fermenteeritud punast riisi (Monascus purpureus) vastasmõju

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Red pärmi riisi (RYR) on valmistatud pärmi (Monascuspurpureus) kasvatatakse riisi. See on toidu klammerdada mõnedes Aasia riikides. Töödeldud fermenteeritud punast riisi toidulisandid sisaldavad fermenteeritud punast riisi ekstrakt (RYRE), mis on igal ekstrakt fermenteeritud punast riisi ja Xuezhikang, alkoholi ekstrakti fermenteeritud punast riisi.

RYR sisaldab mitmeid tuntud ühendeid monacolins, mis blokeerivad kolesterooli tootmist. Üks neist, monakoliin K, on ​​sama struktuuriga kui narkootikume lovastatiini ja mevinoliiniga. Uuringud näitavad, et RYR kasutamine võib kaasa tuua 10-33% võrra madala tihedusega lipoproteiin (LDL ehk “halb”) kolesterooli. See on mõõdukas toime, võrreldes USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) -approved “statiini” narkootikumid. Teave pikaajalise ohutuse RYR on piiratud sel ajal.

Võti klassid

kõrge kolesteroolitase

RYR väljavõte (RYRE) on müüdud üle leti toidulisandeid alandada kolesteroolitaset, vormis tooted nagu Cholestin® (Pharmanex, Inc.). Kuid valem on muudetud. Cholestin® sisaldab palju ühendeid lisaks monakoliin K, sh teistest monacolins, tärklis, kiudained, valgu ja rasvhapped. Uuringud näitavad, et seda toodet kõrgenenud kolesterooli ja triglütseriidide nii inimestele kui ka loomadele. Mõned uuringud aru, et RYR kasutamine võib suurendada tasemeid kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL ehk “hea”) kolesterooli. Kuid teave mõju monakoliiniga K üksi puudub.

Seal on mõned poleemikat vahel Pharmanex, Inc., FDA ja statiini tootjaid, kas Cholestin® tuleks kaaluda ravimi või toidulisandi. USA ringkonnakohus Utah otsuse märts 2001 sätestab, et RYRE on kinnitamata ravimit. Seega RYRE tuntakse Cholestin® ei ole enam saadaval Ameerika Ühendriikides. Muud tooted sisaldavad RYRE üksi või kombinatsioonis tooteid võib siiski olla kaubanduslikult saadaval Ameerika Ühendriigid, peamiselt läbi interneti jaemüüjad.

Lisaks RYR kasutab kõrge kolesteroolitase, pigmendid tehtud Monascus liigid on kasutatud värvi toitu Aasia toiduvalmistamise. Future kasutusalad RYR võib sisaldada väheneb südamehaiguste riski ja parandada tervist diabeetikutele.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

Red pärmi riisi (RYR) tuleb võtta koos toiduga. Soovitatav annus on 1200 milligrammi punase pärmi pulbrina kapslite on võtta suu kaks korda päevas koos toiduga. Aasias, keskmine kütusekulu looduslikult esinev RYR on 14-55 grammi päevas.

Raviks südame isheemiatõbi, 1,200-2,400 milligrammi Xuezhikang on võtnud suu päevas 2-12 nädala jooksul. Xuezhikang on võetud ka suu kaudu annuses 0,3-0,6 grammi kaks korda päevas 4-4,5 aastat keskmiselt (vahemik: 0,5-7 aastat). Xuezhikang on võtta suu annuses 1200 milligrammi päevas 12 nädalat kuni 24 kuud.

Südamereuma

Diabeedi raviks, kaks kapslit 300 milligrammi Monascus ekstrakt on võtnud suu kaheksa nädalat.

