Kavandades üleminekut End-of-Life Care Täpsem Vähk (PDQ®): Toetusravi [] -Talking arstiga End-of-Life Care

Teil võib tekkida vajadus alustada vestlust.

Prognoos ravi eesmärgid ja otsuste tegemisel on mõned end-of-elu küsimusi arutada oma arstiga.

Võttes hea arusaam oma prognoosi on oluline otsuste tegemisel oma hooldust ja ravi ajal arenenud vähk. Sa ilmselt tahad teada, kui kaua sa pead elama. See on raske küsimus arstidele vastata. See võib olla erinev iga inimese ning sõltub vähi liigist, kus see on levinud ja kas teil on muid haigusi. Ravi võib töötada erinevalt iga inimene. Arst saab rääkida ravivõimalusi teile ja teie perele ja mõjude selgitamine neil võib olla oma vähki ja oma elukvaliteeti. Teades kasu ja ohte ravi aitab teil otsustada oma eesmärkide eest hoolitsemine viimases faasis vähk.

Teie ravi eesmärgid arenenud vähi sõltub osaliselt sellest, kas elukvaliteeti või elu pikkus on sulle olulisem. Teie eesmärgid ravi võib muutuda teie seisund on muutunud või kui uue meetodid muutuvad kättesaadavaks. Rääkige oma arstile, mida teie eesmärgid hoolduse, isegi kui sa ei ole palunud. On oluline, et teie ja teie arst töötab poole samu eesmärke.

Kas soovite osaleda otsuste tegemisel oma ravi? Või kas te pigem oma pere ja oma arstid teevad need otsused? See on isiklik valik ja oma pere ja arstid on vaja teada, mida sa tahad.