kõrvaltoimeid: suu ja kurgu probleemid

Kui suu ja kurgu kõrvaltoimeid raskendada süüa, proovida pehmemaid toiduaineid. Rääkige oma arstiga suu loputust ja valu ravim, mis võib aidata.

Vähiravi võib põhjustada hammaste, suu ja kurgu probleemid. Kiiritusravi pea ja kaela võib kahjustada süljenäärmed ja kudede suus ja / või teha on raske närida ja neelata ohutult. Mõned liigid keemiaravi ja bioloogiline ravi võib samuti kahjustada rakke suus, kurgu ja huuled. Drugs kasutatakse vähi raviks ja teatud luuprobleeme võib põhjustada ka suukaudse komplikatsioone.

Suu ja kurgu probleemid võivad sisaldada

Suu probleemid on tõsisemad kui nad segada söömine ja joomine, sest nad võivad põhjustada dehüdratsiooni ja / või alatoitumus. On oluline, et helistada oma arstile või meditsiiniõele, kui teil on valu suus, huultel või kõri turse, mis raskendab süüa, juua või magada või kui teil on palavik 100,5 ° F (38 ° C) või kõrgem.

Arst või õde võib soovitada teil võtta neid ja teisi samme

Teie tervishoiu meeskond võib soovitada teil võtta neid ja teisi meetmeid, et juhtida neid probleeme

Valmista oma visiidi tehes nimekirja küsimusi küsida. Mõtle, lisades nendele küsimustele oma nimekirja

Jutustaja Mida teha, kui oma suu või kõri valus ajal kiiritusravi.

Gina ja Kim kohtus oma vähki tugirühm. Nad avastasid, et neil on palju ühist ja kohtuvad nüüd igal teisipäeval lõunaks. Kuulame nii Kim jagab mõned nõuanded tema sõber Gina.

Gina Kim-ma olen õnnelik, ma võiks kohtuda lõunaks täna. Otsa sa andsid mulle eelmisel nädalal suuvee tõesti aitas. Ma segada 1/4 tl söögisoodat ja 1/8 tl soola 1 tass kuuma vett. Siis ma swish ta ümber suhu ja sülitas välja. Ma teen seda iga 1 kuni 2 tundi päevasel ajal, ja see töötab. Olen ka harja õrnalt pehme, puhas hambaharja pärast iga sööki.

Kim Tore kuulda, loputada söögisooda ja sool tööle panna, Gina. Jätka samas vaimus. Seda saad aidata suus püsida puhas ja parema enesetunde. Tead, minu õde andis mulle mõned teised nõuanded, mis võivad teid aidata.

Gina Hea, nagu mida?

Kim Noh, minu suhu sain nii kuiv, et mu õde ütles mulle, et kasutada sülje asendaja spray. See aitas niisutada suhu. Olen ka rüüpas vett ja imes jääkuubikute hoida oma suu ja kurgu märjaks.

Gina Mul on kohutavalt suukuivus. See spray toimib?

Kim Jah, nii see on. Seega ei söö pehmet toitu. Ma kasutasin puder toitu kahvliga või panna neid segisti. Lisades kaste, puljong või jogurtit teha ka oma toitu lihtsam neelata.

Oh, ja ma võtsin õe nõu lõpetada söömine teravad toidud, nagu kiipe. Olen ka vältida kolme Si – soolane, magusat ja vürtsikat toitu – ja kärpida hapu jooke, nagu apelsin, sidrun ja greibimahla, et haiget mu suus ja kurgus.

Gina tegemine toidud pehme ja niiske on hea mõte. Ja ma arvan, et ma eemale soolane, magusat või vürtsikas toit, hapu jooke.

Kim Püüan meeles pidada muid vihjed minu õde … Oh, ma peaaegu unustasin, et kõige tähtsam. Sain ka harjumus kontrollida oma suu igal hommikul ja lastes mu õde teadma mingeid muudatusi, kui ma esimest märganud neid. Nii väiksed probleemid ei saanud suured.

Gina See kõlab tehtav.

Kim Pea meeles, kui suus ikka valus, küsige arstilt ravim valu. Ärge taluda valu, et sa ei pea. Okei?

Gina, ma olen näljane. Olgem järjekorras. Seal on palju valikuid menüüs mis ei ole valus suus.

Gina Jah-mõtlesin, et ma alustad minu lemmik, koor Parsakaalikeitto, võib-olla mõned kartuliputru. Ma lihtsalt armastan neid.

Jutustaja kokkuvõte Suuvalu ei ole lõbus. Proovi loputamist söögisoodat ja soola segu Gina leitud nii kasulik. Lihtsalt segada 1/4 tl söögisoodat ja 1/8 tl soola 1 tass kuuma vett. Sega see läbi. Siis swish ta ümber suus ja sülitada välja. Tehke seda iga 1-2 tunni jooksul päevas. See hoiab oma suu puhtaks. Nii ei harjata pärast iga sööki.

Vältida kolm “S” toit – soolane, magusat ja vürtsikas toit. Ja ei ole hapu jooke nagu apelsin, sidrun, või greibimahla, kui nad haiget oma suu ja kurgu.

Ja pidage meeles, sa ei pea panema haavandid suus ja kurgus valu. Helistage oma arstile ja küsi ravim, mis võib aidata.