nahavähi haigus

Nahavähk – ebanormaalne kasv naharakud – kõige sagedamini tekib nahal kokkupuude päike. Aga see levinum vähk võib tekkida ka nahapiirkondadele ole tavaliselt päikese kätte.

Eksisteerib kolm peamist nahavähivorm – tüviraku kartsinoom, lamerakk-kartsinoom ja melanoom.

Sümptomid

Võite vähendada oma riski haigestuda nahavähki, piirates või vältida ultraviolett (UV). Kontroll nahale kahtlasi muutusi aitab avastada nahavähki selle varases staadiumis. Varajane avastamine nahavähi annab teile kõige tõenäolisemalt edukaks nahavähi raviks.

Helme või vahajas kühm; Lame, ihukarva või pruuni armi-like kahjustus

Nahavähk saab alguse rakud, mis moodustavad välimine kiht (nahk) nahka. Üks nahavähi tüüp nimega tüviraku kartsinoom hakkab basaal rakud, mis teevad naha rakke, mis pidevalt push vanemate rakkude pinna poole. Nagu uute rakkude liikuda ülespoole, muutuvad nad lapik lamerakk rakud, kus nahavähk nimetatakse lamerakk-kartsinoom võib tekkida. Melanoom teist liiki nahavähk, tekib pigment (melanotsüütides).

Nahavähk tekib peamiselt piirkondades päikesega kokku puutunud nahk, sh peanahk, nägu, huuled, kõrvad, kael, rind, käsi ja jalad naistel. Aga see võib moodustuda ka valdkondi, mis harva näha päevavalgust – peopesade, all oma küüned või varbaküüned ja oma suguelundite piirkonnas.

Nahavähk mõjutab inimesi kogu naha toonid, sealhulgas tumedama jume. Kui melanoomi esineb inimeste tumedad nahatoonid, see on tõenäolisem valdkondades tavaliselt ei päikest, nagu peopesadel ja jalataldadel.

Kindel, punane sõlm; Korter kahjustus ketendav, Karstainen pind

Tüviraku kartsinoom esineb tavaliselt päikesega kokku puutunud valdkondades oma keha, nagu oma kaela või näo.

Suur pruunikas laik tumedam täppidega; Mool, mis muudab värvi, suuruse või tunne või mis veritseb; Väike haiguskolle ebakorrapärase piiri ja osad, mis ilmuvad punane, valge, sinine või sini-must; Dark kollet peopesade, jalataldade, käeulatuses või varvaste või limaskestadele vooder suu, nina, vagiina või päraku

põhjuste

Tüviraku kartsinoom võib esineda

Enamasti lamerakuline kartsinoom tekib päikesega kokku puutunud valdkondades oma keha, nagu oma nägu, kõrvad ja käed. Inimesed, kellel on tumedam nahk on tõenäolisem, et arendada lamerakuline kartsinoom aladel, mis ei ole sageli kokku puutunud päike.

Lamerakuline kartsinoom võib esineda

Melanoom võib areneda ükskõik kus keha, muidu normaalsele nahale või olemasoleva mooli mis muutub vähkkasvaja. Melanoom kõige sagedamini ilmub näo või pagasiruumi mõjutab mehi. Naistel seda tüüpi vähi enamasti arendab sääred. Nii meestel kui naistel, melanoom võivad tekkida nahal, mis ei ole kokku puutunud päike.

Melanoom võib mõjutada inimeste tahes nahatooni. Inimesed tumedama nahatooniga, melanoomi kipub ilmnema peopesad või jalataldadele või küüned või varbaküüned.

Riskitegurid

Melanoom tunnuste hulka

Kaposi sarkoom. See haruldane nahavähi vorm areneb naha veresooned ja põhjustab punased või lillad laigud nahal või limaskestadel .; Kaposi sarkoom toimub peamiselt inimeste immuunsüsteemi nõrgenemise, nagu inimesed AIDS ja inimesed võtavad ravimeid, mis pärsivad nende loomulikus immuunsust, nagu inimesed, kes pole läbinud elundisiirdamisjuhtude .; Teised inimesed on suurenenud risk Kaposi sarkoom hulka noori mehi, kes elavad Aafrika ja vanemad mehed itaalia või Ida-Euroopa juutide pärandi .; Merkel kartsinoom. Merkel kartsinoom põhjustab kindel, läikiv sõlmed, mis toimuvad või lihtsalt naha all ja karvanääpsude. Merkel kartsinoom on kõige sagedamini leida pea, kael ja kere .; Talirauhanen vähk. See haruldane ja agressiivne vähk pärineb rasunäärmete nahka. Rasvane näärmete kartsinoomi – mis ilmuvad tavaliselt nii kõvasti, valutu sõlmed – võib areneda ükskõik kus, kuid enamik tekkida silmalau kus nad sageli ekslikult teiste silmalau probleemid.