diabeet

Kõrge kolesteroolitaseme raviks, 1,200-2,400 milligrammi Cholestin® on võtnud suu 1-2 korda päevas kuni 12 nädalat. Annused 600-1,800 milligrammi RYR on võtnud suu kuni kolm korda päevas 8-24 nädala jooksul. Kaks kapslit 300 milligrammi RYR toode on võtnud suu päevas 1-3 tsüklit kaheksa nädalat iga. Annuste 600-3,600 milligrammi Xuezhikang / RYR on võtnud suu 1-2 korda päevas kuni üks aasta. Annus 2-4 kapslit Xuezhikang on võtnud suu kaudu kaks korda päevas 8-12 nädala jooksul. Soovitatav annus on viis kapslit 0,5 grammi Xuezhikang on võtta suu kaks korda päevas kahe kuu jooksul. Annustes 0,6-3,6 grammi RYR ekstrakt on võtnud suu päevas nelja nädala jooksul kuni 4,5 aastat. Annustes 0,6-1,2 grammi Monascus purpureus riisi ettevalmistamine on võtnud suu 1-2 korda päevas kaheksa nädalat ühe aasta koos annuse kohandamine sõltuvalt kolesteroolitaset ja sallivust. Viis Zhitai olnud kapslite võtta suu kaks korda päevas (doosi korral viis grammi päevas) kaks kuud. Kolm Zhibituo tabletid (0,35 grammi) on võtnud suu kolm korda päevas kokku 3,15 grammi päevas. Üks kuni kaks kapslit Xuezhikang on võtnud suu 2-3 korda päevas kuni 24 nädala jooksul. Neli kapslit RYR (HypoCol®, WEARNES Biotech & Medicals Pte, Singapur) on võtnud suu päevas 16 nädala jooksul.

rasvmaks

Raviks rasvmaks, 0,6 grammi RYR on võetud suu kaudu kaks korda päevas 12 nädala jooksul.

Ei ole tõestatud, turvaline või efektiivset annust RYR lastel.

Kasutab põhineb traditsioon või teooria

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Red pärmi riisi (RYR) võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta koos ravimitega, mis suurendavad verejooksu riski. Mõned näited aspiriin, antikoagulante (verevedeldajaid) nagu varfariin (Coumadin®) või hepariini, antitrombotsütaarne ravimid nagu klopidogreel (Plavix®) ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen (Motrin®, Advil®) või naprokseeni (Naprosyn ®, Aleve®).

RYR võib mõjutada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad mõjutada ka veresuhkru taset. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

RYR võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, et alandada vererõhku.

RYR võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa tsütokroom P450 ensüümsüsteemi. Selle tulemusena suurendatakse neid ravimeid võib suurenenud sisaldust veres ja võib põhjustada suurenenud mõjud või potentsiaalselt tõsiseid kõrvaltoimeid. Inimesed kasutavad mingeid ravimeid peaks kontrollima pakendi infolehte ja rääkida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekrile, umbes võimalikke koostoimeid.

RYR võib ka suhelda ained, mis võivad mõjutada immuunsüsteemi aineid, mis võivad kahjustada närvisüsteemi, aineid, mis võivad kahjustada maksa, ained, mis võivad suurendada riski lihaskiudude lagunemine, ained, mis võivad südamehaiguste aineid, mis võivad ravida retroviirusinfektsioonid (HIV), alkoholi, antibiootikume, vähivastaseid aineid, seene-, põletikuvastaseid aineid, rasvumisvastased vahendid, südameglükosiidid, kolesterooli taset langetavad ained, tsüklosporiin, digoksiin, fibriinhappe derivaadid, levotüroksiiniga, makroliidide proteaasi inhibiitorid, ranitidiin, naha agents statiinid, mao- aineid ja kilpnäärmehormoonid.

RYR võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta ürtide ja täiendused, mis on arvatavalt suurendada veritsuse riski. Mitu juhtumit esinenud veritsemist kasutamisel Ginkgo biloba ja vähem juhtumeid küüslaugu ja serenoapalm. Paljude teiste ainetega võib teoreetiliselt suurendada veritsuse riski, kuigi see ei ole tõestatud, et enamikel juhtudel.

RYR võib mõjutada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema ürtidega või toidulisandeid, mis võib mõjutada ka vere suhkrusisaldust. Vere glükoosisisaldus võib nõuda järelevalve ja annused võivad vajada korrigeerimist.

RYR võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesed võtavad maitsetaimi või toidulisandeid, mis alandab vererõhku.

RYR võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimtaimed või toidulisandeid abil maksa tsütokroom P450 ensüümsüsteemi. Selle tulemusena tasemete muid maitsetaimi või toidulisandeid muutuda liiga kõrge veres. Samuti võib muuta toime, et teised maitsetaimed või toidulisandeid võib-olla P450 süsteemi.

