelimuutused “DNA põhjustada rakkude kasvamist ja jagavad kiiremini kui normaalsed rakud teha. Epiteelimuutused jätkata elu, kui teised rakud surevad. Kuhjuv ebanormaalsed rakud moodustavad kasvaja, mis võib kasvada tungida lähedal kude. Mõned ebanormaalsete rakkude võib murduda ja levida (anda metastaase) teiste kehaosade.

Eesnääre asub just põie all meeste ja ümbritseb ülaosa toru, mis voolab uriin põies (kusiti). Esmane ülesanne eesnääre on toota vedelikku, mis toidab ja transpordib seemnerakud (seemnevedelikku).

Eesnääre asub just põie all meeste ja ümbritseb ülaosa toru, mis voolab uriin põies (kusiti). Esmane ülesanne eesnääre on toota vedelikku, mis toidab ja transpordib seemnerakud (seemnevedelikku).

Riskitegurid

Eesnäärmevähk esineb eesnäärme, mis asub veidi allpool mees põie ja ümbritseb ülaosa toru, mis voolab uriin põies (kusiti). See joonis näitab normaalse eesnäärme ja eesnäärme kelle kasvaja.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Loetleda kõik ravimid, vitamiinid ja toidulisandid sa praegu kasutate või olete hiljuti .; Kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

tüsistused

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk eesnäärmevähi hulka

Kas mul on eesnäärmevähk ?; Kui suur on minu eesnäärmevähi ?; Kas minu eesnäärmevähi levinud väljapoole oma eesnäärme ?; Mis on minu Gleason skoor ?; Mis on minu eesnäärme spetsiifilise antigeeni (PSA) ?; Kas mul on vaja rohkem katseid ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Kas üks raviviis te arvate, on minu jaoks parim ?; Kas mul on vaja vähiravi kohe, või on see võimalik oodata ja vaadata, kas vähk kasvab ?; Millised on võimalikud kõrvaltoimed iga ravi ?; Milline on tõenäosus, et minu eesnäärmevähi saab ravida ravi ?; Kui sul oleks sõber või pereliige minu olukorras, mida soovitaksite ?; Kui ma näen, spetsialist? Mida see kulu, ja minu kindlustuskaitse ?; Kas brošüürid või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

Komplikatsioonid eesnäärmevähi ja selle ravi hulka

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid?

Ettevalmistused oma ametisse

Kui teil on sümptomid, mis teile muret, alustada nähes oma perearsti või üldarsti.

Kui arst kahtlustab teil võib olla probleeme oma eesnäärme, siis võib nimetatud kuseteede spetsialist (uroloog). Kui sul on diagnoositud eesnäärmevähk, siis võib nimetatud vähi spetsialist (onkoloog) või spetsialist, kes kasutab kiiritusravi vähi raviks (kiirgus onkoloog).

Digitaalne rektaalne eksam (DRE). Ajal DRE arst sisestab kinnastega, õlitatud sõrme oma pärasoole uurida oma eesnäärme, mis piirneb pärasoole. Kui arst leiab, kõrvalekaldumised tekstuuri, kuju või suurust oma alatalitlus, siis võib vaja rohkem katseid .; Eesnäärme-spetsiifilise antigeeni (PSA) test. Vereproov imetakse käsivarreveeni ja analüüsida PSA on aine, mis on loomulikult toodetud eesnäärme. See on normaalne, et väike kogus PSA olema sinu vereringesse. Siiski, kui tavalisest kõrgem tase leitakse, võib see olla märgiks eesnäärme infektsioon, põletik, laienemise või vähk.

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte, et olla valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis ja mida oodata oma arsti.

