Eesnäärmevähk teadus

Uurimine eesnäärmevähk on keskendunud leida test sorteerida agressiivsed kasvajad, mida tuntakse tiigrid, kahjutu need on pussycats.

“Need põnev tulemused aitavad meil täpsemalt arvutada risk haigestuda eesnäärmevähki.”

Professor Ros Eeles

Tervis eksperdid nõus, et praegune uurimine, PSA (prostata-spetsiifilise antigeeni test), on suur piirangute hindamisel eesnäärmevähki. Eelkõige ei saa kindlaks teha, kas eesnäärmevähk on aeglane või kiiresti kasvavate.

E2F3 geeni

See tähendab, et tuhanded inimesed on pööratud invasiivse ravi, et nad ei vaja, ütleb professor Colin Cooper Instituudi Vähiuuringute (ICR).

“Seda seetõttu oleme suutnud eristada neid mehi, kes vajavad kiiresti elutähtsat ravi,” ütleb ta.

Cooper meeskond ICR on hakanud oma jõupingutusi leida test, mida saab täpselt kindlaks määrata tiigrid.

Uuringud on keskendunud identifitseerimiseks markerid, mida saab kasutada, et eristada kahjutu agressiivsete eesnäärmevähi. Markerid on ained, mida leidub organismis, kui keegi on vähk. Neid kasutatakse, et aidata diagnoosida haigus ja määrata parima ravi.

“Markers saab kasutada selgitada agressiivne vähkide varase et nad võib ravida ja vähendada ravi seisvate kasvajad,” ütleb Cooper.

Ta usub, et uute katsete abil markerid eristada tiigrid ja pussycats võiks olla kasutusel kliinikutes jooksul “Järgmise paari aasta jooksul”.

Tissue mikrorivisid

Meeskond esimene läbimurre tuli aastal 2004, kui nad avastasid, et kõrge tasemega E2F3 geeni produkti viibisid agressiivse eesnäärmevähi rakke. Valk tootnud E2F3 geeni teadaolevalt on otsustav roll kõikides inimrakkude kontrollides nende tootmiseks.

Cooper usub, et kõrge tasemega E2F3 valgu liigsete rakkude paljunemist ja arengut kasvaja. Katsed näitasid, et eesnäärmevähiga patsientidel kõrge tasemega E2F3 valk oli agressiivsem kasvajad.

“Uuringud on nüüd käimas tõlkida sellele etteheitele katse, lootuses, et saame selgitada patsiendid, kellel on agressiivne alguses vähk,” ütleb Cooper.

Jätkates oma uuringuid kindlaks eesnäärmevähi markerid, meeskond arendas Checkboard Tissue Mikrorühma meetod. Paljud koeproovide, sageli paljudelt inimestelt, kogutakse kokku ja analüüsitakse.

See on poolautomaatse protsessiga, mis tähendab, et see võiks kasutada tulevikus viisina sõelumine suure arvu proovide jaoks märke varase eesnäärmevähiga.

2 + Edel marker

Tehnikat avanud tuvastamise võimalust palju rohkem markereid koeproovide saadakse eesnäärmebiopsia kui varem võimalik. “Nüüd saame vaadata sadu markereid,” ütleb Cooper.

See võimaldab meil leida uusi markereid, mis aitavad meil diagnoosida täpsemalt patsientidel agressiivsed kasvajad.

Üks suurem markerid avastanud selle meetodi kasutamisel on 2 + Edel, mis esineb agressiivsemale vormid eesnäärmevähk. See geneetilise hälbe rõhutatakse vähivormide tõenäolisemalt lõppeda surmaga.

Markerid nagu 2 + Edel aitab tuvastada need patsiendid, kes vajavad kohest ravi ja need, kes vajavad aktiivset järelevalvet lähenemist.

Uurimine kindlaks markerid on pöördeline arendamisel test eesnäärmevähi agressiivsus, mis on palju täpsem kui PSA test.

“Eesnäärmevähk markerid võiks päästa tuhandeid saavatel meestel tarbetu operatsiooni ja elab koos kurnav kõrvaltoimeid,” ütleb Cooper.

2 + Edel marker on tegelikult dubleerimist fusion kaks geeni, TMPRSS2 ja ERG, ja palju tööd on ICR hiljuti keskendus teine ​​neist geenidest.

Kolm geeni kombinatsioon test

Aastal 2010 professor Cooper meeskonna näitas, et eelkõige kombineerida kolme geenihäired, sealhulgas ERG, oluliselt mõjutanud aja Eesnäärmevähi Patsient oli tõenäoliselt jääda haigus.

Uuring oli esimene uurida Koondmõju kolme kõrvalekaldeid, mis kõik on varem seostatud eesnäärmevähi – kaotus PTEN geeni ja ümberkorraldumise ERG või ETV1 geene.

Eesnäärmevähk patsientidel ükski geneetilisi muutusi oli hea prognoosi – 85,5% olid veel elus pärast 11 aastat. Aga 6% patsientidest, kes olid kaotanud PTEN geeni, kuid oli ole ei ERG ega ETV1 geeni ümberkorraldused, oli palju suurem risk surra eesnäärmevähk. Pikaajaline järelkontroll näitas ainult 13,7% olid veel elus pärast 11 aastat. ICR teadlased usuvad patsientidel võiks katsetada nende geenide aidata otsustada intensiivsus ravi peaksid nad saama.

Uuringud on ka uurinud, kuidas meie geneetiline make-up võib määravad meie risk haigestuda eesnäärmevähki.

2008. aasta uuringus eesotsas professor Ros Eeles on ICR leitud seos perekonna ajalugu ja eesnäärmevähk.

ICR ja Cambridge’i ülikooli teadlased leidsid, seitse geneetilised variatsioonid olemas rohkem kui pooled eesnäärmevähi juhtudest, et iga kasvanud inimese risk haiguse kuni 60%.

Jätkates õpinguid sama meeskond on nüüd kindlaks 18 geneetilised variandid, mis suurendavad eesnäärmevähi riski. Mees, kes on kogu riski variante oleks üks kolmest eluaegne risk haigestuda eesnäärmevähki.

Teadlased on ka juba leitud eesnäärmevähi geenid, mis on vähem levinud, kuid annab suurema riskiga. Mutatsioon geenis BRCA2 suurendab eesnäärmevähi eluaegne risk kuni seitsmekordselt, samas BRCA1 mutatsiooni Arvatakse peaaegu kahekordistub risk meestel alla 65.

pere geenid

On palju erinevaid tegureid, mis mõjutavad arengut eesnäärmevähi, kuid eelkõige kombineerida geenid arvatakse mängivat olulist rolli.

Eeles ütleb: “Need põnev tulemused aitavad meil täpsemalt arvutada risk haigestuda eesnäärmevähki.”

20/07 /

20/07 /

Loe levinumaid eesnäärme probleemid kogenud mehed oma eluajal

eesnäärme probleemid

eesnäärme tervist

Iga inimene on üks, siis on oluline, et nende seksuaalelu, kuid vähesed mehed teavad midagi oma eesnäärme või mida ei saa minna valesti