Isiklikud lood palliatiivne

Need lood põhinevad kogutud teabe tervishoiutöötajate ja tarbijatele. Nad võivad olla abiks, kui teete oluline tervise otsuseid.

Rachel, vanus 22: Pärast keemiaravi ja kiiritusravi mitte- Hodgkini lümfoomi, olin vähendamine ja arvasin, et olen lõpuks saab kõik korda. Aga siis sain nakkuse ja minu immuunsüsteem ei saanud hakkama. Varsti olin kohutav valu. Kui olin kolinud palliatiivhoolduseks üksus haiglas, ma arvasin, et see oli, sest ma olin suremas. Aga lõpuks ravi minu valu läks ära ja ma ei suutnud minna tagasi normaalset elu. Minu palliatiivhoolduseks arst ja tema meditsiinilise meeskond oli hämmastav. Nad tegid nii palju minu jaoks, kui lihtsalt anna mulle meditsiini-külastasid nad mind, loe mulle, jagatud muusikat ja isegi õpetas mulle giidiga kujundlikkus. Enamik kõik, nad andsid mulle lootust.

Jorge, vanus 29: Meie 14-kuune poeg oli diagnoositud leukeemia paar kuud tagasi. Pärast ravi, ta sai halb seeninfektsioon. Ta on olnud haiglas intensiivravi osakonnas mitu nädalat. Meil oli perekonna kohtumine meie esmatasandi arst, kirurg, onkoloog, sotsiaaltöötaja ja palliatiivse ravi arstiga. Puuduvad suured ravivõimalusi meie poeg. Aga me oleme otsustanud teha kõik saame aidata tal ellu jääda. Leevendav ravi arstiga rääkinud meile, mida me võiksime teha, kui me arvame kõik ravi ja operatsiooni on liiga palju meie pojale hakkama. Me ei ole valmis mõelda, kuid see on tore teada, et ta aitab meid, kui me ei tulnud selle otsuse.

Fashawn, vanus 32: Minu palliatiivhoolduseks pakkuja, Christy, on tulemas palju ringi. Mul on tõesti halb emakakaelavähi ja ta aitab mind ennast paremini. Ma olen palju valu ja ta andis mulle ravimeid selle eest. Ma olen ka raske aeg tunnistades, et vähk on nii halb, kui ta on. Ma tean, et ta on püüdnud mind aidata tunnevad vähem vihane asju, kuid see on tõesti raske, eriti kuna mul nii palju probleeme koos perega. Ma arvan, et ma oleks võinud alustada, öeldes neile, kuidas ma teen ja vaata, kas ma võin kinnitada meie suhteid. Ma olen tänulik, et Christy aitab mul seda teha.

Dennis, vanus 77: Ma ei tea, miks ma olin haiglas. Keegi rääkis mulle, milline oli vale. Uus arst, nimetatakse palliatiivhoolduseks arst tuli mind. Ta selgitas, et olin nõrk ei söö piisavalt ja joomise liiga palju õlut. Lõpuks keegi rääkis mulle otse. Ta rääkis mulle, kuidas minu meelest hakkas minema. Tegime plaani, et ma läheks võõrutusravi võimalus näha, kas ma saaks mu jalad jälle tööle. Siis kutsus ta oma kaks tütart nendega rääkida minust. Nemad on need, kes hakkavad otsustama, mida juhtub minuga, kui minu arvates tõesti hakkab minema. Mul on hea meel teada, et oleme kõik ühel lehel.

Anne C. Poinier, MD – Internal Medicin; Shelly R. Garone, MD, FACP – Palliatiivne meditsiin

12. märts 2014