ishias sümptomid

Sul on ootamatu, tugev valu alaseljas või jala ja tuimus või nõrkus jala; Valu järgmiselt vägivaldne vigastusi, nagu liiklusõnnetus, sul on raskusi kontrollida oma kõht või põie

Millal näha arsti

Valu, mis kiirgab oma alumise (nimme) selg oma tuhara ja alla tagasi oma jala tunnuseks on ishias. Sa võid tunda ebamugavust peaaegu kõikjal mööda närviraja, aga see on eriti tõenäoline, et jälgida tee oma alaselja oma tuhara ja tagasi oma reie ja vasikas.

Valu võib olla väga erinev, alates kerge valu järsk, põletustunne või piinav valu. Mõnikord võib see tunne raputus või elektrilöögi. See võib olla halvem kui köha või aevastus ja pikema istung võib raskendada sümptomeid. Tavaliselt ainult üks pool keha on mõjutatud.

Mõned inimesed on ka tuimus, surin või nõrkus kahjustatud jalaga. Sul võib olla valu ühes osas oma jala ja tuimus teises osas.

Kerge ishias möödub tavaliselt aja jooksul. Helistage oma arstile, kui eneseabi meetmed ei kergendada oma sümptomid või kui valu kestab kauem kui nädal, on raske või muutub järjest hullemaks. Saada kohest arstiabi kui