Ennetamine astmahoogude ja astma sümptomid

Selgitada oma vallandab on esimene samm ennetamisel astmahoo. Pidage päevikut mitu nädalat, üksikasjalikult kõiki keskkonna- ja olukorrast tegurid, mis on seotud oma astmahoo. Kui teil on astmahoog (ägenemine), minna tagasi päevik näha, milline tegur või tegurite kombinatsioon, võis ta. Mõned ühised astma vallandab ei ole alati selge, nagu tolmulestade, hallitusseente ja prussakad. Küsige oma arstilt allergeen nahatestid määrata allergeenid, kuhu võisid muutuda ülitundlikuks. Seejärel saate võtta meetmeid, et vähendada kokkupuudet nendega, allergeenid.

Uuri lähemalt astma

alused

Sümptomid

Diagnoos ja ravi

ennetamine

Arutage oma arstiga võimalus jälgida oma kopsufunktsiooni kodus. Sel peate tippkoormuse voolumõõtja või taskus spiromeetriga (vahendid, mis maksab $ 20 kuni $ 60 ja on saadaval ilma retseptita). Kui olete kindlaks oma isiklik parim kopsufunktsiooni (PEF või FEV1), proovi uuesti, kui teil on astma sümptomeid. Langus üle 20% kopsufunktsiooni kohta tippkoormuse voolumõõtja tavaliselt näitab, et teil on astma ägenemine (a jagunevad kollane tsoon) ja peaks kiiresti jälgida oma kirjaliku astma tegevuskava, et vältida edasist halvenemist hingamisteede obstruktsiooni.

Minimeerida kõik allikad suitsu, sealhulgas tubaka, viiruki, küünlad, tulekahjude ja ilutulestik. Ärge laske suitsetamine kodus või auto ja vältida avalikes kohtades, mis võimaldavad suitsetamise. Kui te suitsetate sigarette, lõpetamiseks abi saada edukaks. Suitsetamine tavaliselt teeb astma süveneb.

Vältida tihedas kontaktis inimestega, kellel on hingamisteede külmetushaiguse sümptomid (mis viitavad sellele, et nad põevad hingamisteede viirus) ja peske hoolikalt käsi pärast puudutades objekte, mis võivad olla käidelda teisi hingamisteede infektsioon.

Saada gripp tulistas igal aastal, et kaitsta gripiviiruse vastu, mis peaaegu alati teeb astma palju hullem päeva nädalat. Rääkige oma arstile saan kopsupõletiku shot (Pneumovax) samuti, sest inimesed, kellel on astma on umbes kaks korda suurema tõenäosusega kui teised et saada pneumokoki kopsupõletik.

Da; öö

Võtke Astma hindamine saada Isikliku tegevuskava