Ettevalmistused oma ametisse

Teised, vähem levinud nahavähivorm hulka

Lamerakk rakud asuvad veidi alla välispind ja funktsiooni naha vooder .; Basalit rakud, mis toodavad uusi naharakke, istuda all lameepiteeli rakke .; Melanotsüütide – mida toota melaniini pigmendi, mis annab nahale oma tavalist värvi – asuvad alumises osas oma epidermis. Melanotsüütide toota rohkem melaniini, kui sa oled päike, mis aitab kaitsta sügavamates kihtides nahka.

Kaposi sarkoom. See haruldane nahavähi vorm areneb naha veresooned ja põhjustab punased või lillad laigud nahal või limaskestadel.

Hele nahk. Igaüks, sõltumata nahavärvist, võib saada nahavähk. Kuid võttes vähem pigmenti (melaniini) nahka pakub vähem kaitset kahjustavate UV-kiirguse eest. Kui olete blond või punased juuksed ja hele silmad ja sa Tilk või päikesepõletuse lihtsalt, et sa oled palju tõenäolisem, et arendada nahavähki, kui on isik, kellel on tumedam nahk .; Ajalugu päikesepõletuse. Võttes oli üks või rohkem villide päikesepõletuse kui laps või teismeline suurendab riski haigestuda nahavähki nagu täiskasvanud. Sunburns täiskasvanueas ka on riskifaktoriks .; Liigne päikese käes. Igaüks, kes veedab palju aega päikese käes võib tekkida nahavähk, eriti kui nahk ei ole kaitstud päevavarju või riided. Päevitamine, sealhulgas kokkupuude päevituslampe ja voodid, samuti paneb sind oht. Tan on naha vigastus vastuseks liigse UV kiirguse .; Sunny või suurtel kõrgustel kliimas. Inimesed, kes elavad päikesepaistelisel, soojas kliimas puutuvad rohkem päikesevalgust kui on inimesi, kes elavad külmema kliimaga. Elu suurem tõus, kus päikesevalgus on tugevaim, ka sa puutud rohkem kiirgust .; Mutid. Inimesed, kes on palju mutid või ebanormaalne mutid nimetatakse düsplastilise pigmendilaigus on suurem risk haigestuda nahavähki. Need ebatavalised mutid – mida vaatama ebaregulaarne ja on üldiselt suurem kui tavaline mutid – on tõenäolisem kui teised saavad vähkkasvaja. Kui teil on esinenud ebanormaalseid mutid, vaadata neid regulaarselt muutusi .; Vähieelsed nahakahjustused. Võttes nahakahjustused tuntud aktiinkeratoosid võib suurendada oma riski haigestuda nahavähki. Need vähieelsete naha kasvajate tavaliselt ilmuvad kare, ketendavad laigud, mis ulatuvad värvus pruunist tumeroosa. Nad Kõige tavalisem nägu, pea ja käed heledanahalised inimesed, kelle nahk on päikese kahjustatud .; Perekonnas on esinenud nahavähki. Kui üks teie vanemad või vend on olnud nahavähk, siis võib olla suurem risk haiguse .; Põetud nahavähki. Kui teil on tekkinud nahavähk kord, sa risk haigestuda uuesti .; Nõrgenenud immuunsüsteemi. Inimesed, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem on suurem risk haigestuda nahavähki. See hõlmab inimesi, kellel on HIV / AIDS ja ravimeid immunosuppressanravimit pärast elundi siirdamist .; Kiiritus. Inimesed, kes said kiiritusravi nahaprobleemide nagu ekseem ja akne võib olla suurenenud risk nahavähk, eriti basaalrakulise kartsinoomi .; Kokkupuude teatud aineid. Kokkupuude teatud ainete, nagu arseen, võib suurendada nahavähi riski.

