kopsuturse

Kopsuödeem on põhjustatud seisundi vedeliku kogunemine kopsudesse. See vedelik koguneb arvukalt õhukotid kopsude, raskendades hingata.

Enamikul juhtudel südamehaiguste põhjustada kopsuturse. Aga vedeliku võib koguneda muudel põhjustel, sealhulgas kopsupõletikku, kokkupuude teatud toksiinid ja ravimeid, trauma rindkeret ja teostamisel või elavad suure tõusu.

Kopsuturse, mis arendab äkki (äge kopsuturse) on kiirabiauto, mis nõuavad viivitamatut ravi. Kuigi kopsuturse võib mõnikord osutuda surmaga lõppenud paranedes saabudes kiiret ravi kopsuturse koos ravi põhiprobleemi. Ravi kopsuturse varieerub sõltuvalt põhjus kuid sisaldab üldjuhul Lisahapniku ja ravimeid.

Sõltuvalt põhjus, kopsuturse sümptomid võivad äkitselt või välja aja jooksul.

Kui teil tekib mõni neist nähtudest või sümptomitest, külastada oma arsti või kiirabi abi kohe. Kopsuturse võib lõppeda surmaga, kui ei ravita.

Kopsuturse, et tegemist on ootamatult (äge kopsuturse) on eluohtlik. Hankige erakorralist abi, kui teil on mõni järgmistest äge nähud ja sümptomid

Ärge sõitke ise haiglasse. Selle asemel, külastada oma arsti või kiirabi ja oodata abi.

Järsud (äge) kopsuturse sümptomite

Pikaajalise (kroonilise) kopsuturse sümptomite

Kopsud sisaldavad palju väikesi, elastne õhukotid nimetatakse alveoolide. Iga hingetõmbega need õhukotid sisse hapnikku ja vabastab süsihappegaasi. Tavaliselt gaaside vahetuse toimub ilma probleemideta.

Kuid teatud asjaoludel, alveoolide täita vedelikuga asemel õhku, mis takistab hapniku imendumist vereringesse. Mitmed asjad võivad põhjustada vedeliku kogunemist kopsudes, kuid enamik on vaja teha südamega (kopsuturse). Mõistmaks oma südame ja kopsude aitab selgitada, miks.

Kõrglendudel kopsuturse sümptomite

Sinu süda koosneb kahest ülemisest ja kahest alumisest kambrist. Ülakambrid (paremal ja vasakul Atria) sissetulevate vere ja pumbata see alumine kojad. Alumine koda (lihaseline paremale ja vasakule vatsakesed) verd pumbata läbi oma südame. Südameklappide – mis hoiavad veri voolab õiges suunas – on väravate juures kambris avad.

Millal näha arsti

Tavaliselt deoxygenated verd üle kogu keha siseneb õigus aatrium ja suubub parema vatsakese, kus see pumbatakse läbi suurte veresoonte (arterite ahenemine) kopsudesse. Seal, veri vabaneb süsihappegaas ja kirkad hapnikku.

Kuidas su süda töötab

Hapniku rikas veri naaseb vasakus kojas läbi pulmonaalveenile, voolab läbi mitraalklapi arvesse vasaku vatsakese ning lõpuks jätab oma südame läbi teise suure arteri, aordi.

Süda-seotud (kardiogeenne) kopsuturse

Aordiklappide lobus aordi hoiab vere voolamist tagasi oma südamesse. Alates aordi veri liigub ülejäänud keha.

Non-südame-seotud (noncardiogenic) kopsuturse

Kopsuturse on teatud tüüpi kopsuturse tingitud suurenenud surve südames.

See seisund tekib tavaliselt siis, kui haige või ületöötanud vasak vatsake ei suuda pumbata piisavalt verd ta saab oma kopsud (südamepuudulikkuse). Selle tulemusena suureneb rõhk südame vasakusse kotta ning seejärel veenides ja kapillaarides kopsudesse, põhjustades vedeliku lükatakse läbi kapillaaride seinu õhku limast.

