infektsioosne erüteem

Infektsioosne erüteem (viies haigus). Infektsioosne erüteem on kerge lapseea haigus, mis on põhjustatud inimese parvoviirus B19. See seisund tekib pärast keskmine peiteaeg 14 päeva. On vähe, kui üldse prodromaalsümptomiteta, kuid palavikud tavaliselt kaasas haigusi. Lööve areneb kolmes kliinilises etappidel. Esimene etapp on iseloomulik järsk ilmumine ere-punane malar põsepuna. Välimus on nii üllatavalt, et see on antud sugestiivne kirjeldus “laksu põsed”. Teisel etapil lööve hakkab kaduma ja makulopapulaarsed, nõgeslööve või morbilliformne eksanteem areneb jäsemete ja kere. Kihelus võib esineda.

Värv Atlas of Pediatric Dermatolog; Samuel Weinberg, Neil S. Proosa, Leonard Krista; Copyright 2008, 1998, 1990, 1975, poolt McGraw-Hill Companies, Inc Kõik õigused reserveeritud.

Artikkel: Viies Disease – Teema ülevaade

: Sünnimärkide: portvein Plekid hemangioomiga; : Nõuandeid Hoidke beebi nahka tervis; Sage Lapsepõlv nahaprobleemid: From nahalööbeid, et Sild

 pildikogu

allikast; Värv Atlas of Pediatric Dermatolog; Samuel Weinberg, Neil S. Proosa, Leonard Krista; Copyright 2008, 1998, 1990, 1975, poolt McGraw-Hill Companies, Inc Kõik õigused reserveeritud.

Maksimeeri oma nahahooldus rutiinne vaadata noorematel nüüd.

Hea välimusega Iga Phot; Kuidas hoolitseda kuivale, Red Ski; Üllatav võimalust vähendada kortse; Riigist välja saata Kotid silmade all