Testid ja diagnoosi

Kaposi sarkoom toimub peamiselt inimeste immuunsüsteemi nõrgenemise, nagu inimesed AIDS ja inimesed võtavad ravimeid, mis pärsivad nende loomulikus immuunsust, nagu inimesed, kes pole läbinud elundite siirdamine.

Teised inimesed on suurenenud risk Kaposi sarkoom hulka noori mehi, kes elavad Aafrika ja vanemad mehed itaalia või Ida-Euroopa juutide pärandi.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Loetleda kõik ravimid, vitamiinid ja toidulisandid sa praegu kasutate või olete hiljuti .; Kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

Leppida oma arsti, kui te märkate muutusi oma nahal, mis häirib teid. Mitte kõik naha muutusi põhjustavad nahavähki. Arst uurib teie naha muutusi teha kindlaks põhjus.

Kas mul on nahavähk ?; Mis tüüpi nahavähki ma pean ?; Kas mul on vaja täiendavaid katseid ?; Kuidas kiiresti ei oma nahavähi tüüp kasvada ja levida ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Millised on võimalikud riskid iga ravi ?; Kas operatsioon jätab armi ?; Kas mul on suurem risk täiendavaid nahavähi ?; Kuidas vähendada oma riski täiendava nahavähi ?; Kui mul on regulaarne naha eksamid, et kontrollida täiendavaid nahavähi ?; Kui ma näen, spetsialist? Mida see kulu, ja minu kindlustuskaitse ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel mind ?; Kas brošüürid või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate ?; Mis määrab, kas ma peaks kavandama järelkontrollivisiidini?

Basaalrakuline kartsinoom on nahavähi tüüp, et kõige sagedamini areneb nahapiirkondadele avatud päike. See foto näitab tüviraku kartsinoom, mis mõjutab naha alumise silmalau.

Basaalrakuline kartsinoom on nahavähi tüüp, et kõige sagedamini areneb nahapiirkondadele avatud päike. See foto näitab tüviraku kartsinoom, mis mõjutab naha alumise silmalau.

Millal te esimest korda märgata oma naha muutusi ?; Kas olete märganud nahakahjustus, mis on kasvanud või muutunud ?; Kas teil on nahakahjustus, et verejooksud või sügeleb ?; Kui tõsine on teie sümptomid?

Hooldamine ja narkootikumid

Sun-valgustatud piirkonnad nagu huulte ja kõrvad on eriti tõenäosus haigestuda lamerakk-kartsinoom naha.

Uurige nahka. Arst võib vaadata oma nahka, et teha kindlaks, kas teie naha muutusi tõenäoliselt nahavähki. Tuleb teha täiendavaid katseid võib olla vajalik, et kinnitada diagnoosi .; Eemalda näidis kahtlasest naha testimiseks (nahabiopsia). Arst võib eemaldada kahtlase välimusega nahka lab katsetamine. Biopsia saab kindlaks teha, kas teil on nahavähk ja kui, siis millist tüüpi nahavähki pead.

Esimene märk melanoom on sageli mooli mis muudab suurus, kuju või värv. See melanoomi näitab värvi variatsioone ja ebaregulaarne piiri, mis mõlemad on melanoomi hoiatusmärgid.

Merkel kartsinoom on haruldane, agressiivne nahavähki. Tundub valutu, ihukarva või sinakas-punane sõlm kasvab nahale.

Ärahoidmine

NAHAVÄHK tekib siis vigu (mutatsioonid) esinevad DNA naharakud. Mutatsioonid põhjustavad rakkude kasvavad kontrolli ja moodustada mass vähirakke.

Nahavähk saab alguse naha pealmine kiht – epidermis. Epidermis on õhuke kiht, mis annab kaitsekate naharakud, et keha pidevalt laudas. Epidermis sisaldab kolme peamist tüüpi rakke