Meditsiinilisi seisundeid, mis võivad põhjustada vasaku vatsakese saada nõrk ja lõpuks ei hõlmata

Südame isheemiatõbi. Aja jooksul arterites, mis varustavad verega teie südamelihas võib muutuda kitsas rasvsadestistest (laigud). Südameatakk tekib siis tromb vormid ühte neist kitsenenud arterid, blokeerides verevoolu ja kahjustades osa oma südamelihas annab nimetatud arteri. Tulemuseks on see, et kahjustatud südamelihas ei saa enam pumbata samuti peaks. Või ei ole tromb, mis toob aasta probleeme, vaid see on järkjärguline kitsenemine pärgarterite tulemuseks on nõrkus vasaku vatsakese lihases.

Kuigi kogu oma südame püüab seda kompenseerida kadu, kas see on suutnud seda teha tõhusalt või see nõrgestab lisakoormuse. Kui pumpamisvõime su süda on nõrgenenud, vere tasapisi toetab kuni kopsudesse, sundides vedeliku veres läbida kapillaaride seinu õhku limast. See on krooniline südamepuudulikkus.

Kardiomüopaatia. Kui teie südamelihas on kahjustatud muul põhjusel kui verevoolu probleemide seisundit nimetatakse kardiomüopaatia.

Kuna kardiomüopaatia nõrgestab vatsakesed – oma südame peamise pump – oma südame ei pruugi vastata tingimustele, mis nõuavad rohkem tööd, nagu järsk vererõhu, kiirem heartbeat pingutuse või kasutades liiga palju soola, mis põhjustab vee säilitamise või infektsioone. Kui vasaku vatsakese ei ole kursis nõudmistega, mis on paigutatud see, vedeliku varundage kopsudesse.

Südameklappide probleeme. Mitraalklapi haigust või aordiklappi haigus, klapid, mis reguleerivad verevoolu vasakul pool südame kas ei avane piisavalt lai (stenoos) või ei sulgu täielikult (puudulikkus). See võimaldab vere voolu tagasi läbi klapi (tagasivool).

Kui klapid vähenenud, veri ei voola vabalt oma südamesse ja rõhk vasaku vatsakese koguneb, põhjustades vasaku vatsakese tööd raskem ja raskem iga kokkutõmbumine. Vasaku vatsakese ka dilateerudes võimaldada rohkem verevoolu, kuid see muudab vasak vatsake pumpamistegevusele vähem tõhusad. Sest see töötab nii palju raskem, vasaku vatsakese lihases lõpuks pakseneb, mis paneb suuremat rõhku koronaararterite nõrgendab veelgi vasaku vatsakese lihases.

Mida sa saad teha

Suurenenud rõhu ulatub vasakus kojas ja seejärel pulmonaalveenidesse, põhjustades vedeliku koguneda kopsudesse. Teiselt poolt, kui mitraalklapi lekkeid, mõned vere tagasipestav poole oma kopsu iga kord, kui teie süda pumpab. Kui lekke arendab äkki, võib teil tekkida ootamatu ja raske kopsuturse.

Mida ootate oma arsti

Muud tingimused võivad põhjustada kopsuturse, nagu kõrge vererõhk tõttu vähenenud neeru arterid (neeruarteristenoosi) ja vedeliku kogunemist tõttu neeruhaigus või südameprobleemid.

Ravivad kõrgusel kopsuturse (Hape)

Veresoonkonna haiguste ennetamise

Kopsuturse, et põhjuseks ei ole suurendanud oma südames nimetatakse noncardiogenic kopsuturse.

