Kopsu Taastusravi KOK – Harjutused, eelised, ja suunised

Õhupuudus sageli piirab mida inimesed KOK – või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus) – saab teha. Kui tavaliste tegevuste nagu kõndimine või treppidest muutub raskeks, igapäevaelu KOK muutub raskemaks.

Emfüseem on vormis kroonilise (pikaajalise) kopsuhaigus, tavaliselt põhjustatud suitsetamisest. Kuna kopsukahjustusi inimesed emfüseem on raske puhub õhku läbi; Põhisümptom emfüseem on õhupuudus. Enamikul inimestel, sümptomid emfüseem on aeglaselt progresseeruv. Emfüseem sümptomid on ka köha ja hingeldamine.

Kõige olulisem osa ükskõik kopsu rehabilitatsiooniprogrammi KOK on kasutada. Kõik kopsu võõrutusravi keskused pakuvad harjutusi, et parandada füüsilist vormi. Mõned keskused pakuvad treeningprogrammi ainult. Teised keskused pakuvad juurdepääsu spetsialistid, haridus ja psühholoogilist abi, lisaks harjutused.

Kopsu võõrutusravi harjutusi hulka

Alakeha harjutused: Enamik keskused annavad raviskeemi harjutusi, mis keskendub jala treeningu. Need harjutused varieeruvad lihtsa kõndides jooksulint või ümber pala intensiivsem trepp ronimine. Enamik tõestatud kasu kopsu Rehab pärit uuringud inimesed teevad jala harjutusi.

Ülakeha harjutused: lihaste ülakeha on oluline hingamiseks, samuti igapäevast tegevust. Arm ja rindkere harjutused võivad sisaldada keerates vänta takistuse või lihtsalt korduvalt tõstes käed vastu raskust.

Harjutused hingamise lihaseid: Hingamine läbi huuliku takistuse ajal kopsu Rehab võib suurendada tugevust hingamise lihaseid. Need harjutused on harva kasutatud, kuid võib olla kasulik inimestele väga nõrk lihaste hapnikuga.

Tugevus Trainin; Enamik kopsu Rehab harjutused keskenduvad hoone vastupidavust. Lisades harjutamiseks, nagu tõste kaalu, on näidanud, et suurendada lihasjõudu ja lahtiselt, samuti.

Paljud kopsu võõrutusravi keskused pakuvad rühm või üks-ühele koolitusi, et aidata inimestel õppida paremini hallata oma KOK. Õpetamise istungid keskenduvad põhiliselt

Uuringud näitavad, et inimesed, kes õpivad oma KOK ja raviplaani suudavad paremini ära tunda sümptomid ning võtma asjakohaseid meetmeid. Kuid haridus ei asenda regulaarset kasutamist osana kopsu võõrutusravi programmi.