Külmutamine. Arst võib hävitada aktiinkeratoosid ja mõned väikesed, algul nahavähi külmutades neid vedela lämmastikuga (krüoteraapia). Surnud kude sloughs välja, kui see sulad .; Väljalõikehaavades operatsiooni. Sellist ravi võib sobida igat tüüpi nahavähki. Arst lõikab välja (aktsiisid) vähkkasvaja kudede ja ümbritseva varu terve nahaga. Lai ekstsisioon – kõrvaldades ekstra normaalse naha kasvajat ümbritsev – võib soovitada mõningatel juhtudel .; Mohsi operatsiooni. See protseduur on suurematele korduvad või raske-to-treat nahavähkidest mis võivad hõlmata nii basaal- ja lamerakk-nahavähi. See on sageli kasutatud piirkondades, kus see on vajalik, et säilitada võimalikult palju võimalikult naha, näiteks nina .; Ajal Mohsi operatsiooni arst eemaldab naha kasvu kiht kihi, uurides iga kihi mikroskoobi all, kuni ei ebanormaalsed rakud jäävad. See meetod võimaldab vähirakke eemaldada ilma liigse ümbritseva terve naha .; Curettage ja electrodesiccation või krüoteraapia. Pärast eemaldamist enamik kasvu arst kraabib ära kihid vähirakkude seadme abil ümmarguse tera (curet). Elektriline nõela hävitab allesjäänud vähirakud. Variatsioonis Selles metoodikas vedela lämmastikuga saab kasutada külmutada aluse ja servad ravitavas piirkonnas .; Need lihtsalt ja kiirelt menetlusi võib kasutada raviks basaalrakuliseks vähkide või õhukeste lamerakulise .; Kiiritusravi. Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia talad, nagu röntgenikiirgus, vähirakkude hävitamiseks. Kiiritusravi võib olla variant, kui vähk ei saa täielikult eemaldada operatsiooni ajal .; Keemiaravi. Keemiaravi ravimeid kasutatakse vähirakkude hävitamiseks. Suhe vähkide piirdub naha pealmise kihi, kreeme või sisaldavad vähivastast ainet võib kanda otse nahale. Süsteemsete keemiaravi võib kasutada raviks nahavähkidest mis on levinud teistesse kehaosadesse .; Fotodünaamiline ravi. See ravi hävitab naha vähirakke koostisega laserkiirguse ja ravimeid, mis muudab vähirakud valgustundlike .; Bioloogiline ravi. Bioloogiline ravi kasutab oma keha immuunsüsteemi tappa vähirakke.

Lisateavet Nahavähk

Kus teie nahavähi algab määrab selle tüübi ja ravi võimalusi.

Suur osa DNA kahjustusi naharakud tulemused ultraviolett (UV) kiirguse leida päikesevalguse ja tuled kasutatud solaarium. Aga päikese käes ei selgita nahavähi et arendada nahal Tavapäraselt päikese kätte. See näitab, et muud tegurid võivad aidata kaasa oma nahavähi riski, nagu on mürgiste ainete või kelle seisund, mis nõrgestab immuunsüsteemi.

Nahavähk saab alguse rakud, mis moodustavad välimine kiht (nahk) nahka. Üks nahavähi tüüp nimega tüviraku kartsinoom hakkab basaal rakud, mis teevad naha rakke, mis pidevalt push vanemate rakkude pinna poole. Nagu uute rakkude liikuda ülespoole, muutuvad nad lapik lamerakk rakud, kus nahavähk nimetatakse lamerakk-kartsinoom võib tekkida. Melanoom teist liiki nahavähk, tekib pigment (melanotsüütides).

Nahavähk saab alguse rakud, mis moodustavad välimine kiht (nahk) nahka. Üks nahavähi tüüp nimega tüviraku kartsinoom hakkab basaal rakud, mis teevad naha rakke, mis pidevalt push vanemate rakkude pinna poole. Nagu uute rakkude liikuda ülespoole, muutuvad nad lapik lamerakk rakud, kus nahavähk nimetatakse lamerakk-kartsinoom võib tekkida. Melanoom teist liiki nahavähk, tekib pigment (melanotsüütides).

Veel Nahavähk

Melanoom on nahavähi vorm, mis algab rakkude (melanotsüütide), mis kontrollivad pigmendi nahka. See joonis näitab melanoomirakkudel ulatub nahapinna naha sügavamatesse kihti.

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk haigestuda nahavähki hulka

Leppida oma perearsti või üldarsti kui te märkate ebaharilikke naha muutused, mis häirib teid. Mõnel juhul võite olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud nahahaiguste ja tingimused (dermatoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja tean, mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest nahavähk, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teistele küsimustele, mis tekivad teil.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib anda aega, et katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Diagnoosida nahavähk, võib arst

Kui arst on teil nahavähk, siis võib olla täiendavaid katseid, et kindlaks teha, kuivõrd (laval) on nahavähk.