Selles olukorras vedelik võib lekkida kapillaaride kopsudesse “õhukotid, sest kapillaarid ise kergemini läbitavad või lekkiv isegi ilma kogunemisest vasturõhk oma südames. Mõned tegurid, mis võivad põhjustada noncardiogenic kopsuturse hulka

Suurtel kõrgustel. Mägironijate ja inimesed, kes elavad või reisivad suurtel kõrgustel kohtades on oht haigestuda kõrgusel kopsuturse (Hape).

See tingimus – mis ilmneb tavaliselt tõusu üle 8000 jala (umbes 2400 meetrit) – võib mõjutada ka matkajad või suusatajatele, kes treeningut alustada kõrgematel kõrgustel ilma esmakordset harjutada, mis võib kesta mõnest päevast mõne nädalani. Aga ka need inimesed, kes on matkas või suusatas suurtel kõrgustel varem ei ole immuunsed.

Kuigi täpne põhjus ei ole täielikult teada, Hape näib arenevat tulemusena suurenes surve ahenemine kopsu kapillaarid. Ilma asjakohase hooldusega, Hape võib lõppeda surmaga, kuid seda riski on võimalik vähendada.

Lung vigastusi. Kopsuödeem võivad avalduda pärast operatsiooni eemaldada trombide kopsudesse, kuid see esineb ainult osa kopsu kust klombid eemaldatud. Samuti võib esineda pärast lagunes kopsu on uuesti laiendatud või harva pärast vedelikukogused on eemaldatud kopsu.

Noncardiogenic kopsuturse esineb ka kopsu otse alla traumat rindekereseina kõige tavalisem põhjus on auto õnnetusi.

Kui kopsuturse jätkub, siis võib tõsta rõhku kopsuarteri (pulmonaalne hüpertensioon), ja lõpuks parema vatsakese oma südames muutub nõrgaks ja hakkab jätma. Õige vatsake on palju peenem seina lihaste kui seda teeb vasakul küljel südant, sest see on väiksema surve all verd pumbata kopsudesse. Suurenenud surve lõi üles võetud õigus aatrium ja seejärel erinevatesse kehaosades, kus see võib põhjustada

Kui ei ravita, äge kopsuturse võib lõppeda surmaga. Mõningatel juhtudel võib see olla surmav isegi kui saate ravimit.

Kui teil on kopsuturse, siis tõenäoliselt esimene näe traumapunkti arst. Kui te arvate, et olete sümptomite või kopsuturse, külastada oma arsti või kiirabi abi mitte teha ambulatoorselt nimetamist.

Enamik inimesi kopsuturse viiakse haiglasse vähemalt paar päeva, sageli kauem. Sul võib näha mitmeid spetsialiste kui oled haiglas. Kui teie seisund on stabiliseerunud, siis võib siis nimetada, kui ambulatoorse arsti koolitatud südamehaiguste (kardioloog) või kopsuhaigus (pulmonoloog).

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest kopsuturse, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Kuna kopsuturse vajab kohest ravi, siis esialgu diagnoositi põhjal teie sümptomid ja füüsilise eksamiga, elektrokardiogramm ja rindkere röntgen.

Kui tingimus on stabiilsem, arst küsida oma haiguslugu, eelkõige seda, kas teil on kunagi olnud südame-veresoonkonna või kopsuhaigus.

Katsed, mis võivad teha diagnoosida kopsuturse või kindlaks teha, miks sa töötatud vedeliku kopsudesse hulka

Vereanalüüse. Teil võib olla verd, tavaliselt arteri randmel, nii et seda saab kontrollida summa hapniku ja süsinikdioksiidi see sisaldab (arteriaalse vere gaaside kontsentratsioon).

Teie veri võib ka kontrollida taset ainet, mida nimetatakse B-tüüpi natriureetilise peptiidi (BNP). Suuremaid BNP võib teatada, et kopsuturse põhjustab südamehaigus.

Muud võib vereanalüüse teha – sealhulgas testides teie neeru-, kilpnäärme talitlust ja vereanalüüs – samuti testid, et välistada südameatakk põhjus teie kopsuturse.

