Kõhunäärmevähi-Ravi ülevaade

Isegi kui ravi ei ole tavaliselt ravida vähki, see võib aidata teil elada kauem ja parema enesetunde. Kõige tavalisem ravi hulka kirurgia, kiiritusravi ja keemiaravi. Suunatud ravi võib kasutada ka. Sageli Nende ravide kombinatsioon kasutatakse.

Operatsioon tehakse kasvaja eemaldamiseks kui võimalik. Aga enamiku ajast vähk on juba levinud nii kaugele, et mitte kõik see võib eemaldada.

Kui operatsioon võib eemaldada kõik vähk, see aitab teil elada kauem. Aga ka edukas operatsioon, vähk sageli tuleb tagasi.

Kui te olete rääkinud, et teie vähk on levinud liiga palju operatsioon, siis võite saada teist arvamust pankrease vähk kirurg.

Operatsioon kõhunäärmevähk sisaldab

Sul on haiglas 1 kuni 2 nädalat pärast operatsiooni. Sa ilmselt saaks tööle naasta või oma rutiin umbes 1 kuu. Tõenäoliselt umbes 3 kuud kuni teie tugevus on tagasi normaalseks. Sa ilmselt vaja rohkem vähiravi, nagu kemoteraapia või kiiritusravi.

Sõltuvalt sellest, kui palju on teie kõhunääre on eemaldatud, võib tekkida vajadus võtta ensüümi toidulisandeid (asendada ensüüme toodab kõhunääre) ja haavandiravimite pillid nüüd. Kui kogu oma kõhunääre on eemaldatud, siis on vaja asendada insuliini toodetakse kõhunääre. Sa pead kontrollima oma veresuhkru taset ja anda endale insuliini kaadrid.

Keemiaravi, mida mõnikord nimetatakse ka keemia, kasutab ravimit hävitada vähirakke. Kasutatavad ravimid käesolevas ravi võib mõjutada ka terveid rakke ja põhjustada kõrvaltoimeid. Mõned levinumad kemoselektiivseks kasutatavad ravimid kõhunäärmevähki

Sageli esinevad kõrvaltoimed nende ravimite hulka

Whipple korras. See on kõige levinum kirurgia kõhunäärmevähi. Kirurg võib eemaldada osa pankreasest osa maos, osa peensoole ja sapipõies ja sapijuha; Distaalse pankreatektoomiajärgse. Kirurg võib kaotada osa kõhunäärme ja põrna; Kokku pankreatektoomiajärgse. Kirurg võib eemaldada kogu pankrease, osa maos, osa peensoole, sapijuha, sapipõie, põrn ja ümbruskonnas lümfisõlmed.

gemtsitabiini; Fluorouratsiil (5-FU); (NAB) – paklitakseeli.

Iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus; Isu kaotus; Juuste väljalangemine; Suuhaavandid; Verevaegust, mis võib suurendada nakkusohtu ja verejooks.