RYR võib ka suhelda antibakteriaalsed, vähivastane ürte ja toidulisandeid, seenevastased ürte ja toidulisandeid, põletikuvastane ürte ja toidulisandeid, antioksüdante, astaksantiin, südame glükosiidid, kolesterooli alandavad ürte ja toidulisandeid, koensüüm Q10, greip, ürte ja toidulisandeid, mis võivad mõjutada immuunsüsteemi, ürte ja toidulisandeid, mis võivad kahjustada närvisüsteemi, ürte ja toidulisandeid, mis võivad kahjustada maksa, ürte ja toidulisandeid, mis võib südamehäirete raviks, ürte ja toidulisandeid, mis võib ravida mao häired, raua, piimohakas, niatsiin, Octacosanol, St . naistepuna, parkaineid sisaldavate maitsetaimede ja toidulisandeid, kilpnäärme ürte ja toidulisandeid, A-vitamiini ja tsinki.

See informatsioon põhineb süstemaatiline ülevaade teaduskirjanduse ja oli eelretsenseeritud ja toimetanud toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

3alfa-hüdroksü-3,5-dihydromonacolin L, alkaloidid, angkak, anka, ankaflavin, arroz de levadura roja (Hispaania), Aasia traditsiooniline käärimise toiduaine, astaksantiin, Beni koju, ben-Koji, Hiina fermenteeritud punast riisi, Cholestin®, citrinin kompaktiini, CRYR, dehydromonacolin K, dihydromonacolin L, DSM1379, DSM1603, ergosteroolita flavonoide, GABA, gamma-aminovõihape, glükosiidid, HMG-CoA reduktaasi inhibiitorid, hon-chi, Hong qu, hongqu, riputati Chu, hüdroksümetüülglutarüül koensüüm A reduktaasi, KCCM11832 Koji, linoolhape, lovastatiin, M9011, mevinoliiniga, monakoliiniks, monakoliiniks hyroxyacid, monakoliiniks J Monacolin K Monacolin K (hüdroksüül happe kujul), monakoliiniks L, monakoliiniks M, monakoliiniks X, Monascaceae (pärm pere) monascopyridine A, monascopyridine B, monascopyridine C, monascopyridine D, monascorubramine, monascorubrin, Monascus, Monascusanka, Monascus purpureus, Monascus purpureus käärima, Monascus purpureus HM105, Monascus purpureus NTU568, Monascus purpureus went riis, Monascusruber, monascorubramine, oleiinhappe, oranž Anka pigment , palmitool- Phaffia rhodozyma, fenoolid, valkude, punane fermenteeritud riis, punased Koji, punane juuretise, punane hallituse riis, punane riis, punased riisi pärmi, punane pärm, fermenteeritud punast riisi ekstrakt, riis, riis tooteid, rubropunctamine, rubropunctatin, RYR , RYRE, saponiinid, statiinid, steariinhape, parkaineid, Xue Zhi Kang, Xuezhikang, kollane Anka pigment, Zhi tai, Zhitai.

Valitud kaubamärke: Cholestene® (fermenteeritud punast riisi), Cholestin® (sisaldab fermenteeritud punast riisi, ei ole enam saadaval Ameerika Ühendriikides ja Kanadas), Cholesto-Rite® (fermenteeritud punast riisi, gugulipid, Aspalathus linearis’e), Health Direct Red Pärm Rice Vcaps (fermenteeritud punast riisi), Lipolysar, vaid Naturals “fermenteeritud punast riisi Plus, Source Naturals” fermenteeritud punast riisi kapslit.

Märkus: Monakoliin K, ühendi leitud punase pärmi riisi, on sama struktuuriga kui narkootikume lovastatiini ja mevinoliiniga. See alumine rida hõlmab Monascuspurpureus, välja arvatud andmeid, mis on seotud liike.

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida kui allergiline või tundlik riis, punane pärm, selle osade või liikmed pärmi pere (Monascaceae).

Silmapõletik, lööve, sügelus, nina põletik, rasked allergilised reaktsioonid, õhupuudus, aevastamine ja nahaalune turse on teatatud fermenteeritud punast riisi (RYR) kokkupuudet.