Ehhokardiogrammis. Ehhokardiogrammi on mitteinvasiivne test, mis kasutab võlukepi-kujuline seade nimega andur tekitada suure sagedusega helilained, mis kajastuvad kudedest südame. Helilainete Seejärel saadetakse masin, mis kasutab neid komponeerida pilte oma südame monitoril.

Katse aitab diagnoosida mitmeid probleeme südamega, sealhulgas südameklappide probleeme, ebanormaalne liikumisi vatsakese seinad, vedeliku kogunemine ümber südame (perikardiefusiooniga) ja kaasasündinud südame defekte.

Samuti võib näidata piirkondades vähenenud verevool oma südames ja kui su süda pumpab verd tõhusalt kui ta võidab. Samuti võib hinnata kui seal rõhu tõus paremal pool südame ja rõhu tõus pulmonaalartereid.

Transösofageaalne ehhokardiograafia (TEE). Traditsioonilises südame ultraheli eksam, andur jääb väljapoole keha rinnal seina. Aga TEE, arst sisestab pehme, painduv toru (kateeter) anduriga lisatud otsa suu kaudu sisse ja suunab selle oma söögitoru – läbisõidu viib magu.

Söögitoru asub kohe maha oma südame, mis võimaldab oma arstiga, et näha tihedamat ja täpne ülevaade oma südame ja Kesk pulmonaalartereid.

Kopsuarteri kateteriseerimine. Kui muud testid ei näita põhjust oma kopsuturse, võib arst soovitada kord mõõta rõhku oma kopsukapillaaridesse (kiilrõhk).

Selle katse käigus, arst sisestab väike, õhupalli otstega kateetri kaudu veeni jala või käe ja suunab seda arvesse kopsuarteri. Kateeter on kaks avad ühendatud rõhuandurid. Balloon ja seejärel tühjendatakse andes rõhunäitudel.

Südame kateteriseerimine. Kui katsed nagu EKG või ehhokardiograafia ei paljasta põhjust oma kopsuturse või on teil ka valu rinnus, võib arst soovitada südame kateteriseerimine ja koronaarangiogramm.

Ajal südame kateteriseerimine, arst sisestab pikk, peenike kateeter arteri või veeni oma kubemes, kaelal või käe ja niidid läbi veresoonte oma südame kasutades röntgenkiirgust. Arstid siis süstida värvi veresoontesse oma südame, et muuta need nähtavad röntgenkiirgust (koronaarangiogramm).

Selle tegevuse käigus arstid on võimalik teha ravimitega, näiteks avades Arterist, mis võivad kiiresti parandada pumpamine oma vasaku vatsakese. Südame kateteriseerimine saab kasutada ka mõõta rõhku oma südame kambrid, hinnata südameklappide ning otsida põhjuseid kopsuturse.

Andes hapniku on esimene samm ravis kopsuturse. Sa saavad tavaliselt hapniku näomaski kaudu või ninakanüüliga – paindlik plastiktoru kahe avad, mis annavad hapnikku mõlemasse ninasõõrmesse. See peaks lihtsustama mõned sümptomid. Arst jälgib teie hapniku tase tihedalt. Mõnikord võib osutuda vajalikuks abistada oma hingamisavad masin nagu mehaanilise ventilaator.

Sõltuvalt teie seisundist ja põhjus oma kopsuturse, siis võib saada ka ühe või mitme järgmise ravimid

Kui teie kopsuturse on põhjustatud muu haiguse, näiteks närvisüsteemi seisundist, arst haiguse raviks, mis on selle põhjuseks ning kopsuturse.

Kui sa ronida või reisivad suurtel kõrgustel ja kogemusi kerged sümptomid Hape kahanevalt 2000 kuni 3000 jalga (umbes 600 kuni 900 meetri) nii kiiresti kui võimalik, mõistlikkuse piirides, tuleks leevendada oma sümptomid. Sa peaksid ka vähendada füüsilist aktiivsust ja hoida soojas, füüsiline aktiivsus ja külm võib halvendada teie seisundit.