Ultraheli. Kui muud testid muresid, võib arst kasutada transrektaalseks ultraheli täiendavalt hinnata oma eesnäärme. Väike sond, umbes suurus ja kuju sigari sisestatakse pärasoole. Sond kasutab helilaineid et teha pildi oma eesnäärme .; Kogumise proov eesnäärmekudet. Kui esialgse testi tulemused näitavad, eesnäärmevähk, võib arst soovitada kord koguda rakkude proovi oma eesnäärme (prostata biopsia). Eesnäärme biopsia tehakse sageli kasutatakse peene nõelaga, mis on sisestatud eesnäärme koguda kude. Koeproov analüüsitakse lab teha kindlaks, kas vähirakkudele.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Eesnäärmevähi mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Luuskaneering; Ultraheli; Kompuutertomograafia (CT); Magnetresonantstomograafia (MRI); Positronemissioontomograafia (PET) skaneerimise

Testid ja diagnoosi

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

I etapi See etapp tähendab väga varakult vähki, mis on ainult väike ala eesnäärme. Kui vaadata mikroskoobi all vähirakud ei peeta agressiivne .; II etapp. Cancer selles etapis võib siiski olla väike, kuid võib kaaluda agressiivne kui vähirakud vaadatud mikroskoobi all. Or vähk, mis on II etapi võib olla suurem ja see võib olla kasvanud kaasata mõlemal pool eesnäärme .; III etapp. Vähk on levinud väljapoole eesnäärme et seemnepõiekeste või teiste lähedalasuvate kudedes .; IV etapp. Vähk on kasvanud tungida lähedal elundid, nagu põie või levitavad lümfisõlmedesse, luud, kopsud või teistesse organitesse.

Kas testida tervet meest sümptomiteta eesnäärmevähi on vastuoluline. Medical organisatsioonid ei ole nõus teemal sõelumine ja kas see on kasulik.

Mõned meditsiinilised organisatsioonid soovitavad mehed leiavad eesnäärmevähi sõeluuring 50ndates või varem meestele, kes on riskifaktorid eesnäärmevähk. Teised organisatsioonid ei soovita sõelumine.

Hooldamine ja narkootikumid

Arutage oma konkreetsest olukorrast ja kasulikkust ja riske sõelumine oma arstiga. Koos saate otsustada, kas eesnäärmevähi sõeluuring on õige.

Eesnäärme sõeluuringute testid võivad sisaldada 🙂

Kiirgus, mis pärineb väljaspool keha (kiiritusravi). Ajal välist kiiritusravi, sa valetad lauale, samal ajal kui masin liigub ümber keha, suunates suure võimsusega energia talad, nagu röntgenikiirgus või prootonite oma eesnäärmevähk. Sa tüüpiliselt läbivad välist kiiritusravi ravi viis päeva nädalas mitu nädalat .; Kiirgus asetatud keha (brachytherapy). Brachytherapy hõlmab pannes palju riisi suurusega radioaktiivsete seemned oma eesnäärme kude. Radioaktiivset seemned pakkuda madala kiiritusdoosiga pika aja jooksul. Arst implantaadid radioaktiivse seemned oma eesnäärme kasutades nõela juhindub ultraheli pilte. Implanteeritud seemned lõpuks peatada, välja kiirgus ja ei ole vaja eemaldada.

Alternatiivmeditsiin

PSA testimine koos DRE aitab tuvastada eesnäärmevähki nende varasest lapsepõlvest, kuid uuringud on nõus, kas need katsed vähendada risk surra eesnäärmevähki. Sel põhjusel on arutelus eesnäärmevähi sõeluuring.

Toimetulek ja tugi

Kui kõrvalekalle on avastatud palpatsioonita või PSA test, võib arst soovitada testid teha kindlaks, kas teil on eesnäärmevähk, nagu

Kui biopsia kinnitab vähi olemasolu, on järgmiseks sammuks taseme määramiseks agressiivsust (klass) vähirakkude. Laboris, patoloog uurib proovi oma vähki määrata, kui palju vähirakke erineda terveid rakke. Kõrgem klass näitab agressiivsemat vähk, mis on tõenäolisem levivad kiiresti.

Kõige tavalisem skaala hindamiseks kasutatakse hinne eesnäärmevähi rakke nimetatakse Gleason skoor. Scoring ühendab kaks numbrit ja võib ulatuda 2 (nonaggressive vähk) kuni 10 (väga agressiivne vähk).

Ärahoidmine

Kord eesnäärmevähi diagnoosi arst töötab ulatuse määramiseks (etapp) vähi. Kui arst kahtlustab oma vähki võis levida kaugemale oma eesnäärme, pildistamine testid nagu neid võib soovitada

Mitte iga inimene peaks olema iga testi. Arst aitab otsustada, millised katsed on parim teie puhul.

