Enneaegne munasarjade puudulikkus põhjused, sümptomid, ravi

See teema sisaldab teavet kaotus munasarjafunktsioonile enne vanust 40. Kui te soovite infot normaalne kaotus munasarjafunktsioonile ümber vanuses 50 või umbes sümptomeid paar aastat enne seda, menopausi ja Perimenopause.

Primaarne munasarjade puudulikkus (mõnikord nimetatakse enneaegne munasarjade puudulikkus) tekib siis, kui teie munasarjad -which salvestada ja vabastada muna-tööta enne vanuses 40. Võib-olla ei või mõne muna. Sõltuvalt põhjus, esmane munasarja puudulikkus võib tekkida juba teismeliste aastat, või probleem on olnud olemas alates sünnist.

Naine, kes on esmane munasarja puudulikkus on väga tõenäoline, et on ebaregulaarne või ei perioode, viljatusprobleeme ja menopausi -stiilis sümptomeid. See on raske, kuid mitte võimatu, naised, kellel on esmane munasarja puudulikkus rasestuda.

Kuigi täpne põhjus esmane munasarja puudulikkus võib olla teadmata, geneetiline tegur või probleem organismi immuunsüsteemi võib mängida rolli mõned naised. Ühes immuunsüsteemi häire, võib keha rünnata oma kudesid-sel juhul munasarjades.

Primaarne munasarjade puudulikkus võib tekkida pärast hüsterektoomia või muu vaagnapiirkonna operatsiooni või kiiritusravi või kemoteraapia vähiravi. Mõnedes neist juhtudel võib see seisund võib olla ajutine, koos munasarjade tööd alustades uuesti mõned aastad hiljem.

Sümptomid esmaseks munasarja puudulikkus on sarnased menopausi. Teie menstruatsioonid võivad muutuda ebakorrapärase teil on aega üks kuu, kuid mitte järgmise või nad võivad lõpetada. Samuti võib olla mõned või kõik sümptomid menopausi, nagu kuumahood, öine higistamine, ärrituvus, tupe kuivus, madal sugutung või unehäired.

Kui menstruatsioonid muutuvad ebaregulaarne või lõpetada, arst teile füüsilise eksamiga ja küsida küsimusi oma üldist tervist ja kas teil on muid sümptomeid esmane munasarja puudulikkus. Sul on ka rasedustesti. Ja teie verd testitakse teised võimalikud põhjused menstruaaltsükli.