Ennetamine külma komplikatsioonid emfüseem ja krooniline bronhiit

Kui teil on emfüseem või krooniline bronhiit, sa tead, kuidas õnnetu ta tunneb, kui sa saagi külm. Lõppude lõpuks, hingamisraskuste piisavalt kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK). Mitte ainult ei püüdmine külm halvendada teie võime hingata ja olla aktiivne, kuid külm viirus suurendab teie võimalus saada rohkem tõsine hingamisteede infektsioon. Siin on, mida sa peaksid teadma, et jääda hästi.

Emfüseem ja krooniline bronhiit on nii kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse raviks (KOK) – pikaajaline tingimused, mis põhjustavad piirang õhuvool, mistõttu on raske hingata sisse ja välja. See piirang ei ole täielikult pöörduv. Emfüseem ja krooniline bronhiit võib esineda eraldi või koos ja on tavaliselt tingitud aastat suitsetamise, kuigi kokkupuude söetolm ja puuvilla tolmu ka riskifaktoreid. Lisaks, kuigi seda juhtub harva, geneetilise vormi emfüseem (Alfa1antitrüpsiini puudus) võib tekkida varases täiskasvanueas, isegi inimeste seas, kes pole kunagi suitsetanud.

Ameerika Ühendriigid, KOK on tunduvalt aladiagnoositud. Kuigi ainult 15% kuni 20% suitsetajatest on diagnoositud KOK eksperdid usuvad, et enamik suitsetajaid suuremal või vähemal määral õhuvoolu takistus.

Emfüseem süttib järk-järgult aastate pärast kokkupuudet ärritajad nagu sigaretisuits. Mis emfüseem, seinad pisikesi õhukotid, mis võimaldab hapniku vahetus kopsudes saada kahjustatud, nii et vähem õhku saab sisse ja välja kopsudesse. See põhjustab teil hingeldus.

Kroonilise bronhiidi, hingamisteedes, mis viivad õhku kopsudesse on põletik ja toota palju lima. Lima ja põletikku põhjustada hingamisteede kitsendada või muutuda takistatud, mistõttu on raske hingata. Kui hingamisteedes on ärritunud pika aja jooksul, on hingamisteede limaskesta muutub paksenenud. See paksenemine hingamisteedes põhjustab ärritav köha (mis toodab lima), takistab õhuvoolu ja kopsude armistumine. Kahjustatud hingamisteede siis saada kasvukoht bakteriaalsete infektsioonide, nagu kopsupõletik.

Külm on viiruslik hingamisteede haigus, mis mõjutab peamiselt oma nina ja kurgu, kuid mõningatel juhtudel, see võib mõjutada teie hingamisteedes. Kui teil on emfüseem või krooniline bronhiit, siis on juba mõned hingamisraskused tõttu kahjustatud kopsus hingamisteede. Catching hingamisteede viirus koos KOK võib takistada hingamist veelgi ja võib põhjustada järgmisi muutusi oma sümptomeid