Lisateavet Eesnäärmevähk

Kui testimine on lõpetatud arst määrab oma vähki staadiumis. See aitab määrata oma ravivõimalusi. Eesnäärmevähi etapid on

Ajal digitaalne pärasooleuuring arst sisestab kinnastega, õlitatud sõrme oma pärasoole ja tunneb tagaseina eesnäärme laienemist, hellus, tükid või raske laigud.

Ajal digitaalne pärasooleuuring arst sisestab kinnastega, õlitatud sõrme oma pärasoole ja tunneb tagaseina eesnäärme laienemist, hellus, tükid või raske laigud.

Veel Eesnäärmevähk

Ajal transrektaalseks biopsia, biopsia püstol kiiresti projektide õhuke nõel kahtlased kohad eesnäärme ja väike osa kude eemaldatakse analüüsimiseks.

Teie eesnäärme vähk etappi näitab suurust ja ulatus kasvajast. Alamastmest näitab vähk piirdub eesnäärme. Kõrgem etapp näitab vähki kasvanud tungida lähedal kudede või leviku kaugete kehaosadele.

Teie eesnäärmevähi ravivõimalusi sõltub mitmetest teguritest, näiteks kui kiiresti vähk kasvab, kui palju see on levinud ja oma üldist tervist, samuti eeliste ja võimalike kõrvaltoimete raviks.

Meeste diagnoositud väga varases staadiumis eesnäärmevähi ravi ei pruugi olla vajalik kohe. Mõned mehed ei pruugi kunagi vaja ravi. Selle asemel, arstid mõnikord soovitavad aktiivset järelevalvet.

Aktiivse seire, regulaarselt käima vereanalüüse, pärasoole eksamid ja võimalusel biopsiat võib teostada jälgida progressiooni oma vähki. Kui analüüsid näitavad oma vähki edeneb, siis võib valida eesnäärmevähi ravi, nagu operatsioon või kiiritusravi.

Ravimid, mis peatavad oma keha tootma testosterooni. Ravimid tuntakse luteiniseeriv hormoon vabastava hormooni (LH-RH) agonistide vältida munandite saamast sõnumeid teha testosterooni. Narkootikumide tavaliselt kasutatakse seda tüüpi hormoonravi hulka leuproliidirühmas (Luproni, ELIGARD’ile), gosereliinilahus (Zoladex), triptoreliinil (Trelstar) ja histreliiniravi (Vantas’e). Muud ravimid mõnikord kasutatakse hulka ketokonasooli ja abiraterooni (Zytiga) .; Ravimid, mis blokeerivad testosterooni jõudmist vähirakke. Ravimid tuntakse antiandrogeenidena vältida testosterooni jõudmist oma vähirakke. Näidetena bikalutamiid (Casodexiga), flutamide ja nilutamiid (Nilandron). Ravim enzalutamide (Xtandi) võib olla võimalus, kui teised hormooni ravi on enam tõhus .; Operatsioon eemaldada munandid (orhidektoomia). Eemaldamine oma munandeid vähendab testosterooni taset organismis.

Aktiivne seire võib olla võimalus vähk, mis ei põhjusta sümptomeid, kasvab väga aeglaselt ja piirdub väikese ala eesnäärme. Aktiivne seire võib kaaluda ka mees, kes on üks tõsine tervisehäire või kõrges eas, mis muudab vähiravi raskemaks.

Aktiivne seire kaasneb oht, et võib vähk kasvada ja levida tervist, mistõttu on vähem tõenäoline, et ravida.

