Enneaegne lootevete enneaegset puhkemist (pPROM) – Teema ülevaade

Enne lapse sündi, siis lootekotist puruneb, põhjustades lootevee Pursuaminen välja või harvemini, aeglaselt lekkida. Kui see juhtub enne kokkutõmbed käivitu, seda nimetatakse lootevete enneaegset puhkemist (PROM). PROM võib tekkida igal ajal raseduse ajal.

PROM on sageli ootamatu ja põhjus on sageli raske kindlaks teha. Tuntud põhjused PROM hulka

Enneaegse sünnituse algab tavaliselt veidi pärast pPROM toimub. Mõnikord, kui aeglane leke on olemas ja esinemist ei töötanud, kokkutõmbed ei käivitu paar päeva või kauem. Üldiselt hiljem raseduse PROM tekib, seda kiiremini sünnituse alguses.

Vahel leke kõrgel lootekotist võib sulgeda end nii, et enneaegse sünnituse ei käivitu või laheneb.

Emaka infektsioon, mis on ühine vallandaja pPROM; Liigne venitamine (paisumine) emaka ja lootekotist. Mitu loodete või liiga palju lootevesi (polühüdramnion) on levinumad põhjused paisumine; Trauma alates mootorsõiduki õnnetuse.

Harvadel juhtudel on raseduse ajal võib kanduda perspektiivis kui pPROM toimub teisel trimestril.

Standard ravi pPROM

Standard ravi pPROM sisaldab sünnituseelse kortikosteroidravimid, mida kasutatakse, et kiirendada loote kopsude küpsuse või enne 34 rasedusnädalat.

Muud ravi pPROM

Muud ravi pPROM võib sisaldada

Pärast lootevesi membraanid on lõhkenud, tokolüütilist ravim on vähem tõhus aeglustada või täielikult peatada enneaegse sünnituse kokkutõmbed. Aga tokolüütilist meditsiinis kasutatakse mõnikord viivitada enneaegse sünni piisavalt kaua antibiootikume ja sünnituseelse kortikosteroidide ravim toimiks (24 tundi) või piisavalt pikk, et transportida ema haiglasse, mis on vastsündinute intensiivravi osakonnas (NICU). 1

Vaatlusperioodi või rase juhtimine; Antibiootikumid, arvestades ravimiseks või vältimiseks lootevee infektsioon; Amniocentesis, mida mõnikord kasutatakse, et kontrollida infektsiooni emakas või vaadata, kui loote kopsud on piisavalt küps kohaletoimetamiseks; Alustades (esilekutsumise) tööjõu ravimit, kui töö ei alga loomulikult. See tähendab, et kiirendada toimetamiseks ja vähendada nakatumise ohtu. Labor on võimalik tekitada, kui on kindlaid tõendeid, et loote kopsud on piisavalt küps, või kui teil on infektsioon.