kvinapriilravi (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud selle ravimi kasutamise ajal, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, suu või kõri turse, kui te kasutate seda ravimit.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on tõsine kõhuvalu (koos või ilma iiveldus või oksendamine). See võib olla sümptom seisund, mida nimetatakse soole angioödeem.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib esineda ka, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist või kui teil on diureetikumi (vesi pill). Veenduge, et teate kuidas reageerite ravimit enne autojuhtimist, masinate või teha muid asju, mis võivad olla ohtlikud, kui teil on uimane või anna endast märku. Kui te tunnete pearinglust, pikali, et sa ei ole nõrga. Siis istub mõni hetk enne seisma, et vältida pearinglust taasteket.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Pöörduge arsti poole, kui teil on palavik, külmavärinad või kurguvalu. Need võivad olla infektsiooni sümptomid tulenevad vere valgeliblede arvu vähenemine.

Hüperkaleemia (kõrge kaaliumisisaldus veres) võivad tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on järgmised sümptomid: kõhuvalu või kõhuvalu, segadus, hingamisraskused, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, närvilisus, tuimus või pakitsus, käte, jalgade või huulte, õhupuudus, või nõrkus või raskustunne jalgades. Küsige oma arstilt, enne kui kasutada mõnda ravimit, täiendada või soolaasendaja, mis sisaldab kaaliumi ..

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. Sa pead lõpetama selle ravimi kasutamist mitu päeva enne operatsiooni ajal või meditsiinilise katseid.

Ravim võib olla vähem efektiivne mustanahalistel patsientidel. Black patsientidel on ka suurem risk käte, käsi, nägu, suu või kõri turse. Rääkige oma arstiga, kui teil on mure selles.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab eelkõige üle leti (nonprescription) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme, kuna nad kipuvad suurendada oma vererõhku.