Kasutades robot abistamiseks operatsiooni. Ajal Meditsiinirobot vajalikud meetmed on seotud mehaanilise seadmega (robot) ja sisestada oma kõhu kaudu mitu väikest sisselõiget. Kirurg istub konsooli ja kasutab käsijuhtimisseadmete suunata robot liikuda vahendid. Robot eesnäärme lubada kirurg teha rohkem, täpne liigutusi instrumendigaasideks kui see on võimalik traditsioonilist minimaalselt invasiivne kirurgia .; Making sisselõike kõhus. Ajal retropuubiline operatsiooni eesnäärme võetakse läbi sisselõike alakõhus. Võrreldes teiste liiki eesnäärme operatsioon, retropuubiline eesnäärme operatsioon võib risk väiksem närvikahjustuse, mis võib tekitada probleeme põie kontrolli ja erektsiooni .; Making sisselõike vahel oma päraku ja munandikoti. Perineaalne operatsiooni tegevus hõlmab sisselõike vahel oma päraku ja munandikoti pääsemiseks oma eesnäärme. Lahkliharebendi lähenemine operatsioon võib võimaldada kiiremat taastumist korda, kuid see meetod võimaldab kõrvaldada lähedal lümfisõlmed ja vältida närvikahjustuse raskem .; Laparoskoopiline eesnääre. Ajal laparoskoopiline eesnäärme radikaalset eemaldamist, arst täidab operatsiooni läbi väikeste sisselõigete kõhu abiga pisike kaamera (laparoscope). See protseduur nõuab suurt oskust on osa kirurg, ja see kujutab endast suurenenud ohtu, et lähedal struktuure võib kogemata lõigata. Sel põhjusel selline operatsioon tavaliselt ei tehta Eesnäärmevähi USA enam.

Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia vähirakkude hävitamiseks. Eesnäärmevähk kiiritusravi saab toimetada kahel viisil

Kõrvaltoimed kiiritusravi võib sisaldada urineemisel, sage urineerimine ja kiireloomuliste urineerimine, samuti rektaalne sümptomid, nagu kõhulahtisus või valu, kui roojamisraskused. Erektsioonihäire võib esineda ka.

Hormoonravi on ravi lõpetada oma keha tootma meessuguhormooni testosterooni. Eesnäärmevähi rakkude tugineda testosterooni, mis aitab neil kasvada. Lõigata pakkumise hormoonid võivad põhjustada vähki rakud surevad või kasvab aeglasemalt.

Hormoonravi võimalused hõlmavad

Hormoonravi kasutatakse meeste eesnäärmevähiga kahaneb vähk ning aeglustada kasvaja kasvu. Meestel varajases staadiumis eesnäärmevähk, hormoonravi võib kasutada kahaneb kasvajate enne kiiritusravi. Seda saab teha seda tõenäolisem, et kiiritusravi on edukas.

Art ravi; Tants ja liikumine ravi; harjutus; Meditatsioon; Muusikateraapia; Rahustamise võtteid; Vaimsus

Kõrvaltoimeid hormoonravi võib sisaldada erektsioonihäired, kuumad hood, luumassi, vähenenud sugutung ja kaalutõusu.

Operatsioon eesnäärmevähi hõlmab eemaldades eesnäärme (prostatektoomia), mõned ümbritsevatesse kudedesse ja paar lümfisõlmed. Mõttes eesnäärme radikaalset eemaldamist protseduuri saab läbi hulka

Arutage oma arstiga, millist operatsiooni on parim teie konkreetsest olukorrast.

Prostatektoomia kannab endas kusepidamatus ja erektsioonihäired. Küsige oma arstilt, et selgitada riske teil võivad tulla põhineb teie olukorda, menetluse liigi valid, teie vanusest, oma keha tüüp ja oma üldist tervist.

Loe piisavalt eesnäärmevähi mugav tegemisel ravi otsuseid. Õppida nii palju kui vaja teada teie vähi ja selle ravi selleks, et mõista, mida oodata ravi ja elu pärast ravi. Küsige oma arsti või muu tervishoiutöötaja soovitada mõnda usaldusväärset infoallikad võite alustada .; Hoia oma sõbrad ja perekond lähedal. Sõprade ja pere saab toetada ajal ja pärast ravi. Nad võivad olla innukas, et aidata koos väikese ülesandeid sa ei pea energiat ravi ajal. Ja võttes lähedane sõber või pereliige, et rääkida võib olla kasulik, kui te ei tunne stressis või ülekoormatud .; Suhtlemine teiste vähi üleelanute. Sõbrad ja perekond ei saa alati aru, mida see on nagu nägu vähki. Muud vähi üleelanute annab ainulaadse võrgustiku toetamine. Küsige oma arsti või muu liige oma tervishoiu meeskond umbes tugigrupid või organisatsioonid oma kogukonnas, mida saab ühendada teid teiste vähi üleelanute. Organisatsioonid nagu American Cancer Society pakkuda jututubades ja foorumites .; Hoolitse enda eest. Hoolitse enda ajal vähiravi süües toitumine täis puu-ja köögivilju. Proovige teostada kõige nädalapäevadel. Maga piisavalt igal õhtul nii, et te ärkate tunne puhanud .; Jätka seksuaalne väljendus. Kui teil tekib erektsioonihäired, oma loomulik reaktsioon võib olla, et vältida kõiki sugulisel teel. Aga pean liigutav, omamise, kallistamine ja kallistamine kui võimalust jätkata jagamist seksuaalsuse oma partneriga.

