kopsuemboolia haigus

Kopsuemboolia on ummistus üks pulmonaalartereid kopsudesse. Enamikul juhtudel kopsuemboolia on põhjustatud trombide et reisida kopsud jalgade või harva teiste kehaosade (süvaveenide tromboos).

Kuna kopsuemboolia peaaegu alati esineb koos süvaveeni tromboos, enamik arste viidata kaks tingimust koos nagu venoosse trombemboolia.

Sümptomid

Kuigi igaüks saab arendada süvaveeni tromboos (DVT) ja kopsuarteri trombemboolia tegurid nagu liikumatus, vähk ja kirurgia suurendada oma riski.

Õhupuudus. See sümptom ilmub tavaliselt ootamatult ja alati läheb hullemaks pingutuse .; Valu rinnus. Sa võid tunda, nagu sa oled südameataki. Valu võib halveneda, kui sa hingata sügavalt (pleuriit), köha, süüa, painutada või stoop. Valu läheb hullemaks pingutuse, kuid ei kao kuhugi, kui sa puhata .; Köha. Köha võib tekitada verine või verine röga.

Kopsuemboolia võib olla eluohtlik, kuid kohest ravi võib oluliselt vähendada riski surma. Võttes meetmeid, et vältida vere hüübimist jalad aitab kaitsta teid kopsuemboolia.

Kopsuemboolia tekib, kui verehüüve saab esitada arteris kopsus, blokeerides verevoolu osa kopsu. Vereklombid enamasti pärinevad jalgade ja reisida kuni kaudu paremal pool südame ja kopsudesse.

Kopsuemboolia sümptomid võivad olla väga erinevad, sõltuvalt sellest, kui oma kopsu osaleb suurus trombe ja oma üldist tervist – eriti olemasolu või puudumise aluseks olevate kopsuhaigus või südamehaigus.

Leg valu või turse, või mõlemad, tavaliselt sääremarjas; Rõske või värvunud naha (tsüanoos); palavik; Liigne higistamine; Kiire või ebaregulaarne pulss; Peapööritus või uimasus

Sagedasteks sümptomiteks hulka

Fat seest luuüdi katki toruluude; Osa kasvaja; Ãhumullid

põhjuste

Muud nähud ja sümptomid, mis võivad ilmneda kopsuemboolia hulka

Kopsuemboolia võib olla eluohtlik. Pöörduge koheselt arsti poole, kui teil tekivad seletamatud õhupuudus, valu rinnus või köha, mis toodab verine röga.

Kopsuemboolia tekib siis, kui salk materjali, enamasti tromb, saab kiilutud arterisse kopsudesse. Need trombid kõige sagedamini pärit süvaveenis jalad, kuid nad võivad tulla ka mujalt kehast. Seda seisundit nimetatakse süvaveenide tromboosi (SVT).

Vahetevahel aineid peale vere hüübimist saab moodustada ummistuste jooksul veresooned sees kopsudesse. näideteks

See on tavaline, et ühe kopsuemboolia. Enamikul juhtudel mitu trombe on kaasatud, kuid mitte tingimata kõik korraga. Osad kopsukoe kätte iga Arterist röövitud vere ja võib surra. Seda tuntakse kopsuarteri infarkt. See muudab raskemaks kopsudesse anda hapnikku ülejäänud keha.

Riskitegurid

Kuigi igaüks saab arendada vere hüübimist ja sellele järgnenud kopsuemboolia, teatud tegurid võivad suurendada teie risk.

Südamehaigus. Südame-veresoonkonna haigused, eriti südamepuudulikkuse, teeb Trombil tõenäolisem .; Vähi. Teatud vähkide – eriti pankrease, munasarja- ja kopsuvähi ja paljud vähkkasvajaid metastaaside – võivad suurendada ainete tasemetega, mis aitavad trombi ja keemiaravi veelgi suurendab riski. Naised, kellel on isiklik või perekonnas on esinenud rinnavähki, kes võtavad tamoksifeeni või raloksifeenile ka suurem oht ​​trombide.

tüsistused

Sa oled suurem risk, kui teil või teie pereliikmetel on olnud venoosne trombid või kopsuemboolia varem. See võib olla tingitud pärilikud mis mõjutavad vere, mistõttu on rohkem altid hüübida.