On andmete puudumise seotud kõrvaltoimed fermenteeritud punast riisi ekstrakt (RYRE). Üldiselt kõrvaltoimeid ja koostoimeid RYRE võib olla sarnased väikeses annuses “statiini” narkootikumid, kuna monakoliin K on sama keemiline ühend mis lovastatiini. Kõrvaltoime sagedus näib olevat madal mõõduka tarbimise. Pikaajalise ohutuse andmed puuduvad.

RYR võib põhjustada anoreksiat, seljavalu, puhitus, jämesoole põletik, kõhukinnisus, kõhulahtisus, erektsioonihäired, väsimus, gripp, juuste väljalangemine, seedehäired, kõhulahtisus, mao põletik, kõhuvalu ja seedehäired.

Mükotoksiinide citrinin, ühend tehtud Monascus liigid, kellega võib olla tervisele ohtu. Suurtes annustes on leitud, et olla kahjulik loomade teadus. Ei ole kehtestatud piiri inimestel, ja tuleb olla ettevaatlik, kui tarbivad tooted, mis sisaldavad citrinin.

Red pärmi riisi (RYR) on tõenäoliselt ohutu, kui seda kasutatakse maitseainena toidus.

RYR on võimalik ohutult kui võtta suu kolesteroolisisalduse annuseid kuni 2,4 grammi päevas kuni 12 nädalat.

Kasuta ettevaatlikult annuseid üle 2,4 grammi päevas kauem kui 12 nädalat.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on naha kahjustused. Lööve on teatatud RYR kasutamiseks.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on ebanormaalsed maksafunktsiooni testides või maksahaigused või kes kasutavad alkoholi või aineid, mis võivad olla mürgised maksale. RYR võivad mõjutada maksafunktsiooni.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on probleeme neerudega. RYR võib olla kahjulik neerudele.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on seedehäired. RYR võib halvendada sümptomeid nagu gaas, kõrvetised, põletikuline soolehaigus ja iiveldus.

Kasuta ettevaatlikult, kes kipuvad olema peapööritust. RYR võib põhjustada pearinglust.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on madal koensüüm Q10 (CoQ10). RYR võib veelgi väheneda CoQ10 taset.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on peavalu. RYR võib põhjustada peavalu.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on luu- ja lihaskonna vaevuste või need, tsüklosporiin, tsütokroom P450-3A blokaatorite või makroliidantibiootikumidega. RYR võib suurendada riski lihastehaigust, lihaskiudude lagunemine, ja lihasvalu.

RYR võib mõjutada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab diabeetikutele või madal veresuhkru tase ja narkojoobes, ürdid, või toidulisandeid, mis mõjutavad veresuhkru taset. Veresuhkru tase võib vaja jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteeker ja ravi korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on madal raua taset. RYR võivad mõjutada hemoglobiini.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on nõrgenenud immuunsüsteemiga või võttes ained, mis võivad nõrgestada immuunsüsteemi. Kasuta ettevaatlikult, kes on operatsioonide või elundi siirdamist. RYR võib nõrgestada immuunsüsteemi.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on närvikahjustusi. RYR võib suurendada riski närvikahjustusi.

RYR võivad mõjutada verejooksu riski. Ettevaatlik peab inimesi hüübimishäirete või narkojoobes, mis võivad suurendada verejooksu riski. Annuse kohandamise võib olla vajalik.

RYR võib põhjustada madalat vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest või ürte ja toidulisandeid, mis alandab vererõhku.

Kasuta ettevaatlikult võtvatel inimestel südame glükosiidid. RYR võib suhelda ja nende ainetega.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on kilpnäärme häired, või need võtavad kilpnäärme hormoonide või ravimeid. RYR võib vähendada nende ravimite ja võib mõjutada kilpnäärme hormoonide taset.

Kasuta ettevaatlikult võtvatel inimestel ranitidiin (Zantac®). RYRE võib suurendada riski neerukahjustuste.

Vältige RYR lastel ja noorukitel vanuses alla 18 või rasedad või imetavad naised. Puudus on ohutusalase teabe kasutamise kohta RYR nendes populatsioonides.

Vältida kui allergiline või tundlik riis, punane pärm, selle osade või sellega seotud liikmed pärmi pere (Monascaceae).