Cryosurgery või Cryoablation hõlmab külmutamine koe vähirakkude hävitamiseks.

Ajal cryosurgery eesnäärmevähi väikesed nõelad lisatakse eesnäärme ultraheli pilte juhiseid. Väga külma gaasi pannakse nõelad, mis põhjustab ümbritsevate kudede külmutada. Teine gaas Seejärel asetatakse nõelte taassoojendamiseks kude. Tsüklit külmutamine ja sulatamine vähirakke tappa ja mõned ümbritseva terve koega.

Esmane katsed kasutada cryosurgery eesnäärmevähi tulemuseks kõrge tüsistused ja vastuvõetamatud kõrvalnähud. Kuid uuemad tehnoloogiad on alandanud tüsistus määr on vähktõve tõhustatud kontrolli ja tegi menetlust lihtsam taluda. Cryosurgery võib olla võimalus mehi, kes ei ole aidanud kiiritusravi.

Keemiaravi kasutab narkootikume kiiresti kasvavate rakkude tapmiseks, sealhulgas vähirakke. Keemiaravi võib manustada läbi käsivarreveeni, tableti kujul või nii.

Keemiaravi võib ravivõimalus mehi eesnäärmevähki, mis on levinud äärealadel oma keha. Keemiaravi võib olla ka võimalus vähk, mis ei reageeri hormoonravi.

Bioloogiline ravi (immuunravi) kasutab oma keha immuunsüsteemi võidelda vähirakke. Üks tüüp bioloogilise ravi nimetatakse sipuleucel-T (Provenge) on välja töötatud, et ravida kaugelearenenud, retsidiveerunud eesnäärmevähk.

Vali tervislik toitumine täis puu-ja köögivilju. Vältida rasvase toidu ja selle asemel keskenduda valides erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vitamiine ja toitaineid, mis võivad kaasa aidata oma tervist .; Kas sul on võimalik takistada eesnäärmevähi toidu kaudu on veel lõplikult tõestatud. Aga süüa tervislikku toitumist erinevaid puu- ja köögivilju saab parandada oma üldist tervist .; Vali tervislikku toitu üle toidulisandeid. Nr uuringud on näidanud, et toidulisandeid mängida rolli vähendada oma eesnäärmevähi riski. Selle asemel valida toidud, mis on rikas vitamiinide ja mineraalide nii, et saate säilitada terve vitamiinide keha .; Teostada kõige nädalapäevadel. Harjutus parandab oma üldist tervist, aitab säilitada oma kehakaalu ning parandab meeleolu. On mõningaid tõendeid, et mehed, kes ei teosta, on kõrgem PSA taset, samas kui mehi, kes võib olla madalam eesnäärmevähi riski .; Proovige teostada kõige nädalapäevadel. Kui sa oled uus teostada, alustada aeglaselt ja tööd teed kuni rohkem kasutada aega iga päev .; Säilitada tervislikku kaalu. Kui teie praegune kaal on tervislik, töö säilitada seda teostanud kõige nädalapäevadel. Kui teil on vaja kaalust alla võtta, lisada rohkem kasutada ja vähendada kaloreid sa sööd iga päev. Küsige oma arstilt abi luues kava tervislik kaalukaotus .; Rääkige oma arstiga suurenenud risk eesnäärmevähki. Mehed, kellel on suur risk eesnäärmevähi võib kaaluda ravimeid või muid ravimeid, et vähendada nende risk. Mõned uuringud näitavad, et võttes 5-alfa reduktaasi inhibiitorite, sealhulgas finasteriidi (Propecia, enesetunnet) ja dutasteriidiga (Avodart), võib vähendada üldist riski haigestuda eesnäärmevähki. Neid ravimeid kasutatakse kontrolli eesnäärme suurenemine ja juuste meestel .; Kuid mõned tõendusmaterjalid näitavad, et mehed ravimeid tarvitavatel patsientidel võib esineda suurem risk tõsisem vorm eesnäärmevähki (kõrge hinne eesnäärmevähk). Kui olete mures oma risk haigestuda eesnäärmevähki, rääkige oma arstiga.