Voodipuhkus. Olles voodihaige pikema aja peale operatsiooni, südameinfarkti, jala luumurd, trauma või tõsine haigus teeb teid palju kergemini vere hüübimist. Kui alajäsemete on horisontaalsed pikka aega, voolu veeniverd aeglustab ja vere basseinid säärtes .; Pikad teekonnad. Istudes kitsad asendis pikka lennuk või auto reisid aeglustab verevoolu, mis aitab kaasa klombid jalad.

Lisaks sellele on teatud haigusseisundid panna teid ohtu, nagu

Suitsetamine. Põhjustel, mis ei ole hästi aru, tubaka kasutamine predisposes mõned inimesed verehüüvete moodustumisest, eriti kui koos teiste riskifaktorite .; Ülekaalulisus. Ülekaal suurendab vere hüübimist – eriti naised, kes suitsetavad või on kõrge vererõhk .; Täiendavad östrogeeni. Östrogeeni rasestumisvastaseid tablette ja hormoonasendusravi võib suurendada hüübimisfaktorid veres, eriti juhul, kui te suitsetate või on ülekaalulised .; Rasedus. Kaal beebi vajutades veene vaagna võib aeglustada vere tulu jalad. Trombid on tõenäolisem, et moodustada, kui vere aeglustab või basseinid.

Ettevalmistused oma ametisse

Vere hüübimist on tõenäolisem, et moodustada oma jalgu tegevusetuse perioodil, näiteks

Operatsioon on üks juhtivaid põhjusi probleem vere hüübimist, eriti näinud pärast ühist asendamised puusa ja põlve. Koostamise ajal luud kunstlikult liigesed, koejäänused võib siseneda vereringesse ja soodustasid kahju tromb. Lihtsalt olles liikumatult muu operatsioon võib viia klombid. Risk suureneb, kui kaua sa oled üldnarkoosis. Sel põhjusel enamik inimesi toimumas tüüpi operatsiooni soodustavaks neil DVT saavad ravi enne ja pärast operatsiooni, et takistada trombi teket.

Üksikasjalikud kirjeldused teie sümptomid; Teave teie viimase terviseprobleeme, eriti hiljutised operatsiooni või haigusi, mis ei lasknud sul voodihaige mitu päeva; Üksikasjad mis tahes viimastel reisidel, mis hõlmas pikka auto või lennukiga seljas; Teave terviseprobleemid vanemate või õdede-vendade; Ravimid te võtate; Küsimused soovite arstil

Verekalgendid mis põhjustavad kopsuemboolia tavaliselt pärit süvaveenis jala.

Verevedeldajaid (antikoagulandid). Need ravimid takistavad uute trombide tekkimist, kui teie keha töötab lõhkuda hüübimist. Hepariin on sageli kasutatud antikoagulandi, mis võib anda läbi veeni või naha alla. See toimib kiiresti ja on sageli kattusid mitu päeva suukaudse antikoagulandi nagu varfariin, kuni see muutub tõhusaks, mis võib võtta päevi. Uuem klassi antikoagulantide on testitud ja heaks kiidetud venoosse trombemboolia, sealhulgas kopsuemboolia. Need ravimid on eelis antakse suu kaudu, ilma et oleks vaja kattuvad hepariini. Samuti töötavad nad kiiresti ja neil on vähem koostoimeid teiste ravimitega. Kõik verevedeldajaid kõrvaltoimeid, verejooksuga kusjuures kõige tavalisem .; Tromb lahuseanumatest (TROMBOLÜÜTILISTE). Kuigi hüübimist lahustuvad tavaliselt oma, on ravimeid antud läbi veeni, mis võib lahustuda hüübimist kiiresti. Kuna need tromb lõhkemiseni ravimid võivad põhjustada äkilise ja raske verejooks, tavaliselt on need mõeldud eluohtlikke olukordi.

Kopsuemboolia võib olla eluohtlik. Umbes üks kolmandik inimesi diagnoosimata ja ravimata kopsuemboolia ei jää ellu. Kui tingimus on diagnoositud ja ravitud viivitamatult siiski, et number langeb järsult.