Kuna pindmised vähkide nagu basaalrakuline kartsinoom harva levida biopsia mis eemaldab kogu kasvu sageli on ainus test kindlaksmääramiseks vajalikud vähi staadiumis. Aga kui sul on suur lamerakuline kartsinoom, Merkel kartsinoom või melanoom, võib arst soovitada edasisi katseid, et teha kindlaks, mil määral on vähk.

Vältida päikese ajal keset päeva. Paljude inimeste jaoks on Põhja-Ameerikas, päikesekiired on tugevaim umbes 10:00 ja 16:00 Graafik harrasteita teiste kellaaegadel, isegi talvel või kui taevas on pilves .; Sa neelavad UV kiirguse aastaringselt ja pilved pakuvad vähe kaitset kahjustamata kiirgusele. Vältides päike oma tugevaima aitab vältida päikesepõletuse ja suntans et põhjustada naha kahjustusi ja suurendab riski haigestuda nahavähki. Päikese käes kogunenud aja jooksul ka võib põhjustada nahavähki .; Kandke päikesekaitse aastaringselt. Päikesekreemid ei filtreerida välja kõik kahjuliku UV kiirguse, eriti kiirgus, mis võib viia melanoom. Aga nad mängivad olulist rolli üldine päikesekaitse programmi .; Kasutage laia spektriga päikesekaitse koos SPF vähemalt 15. Kanna päikesekreemi heldelt ning uuesti iga kahe tunni tagant – või sagedamini, kui sa ujuma või higistamist. Kasutage rohkelt päikesekaitsekreemi kõik kokku puutunud nahk, sealhulgas huulte, näpunäiteid oma kõrvu, ja selja käed ja kael .; Kandke kaitseriietust. Päikesekaitsetooteid ei anna täielikku kaitset UV-kiirte eest. Nii katab nahka tume, tihedalt kootud riided, mis katab oma käed ja jalad, ja laia äärega kübar, mis annab rohkem kaitset kui nokkmüts või visiiri ei .; Mõned firmad müüvad ka fotoprotektiivse riided. Nahaarst võib soovitada sobivat brändi .; Ära unusta päikeseprillid. Vaata need, mis blokeerivad mõlemad liigid UV kiirgus – UVA ja UVB kiirte eest .; Vältida päevitamist. Tuled kasutatud solaariumid kiirgavad UV-kiirte ja võib suurendada nahavähi riski .; Ole teadlik päike ülitundlikkust ravimeid. Mõned ühised retsepti ja üle leti ravimid, sealhulgas antibiootikume, võib muuta teie naha tundlikumaks päikesevalguse .; Küsige oma arsti või apteekriga kõrvaltoimed mingeid ravimeid te võtate. Kui need suurendavad tundlikkust päikesevalguse võtta täiendavaid ettevaatusabinõusid jääda päikese kätte, et kaitsta nahka .; Kontrolli oma nahka regulaarselt ja muutustest oma arstiga. Uurige nahka sageli uue naha kasvajate või muuta olemasolevaid mutid, freckles, muhke ja sünnimärkide .; Tänu peeglid, kontrollige oma nägu, kael, kõrvad ja pea. Uurige oma rinnale ja pagasiruumi ja tops ja alaküljel oma käsi. Uurige nii esi- kui ka tagaküljel jalad ja jalad, kaasa arvatud tallad ja ruumid varvaste vahele. Samuti kontrollida oma suguelundite piirkonnas ja vahel tuharad.

Täiendav testid võivad sisaldada pildistamine testid uurida lähedal lümfisõlmed märke vähi või korras kõrvaldada lähedal lümfisõlmede ja testida märke vähi (valvur lümfisõlme biopsia).

Arstid kasutavad rooma numbritega I-IV näidata vähk etappi. I etapp vähk on väikesed ja piiratud ala, kus nad hakkasid. IV etapp näitab arenenud vähk on levinud teistesse kehapiirkondadesse.

Nahk vähk etappi aitab määrata, millised ravivõimalused on kõige efektiivsemad.

Teie ravivõimalusi nahavähk ja vähieelsed nahakahjustused tuntakse aktiinkeratoosid varieerub, sõltuvalt suurusest, tüüp, sügavus ja asukohast kahjustus. Väikesed nahavähkidest piirdu nahapinna pruugi vajada ravi kaugemale esialgu nahabiopsia mis eemaldab kogu kasvu.