See ravi kestab mõned oma immuunsüsteemi rakud geneetiliselt insenerid neid laboris võidelda eesnäärmevähi, siis süstib rakud tagasi oma keha veeni kaudu. Mõned mehed ei reageeri sellele ravile parandanud viimaste vähk, kuid ravi on väga kallis ja nõuab mitu ravi.

Permanent eesnäärme brachytherapy hõlmab pannes paljud radioaktiivsed seemned jooksul eesnäärme eesnäärmevähi raviks. Protseduuri ajal ultrahelisond pannakse pärasooles juhendavad paigutamine seemned. Seemned kiirgust, mis hajutab üle paari kuu.

Ei täiendavate või alternatiivsete ravi ravib eesnäärmevähk. Samas täiendavad ja alternatiivsed eesnäärmevähi ravi võib aidata sul toime tulla kõrvaltoimeid vähi ja selle ravi.

Peaaegu kõik diagnoositud vähk tekib mõned stressi mingil ajahetkel. Kui oled hädas, siis võib tunduda kurb, vihane või ärevus. Teil võivad tekkida unehäired või leida ennast pidevalt mõelda oma vähki.

Mitmed täiendava meditsiini meetodid võivad aidata teil toime tulla oma stressi, sealhulgas

Arutage oma tundeid ja muresid oma arstiga. Mõningatel juhtudel, ravi stressi võivad nõuda ravimeid.

Kui teile saabub eesnäärmevähi diagnoosi, võib tekkida mitmesuguseid tundeid – sealhulgas uskumatus, hirm, viha, ärevus ja depressioon. Aja jooksul iga inimene leiab oma tee tulla toime eesnäärme vähi diagnoosi.

Kuni te leida, mis toimib teie jaoks, püüda

Saate vähendada oma eesnäärmevähi riski kui te

Vali tervislik toitumine täis puu-ja köögivilju. Vältida rasvase toidu ja selle asemel keskenduda valides erinevaid puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vitamiine ja toitaineid, mis võib aidata teie tervist.

Kas sul on võimalik takistada eesnäärmevähi toidu kaudu on veel lõplikult tõestatud. Aga süüa tervislikku toitumist erinevaid puu- ja köögivilju saab parandada oma üldist tervist.

Teostada kõige nädalapäevadel. Harjutus parandab oma üldist tervist, aitab säilitada oma kehakaalu ning parandab meeleolu. On mõningaid tõendeid, et mehed, kes ei teosta, on kõrgem PSA taset, samas kui mehi, kes võib olla madalam eesnäärmevähi riski.

Proovige teostada kõige nädalapäevadel. Kui sa oled uus teostada, alustada aeglaselt ja tööd teed kuni rohkem kasutada aega iga päev.

Rääkige oma arstiga suurenenud risk eesnäärmevähki. Mehed, kellel on suur risk eesnäärmevähi võib kaaluda ravimeid või muid ravimeid, et vähendada nende risk. Mõned uuringud näitavad, et võttes 5-alfa reduktaasi inhibiitorite, sealhulgas finasteriidi (Propecia, enesetunnet) ja dutasteriidiga (Avodart), võib vähendada üldist riski haigestuda eesnäärmevähki. Neid ravimeid kasutatakse kontrolli eesnäärme suurenemine ja juuste meestel.

Kuid mõned tõendusmaterjalid näitavad, et mehed ravimeid tarvitavatel patsientidel võib esineda suurem risk tõsisem vorm eesnäärmevähki (kõrge hinne eesnäärmevähk). Kui olete mures oma risk haigestuda eesnäärmevähki, rääkige oma arstiga.

Sümptomid ja ravi

1

 1

)