Kopsuemboolia võib viia ka pulmonaalse hüpertensiooni, seisund, milles vererõhu kopsudesse ja paremal pool sobivalt on liiga kõrge. Kui teil on takistustest arterites sees oma kopsud, su süda peab rohkem tööd suruda verd läbi nende laevade. See suurendab vererõhku need laevad ja paremal pool südames, mis võivad nõrgestada oma südames.

Tromb eemaldamist. Kui teil on väga suur, eluohtlik tromb oma kopsu, võib arst soovitada eemaldamist kaudu õhuke, painduv toru (kateeter) keermestatud läbi veresoonte .; Vein filter. Kateeter saab kasutada ka positsioneerida filtri kehasse peamine veeni – nimetatakse õõnesveeni – mis viib jalgadest paremal pool oma südames. See filter aitab hoida trombide viiakse kopsudesse. See menetlus on tavaliselt reserveeritud inimesi, kes ei saa võtta antikoagulandi ravimeid või kui antikoagulandi ravimid ei toimi piisavalt hästi või piisavalt kiiresti. Kateetri filtri ots on tavaliselt sisestatud veeni kaelas, ja siis võetakse õõnesveeni. Mõned filtrid saab eemaldada, kui neid enam ei vaja.

Testid ja diagnoosi

Harvadel juhtudel väikeste emboli Sageli esineb ajas muutuda tulemusena krooniline pulmonaalne hüpertensioon, mida tuntakse ka kroonilise tromboemboolse pulmonaalne hüpertensioon.

Antikoagulante. Antikoagulante sageli antud riskirühma kuuluvate inimeste hüübimist enne ja pärast operatsiooni – samuti inimesed haiglasse südameatakk, insult või tüsistused vähi .; Compression sukad. Compression sukad pidevalt pigistada jalad, aidates oma veenid ja jalalihaseid liikuda verest tõhusamalt. Nad pakuvad ohutu, lihtne ja odav viis hoida vere seiskumist ajal ja pärast üldkirurgia .; Pneumatic compression. See ravi kasutab reie kõrge või vasika kõrgune kätised, mis automaatselt täituvad õhuga ja tühjenevad iga paari minuti massaaži ja pigistada soontes jalad ja parandada vereringet .; Kehaline aktiivsus. Liikumine niipea kui võimalik pärast operatsiooni aitab vältida kopsuarteri trombemboolia ja kiirendada paranemist üldiselt. See on üks peamisi põhjusi, miks oma õde sind sundida ärkama, isegi oma operatsiooni päeval, ja kõndida vaatamata valu kohas oma kirurgiline lõikus .; Jalgade kõrgus. Tõstame jalad kui võimalik ja öösel võib olla ka väga efektiivne. Tõsta põhjale oma voodis 4.-6 tolli koos plokkide ja raamatuid.

Enamikel juhtudel kopsuemboolia esialgu hinnati haiglad, erakorralise meditsiini ja kiiret lasteaiad. Kui arvad, et võib olla kopsuemboolia korral pöörduda koheselt arsti poole.

Soovi korral saab üles märkida järgmised andmed

Hooldamine ja narkootikumid

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst kontrollida teie jalad tõendeid süvaveeni tromb – ala, mis on paistes, õrn, punane ja soe. Ta on ka kuulata oma südame ja kopsude ja kontrollida oma vererõhku.

Kopsuemboolia võib olla raske diagnoosida, eriti inimestel, kellel on südamehäireid või kopsuhaigus. Seetõttu võib arst testide seeria, mis aitab leida põhjus teie sümptomid. Arst võib tellida ühe või mitme järgmise teste.

Võtke puhkust istub. Liikuda lennuki salongi kord tunnis või nii. Kui sõidad, peatus iga tund ja jalutada auto paar korda. Kas paar sügavat põlve paindub .; Nihelema oma kohale. Flex oma pahkluud iga 15 kuni 30 minuti jooksul, või proovida tõuseb üles ja alla oma varbad seistes. Ärge istuge jalg üle põlve põlvi pikka aega .; Joo palju vedelikku. Vesi on parim vedeliku vältimiseks dehüdratsioon, mis võib aidata kaasa vere hüübimist. Vältida alkoholi, mis aitab kaasa vedelikukaotuse .; Kanda toetust sukad. Arst võib soovitada neid aidata edendada vereringet ja vedeliku liikumise jalad. Compression sukad enam nägema midagi ainult vanaema kannaksin – nad saadaval valik stiilseid värve ja tekstuure. On isegi seadmeid, mida nimetatakse suka teenijad, mis aitavad teil panna sukad.