Hapnik on tavaliselt esimene ravi ja võib sageli leevendada oma sümptomid. Kui lisahapnikku ei ole kättesaadav, võib kasutada kaasaskantavaid barokambrid mis jäljendavad laskumine mitu tundi, kuni saate laskuda madalamale reljeefi.

Lisaks hapniku ja laskuvad madalamale reljeefi, ravi nifedipiini (Procardia) võib aidata vähendada survet pulmonaalartereid ja parandada teie seisundit.

Kui sümptomid on raskemad, saate tõenäoliselt vajavad abi oma päritolu. Kopter pääste võib olla vajalik, et kõige tõsisemate juhtumite tõttu Hape võib olla eluohtlik.

Mõned ronimisvahendid võtta retseptiravimid nagu atsetasoolamiidiga (Diamox Järjed) või nifedipiini, et aidata ravida või ennetada sümptomite Hape. Et vältida Hape, ravimite alustatakse vähemalt üks päev enne tõus.

Sõltuvalt teie seisundist, võib arst soovitada elustiili muutused, sealhulgas

Kopsuturse ei ole alati võimalik ära hoida, kuid need meetmed võivad aidata vähendada oma riski.

Südame-veresoonkonna haigused on peamiseks põhjuseks kopsuturse. Võite vähendada oma riski erinevaid südameprobleeme, järgides neid soovitusi

Vaata oma vere kolesteroolitaset. Kolesterool on üks mitut liiki rasvade oluline hea tervise juures. Aga liiga palju kolesterooli võib olla liiga palju head asja. Tavalisest kõrgem kolesteroolitase võib põhjustada rasvsadestistest moodustamiseks arterites, mis takistab verevoolu ja suurendades oma risk veresoonkonna haigusi.

Aga elustiili muutused saavad sageli hoida oma kolesteroolitaset madalal. Elustiili muutused võivad sisaldada piirata rasvade (eriti küllastunud rasvad); süüa rohkem kiudaineid, kala ja värske puu- ja köögivili; teostamisel regulaarselt; suitsetamisest loobumise ja joomine mõõdukalt.

Piirata soola. See on eriti oluline kasutada vähem soola (keedusool), kui teil on südamehaigus või kõrge vererõhk. Mõnel inimesel on tugevalt kahjustatud vasaku vatsakese funktsiooni, liigse soola võib olla piisav, et käivitada südamepuudulikkuse.

Kui sul on raske aeg lõigata, sool, see võib aidata rääkida dietoloog. Ta aitab meelde vähese naatriumisisaldusega toiduained, samuti pakuvad nõuandeid tegemise madala soolasisaldusega dieedil huvitav ja hea maitsega.

Kui sõita või ronida suurtel kõrgustel, aklimatiseeruda ennast aeglaselt. Kuigi soovitused varieeruvad, enim ekspertide nõu kasvavalt mitte rohkem kui 1000 kuni 1200 jalga (umbes 305-366 meetrit) päevas kui jõuad 8200 jalga (umbes 2500 meetrit). Puhka lisapäev iga 600 1200 jalga (umbes 183-366 meetrit), kui sa oled suur tõus (8200 jalga ehk umbes 2500 meetrit).

Mõned ronimisvahendid võtta retseptiravimid nagu atsetasoolamiidiga (Diamox Järjed) või nifedipiini (Procardia), mis aitavad vältida sümptomid Hape. Selleks, et vältida Hape, alustada selle tarvitamist vähemalt üks päev enne tõusu. Jätkake ravi umbes viis päeva pärast olete jõudnud oma suure kõrguse kohtades.

külastada oma arsti

Ennetamine kõrgusel kopsuturse (Hape)