Puudus on teaduslikke tõendeid kasutamise kohta RYR raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Affuso F, Ruvolo A, Micillo F jt. Toime on toidulisand kombinatsioon (Berberiin, fermenteeritud punast riisi ja polikosanoolidega) lipiidide taset ja endoteeli funktsiooni randomiseeritud, topeltpime, platseebokontrolliga uuring. Nutr.Metab Cardiovasc.Dis. 2010,20 (9): 656-661.; Bogsrud MP, Ose L, Langslet G, et al. HypoCol (fermenteeritud punast riisi) alandab plasma kolesterooli – randomiseeritud platseeboga kontrollitud uuringus. Scand.Cardiovasc.J. 2010,44 (4): 197-200.; Eckel RH. Lähenemine patsiendile, kes on talu statiini ravi. J.Clin.Endocrinol.Metab 2010,95 (5): 2015-2022.; Feuerstein JS. ja Bjerke WS. Jahvatatud fermenteeritud punast riisi ja taimseid stanoole ja steroolid kolesteroolisisalduse. J.Diet.Suppl 2012,9 (2): 110-115.; Gong C, Huang SL, Huang JF, et al. Toime kombineeritud ravi Xuezhikang Kapsli ja Valsartaan on hüpertensiivsetel vasaku vatsakese hüpertroofia ja südame löögisageduse turbulentsi. Chin J.Integr.Med. 2010,16 (2): 114-118.; Gordon RY, Cooperman T, Obermeyer W, et al. Märgistatud varieeruvus monakoliiniks taset kaubandusliku fermenteeritud punast riisi tooteid: ostja beware! Arch.Intern.Med. 10-25-2010,170 (19): 1722-1727.; Guardamagna O, Abello F, BARACCO V, et al. Ravi hüperkolesteroleemseks lapsi: efektiivsust ja ohutust kombinatsioon punase pärmi riisiekstraktiga ja polikosanoolide. Nutr.Metab Cardiovasc.Dis. 2011,21 (6): 424-429.; Halbert SC, prantsuse B, Gordon RY, et al. Taluvus fermenteeritud punast riisi (2400 mg kaks korda päevas) võrreldes pravastatiini (20 mg kaks korda päevas) patsientidel eelmise statiini talumatus. Am.J.Cardiol. 1-15-2010,105 (2): 198-204.; Hasani-Ranjbar S, Nayebi N, Moradi L, et al. Efektiivsust ja ohutust taimseid ravimeid kasutatakse düslipideemia, süstemaatiline ülevaade. Curr.Pharm.Des 2010,16 (26): 2935-2947.; Karl M, Rubenstein M, Rudnick C, et al. Mitmekeskuseline uuring nutratseutilises jooke kolesterooli (tõhususe hindamiseks ja taluvuse). J.Clin.Lipidol. 2012,6 (2): 150-158.; Kuncl RW. Agendid ja mehhanismid mürgiste müopaatia. Curr.Opin.Neurol. 2009,22 (5): 506-515.; Lee IT, Lee WJ, Tsai CM, et al. Kombineeritud uuteaineet punase pärmi riisi, kolokvint, Chlorella, sojavalk, ja Salmiakkilaku parandada üldkolesterooli ja madala tihedusega lipoproteiini kolesterooli ja triglütseriidi uuritavatel metaboolne sündroom. Nutr.Res. 2012,32 (2): 85-92.; Li JJ, Lu ZL, Kou WR, et al. Mõju Xuezhikang kohta koronaarsündmuste hüpertensiivsetel patsientidel, kellel eelnev müokardiinfarkt alates Hiina Koronaarides sekundaarne preventsioon Study (CCSPS). Ann.Med. 2010,42 (3): 231-240.; Li JJ, Lu ZL, Kou WR, et al. Pikaajaline mõju Xuezhikang vererõhku hüpertensiivsetel patsientidel, kellel eelnev müokardiinfarkt: andmeid Hiina Koronaarides sekundaarne preventsioon Study (CCSPS). Clin.Exp.Hypertens. 2010,32 (8): 491-498.; Marazzi G, Cacciotti L, Pelliccia F jt. Pikaajaline mõju toiduni (Berberiin, fermenteeritud punast riisi, polikosanooli) Eakatel hüperkolesteroleemseks patsientidel. Adv.Ther. 2011,28 (12): 1105-1113.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration