enesejuhtimise – anorexia nervosa

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Toimetulek ja tugi

Ärahoidmine

Kui teil on anorexia nervosa, see võib olla raske hoolitseda ise korralikult. Lisaks professionaalne ravi, toimige

Sul võib olla raske toime tulla anorexia nervosa, kui sa tabanud segatud sõnumid meedia, kultuuri ja võib-olla oma pere või sõpradega. Sul võib isegi kuulnud inimesi nali, et nad soovivad nad võiksid olla anoreksia mõnda aega, et nad saaksid kaalu langetada.

Kas sul on anoreksia või oma kallimale on anoreksia, pidage nõu oma arsti või terapeudi nõu toimetuleku strateegiaid ja emotsionaalset tuge. Õppimine tõhus toimetuleku strateegiaid ja saada abi vajate pere ja sõbrad on väga oluline edukas ravi.

Ei ole tagatud võimalus ennetada anorexia nervosa. Esmatasandi arstid (Lastearstid, perearstid ja sisehaiguste) võib olla hea positsioon, et selgitada varakult näitajad anoreksia ja arengut takistada täis puhutud haigus. Näiteks võivad nad esitada küsimusi toitumisharjumused ja rahulolu välimuse rutiinsete arsti vastuvõtul.

Kui märkate, et pereliige või sõber on madal enesehinnang, tugev dieediga harjumusi ja rahulolematust välimus, leiavad räägi temaga nendest teemadest. Kuigi te ei pruugi olla võimalik takistada söömishäire arengumaade, saab rääkida tervislikum käitumine või ravivõimalusi.