Ärahoidmine

Arst võib määrata vereanalüüsi tromb lahustava aine D dimeeri veres. Kõrge võimalik soovitada suurenenud tõenäosus trombide, kuigi D dimeeri tase võib suureneda ka mitmed teised tegurid, sealhulgas hiljutine operatsioon. Lisaks võib vereanalüüse teha kindlaks, kas teil on pärilik hüübimishäiretele.

Lisateavet kopsuemboolia

See mitteinvasiivse test näitab pilte oma südame ja kopsude film. Kuigi röntgenkiirtega ei saa diagnoosida kopsuemboolia ja võib isegi tundub normaalne, kui kopsuemboolia olemas, võivad nad välistada tingimused, mis matkivad haigus.

Noninvasive “sonar” test tuntud duplex ultraheliuuringud (mõnikord nimetatakse dupleksskaneerimise või kompressiooni ultraheliuuringud) kasutab kõrge sagedusega helilainete kontrollida vere hüübimist oma reie veenides. Selles testis arst kasutab mullitamisrõngast-kujuline seade nimega muundurit suunata helilainete veenides testitakse. Need lained on siis peegeldub tagasi andurisse ja tõlgitud liikuv pilt arvutis. Puudumine juuresolekul hüübimist vähendab tõenäosust DVT. Kui reie laevad on selge, siis ultraheliuuringud ka skaneerida veenides taga põlve otsib järelejäänud hüübimist. Kui trombe on kohal, töötlemine, mis tõenäoliselt saab alustada kohe.

Regulaarne kompuutertomograafia võtta röntgen paljudest erinevatest nurkadest ja seejärel ühendada need moodustavad pildid, mis näitavad 2-D “viilud” oma sisemise struktuuri. Spiraal (spiraalsed) kompuutertomograafia, skanner pöörleb ümber oma keha spiraal – nagu triip kristalliseerunud suhkruroo – luua 3-D pilte. Seda tüüpi CT suudab tuvastada kõrvalekalded arterite kopsudesse palju suurema täpsusega, ja see on ka palju kiiremini kui on tavapärased kompuutertomograafia. Mõningatel juhtudel, kontrastaine manustatakse intravenoosselt ajal kompuutertomograafia visandada pulmonaalartereid.

See test annab selge pildi verevoolu arterites kopsudesse. See on kõige täpsem viis diagnoosida kopsuemboolia, kuid kuna see nõuab suurt oskust hallata ja on tõsiste ohtude, see on tavaliselt läbi, kui teised testid ei suuda anda lõplikku diagnoosi.

Ühes kopsu angiogrammis, paindlik toru (kateeter) lisatakse suurde veeni – tavaliselt oma kubemes – ja keermestatud läbi oma südame ja sisse pulmonaalartereid. Spetsiaalne värvaine Seejärel pritsitakse kateetri, ja röntgen tehakse nii värvaine liigub piki arterit kopsudesse.

Veel kopsuemboolia

Üks oht see protseduur on ajutine muutus teie südame rütmi. Lisaks värvaine võib põhjustada neerukahjustuste inimestel neerufunktsiooni halvenemine.

MRI kasutada raadiolainete ja võimas magnetväli toota üksikasjalikud illustratsioonid sisemise struktuuri. Kuna MRI on kallis, see on tavaliselt reserveeritud rasedad (et vältida kiirguse lootele) ja kelle neerud võib kahjustada värvid kasutada muid teste.

Ravi eesmärgiks on hoida tromb üha suurem ja takistab uute trombide tekkimist. Kohest ravi, on oluline, et vältida tõsiseid tüsistusi või surma.

Ennetamine trombide süvaveeni jalad (süvaveenide tromboos) aitab vältida kopsuemboolia. Sel põhjusel enamik haiglaid on agressiivsed umbes võttes meetmeid, et vältida vere hüübimist, sealhulgas

Risk verehüüvete arendades reisides on väike, kuid suureneb reisimine suureneb. Kui teil on riskifaktorid vere hüübimist ja olete mures reisil, rääkige oma arstiga. Ta võib viidata järgmised sammud, mis aitavad vältida trombide tekkimist

1

)