lühiajaline immuunsus aitab hoida mutant gripi tüvede kontrolli

viide

Gripiviiruse muutub pidevalt. Selle geneetilist materjali, kalduvus mutatsioonid, püüab aina uusi kombinatsioone kavaldama inimese antikehi. Kuid kõik muutused toimub, miks on seal nii vähe tüved ringlevad aastast aastasse?

“Lühiajaline immuunsus,” ütleb California ülikooli Irvine teadlane Robin M. Bush, Ph.D.

Dr Bush ja tema kolleegid Neil Ferguson, Ph.D., matemaatiline bioloog Imperial College London ja Alison Galvani, Ph.D., nüüd University of California, Berkeley, loonud matemaatilise mudeli, mis simuleerib Type A ja B gripiviirused areneda. Rühm on leitud, et omal, ristimmuunsuse-antikehade võime vastu ühe gripi tüve tõrjuma teise tüve tegelikult arvu suurendada mutantsete tüvede sihikindel. Alles siis, kui uut tüüpi immuunsust tegureid teeb mudeli täpsemalt kajastada tegelikku gripi jälgimise kogutud andmed selles vallas.

Vastavalt dr Bush, mõne nädala või kuu jooksul pärast töötaja puutub kokku ühe tüve gripp, võib ta olla immuunne Taasnakatamiseks praktiliselt iga uue tüve, mis tuleb mööda. Selline lühiajaline immuunsus sunniks enamik uusi mutatsioone surra kohe, hoides kokku gripi tüvede kontrolli all.

“Kui immunolooge tunda alusel selline vastus, siis võib olla võimalik töötada välja vaktsiin, mis pakub vähem tüvespetsiifilise ja seega kauakestva, immuunsus viirus,” ütleb dr Bush.

NM Ferguson jt. Ökoloogiline ja immunoloogiliste tegurite kohta gripi areng. Loodus 422 (6930): 428-33. DOI: 10,1038 / nature01509 (2003).