Kui täiendavat ravi on vajalik, valikute hulgas võivad

Mohsi operatsiooni. See protseduur on suurematele korduvad või raske-to-treat nahavähkidest mis võivad hõlmata nii basaal- ja lamerakk-nahavähi. See on sageli kasutatud piirkondades, kus see on vajalik, et säilitada võimalikult palju võimalikult naha, nagu nina.

Ajal Mohsi operatsiooni arst eemaldab naha kasvu kiht kihi, uurides iga kihi mikroskoobi all, kuni ei ebanormaalsed rakud jäävad. See meetod võimaldab vähirakke eemaldada ilma liigse ümbritseva terve nahaga.

Curettage ja electrodesiccation või krüoteraapia. Pärast eemaldamist enamik kasvu arst kraabib ära kihid vähirakkude seadme abil ümmarguse tera (curet). Elektriline nõela hävitab allesjäänud vähirakud. Variatsioonis Selles metoodikas vedela lämmastikuga saab kasutada külmutada aluse ja servad ravitavas piirkonnas.

Need lihtsalt ja kiirelt menetlusi võib kasutada raviks basaalrakuliseks vähkide või õhukeste lamerakulise.

Enamik naha vähijuhtudest on ennetatavad. Et kaitsta ennast, järgige neid nahavähi ennetamise nõuanded

Vältida päikese ajal keset päeva. Paljude inimeste jaoks on Põhja-Ameerikas, päikesekiired on tugevaim umbes 10:00 ja 16:00 Graafik harrasteita teiste kellaaegadel, isegi talvel või kui taevas on pilves.

Sa neelavad UV kiirguse aastaringselt ja pilved pakuvad vähe kaitset kahjustamata kiirgusele. Vältides päike oma tugevaima aitab vältida päikesepõletuse ja suntans et põhjustada naha kahjustusi ja suurendab riski haigestuda nahavähki. Päikese käes kogunenud aja jooksul ka võib põhjustada nahavähki.

Kandke päikesekaitse aastaringselt. Päikesekreemid ei filtreerida välja kõik kahjuliku UV kiirguse, eriti kiirgus, mis võib viia melanoom. Aga nad mängivad olulist rolli üldine päikesekaitse programmi.

Kasutage laia spektriga päikesekaitse koos SPF vähemalt 15. Kanna päikesekreemi heldelt ning uuesti iga kahe tunni tagant – või sagedamini, kui sa ujuma või higistamist. Kasutage rohkelt päikesekaitsekreemi kõik kokku puutunud nahk, sealhulgas huulte, näpunäiteid oma kõrvu, ja selja käed ja kael.

Kandke kaitseriietust. Päikesekaitsetooteid ei anna täielikku kaitset UV-kiirte eest. Nii katab nahka tume, tihedalt kootud riided, mis katab oma käed ja jalad, ja laia äärega kübar, mis annab rohkem kaitset kui nokkmüts või visiiri teeb.

Mõned firmad müüvad ka fotoprotektiivse riided. Nahaarst võib soovitada sobivat brändi.

Ära unusta päikeseprillid. Vaata need, mis blokeerivad mõlemad liigid UV kiirgus – UVA ja UVB kiirte eest.

Ole teadlik päike ülitundlikkust ravimeid. Mõned ühised retsepti ja üle leti ravimid, sealhulgas antibiootikume, võib muuta teie naha päikesevalgusele tundlikumaks.

Küsige oma arsti või apteekriga kõrvaltoimed mingeid ravimeid te võtate. Kui need suurendavad tundlikkust päikesevalguse võtta täiendavaid ettevaatusabinõusid jääda päikese kätte, et kaitsta nahka.

Kontrolli oma nahka regulaarselt ja muutustest oma arstiga. Uurige nahka sageli uue naha kasvajate või muuta olemasolevaid mutid, freckles, muhke ja sünnimärke.

Tänu peeglid, kontrollige oma nägu, kael, kõrvad ja pea. Uurige oma rinnale ja pagasiruumi ja tops ja alaküljel oma käsi. Uurige nii esi- kui ka tagaküljel jalad ja jalad, kaasa arvatud tallad ja ruumid varvaste vahele. Samuti kontrollida oma suguelundite piirkonnas ja vahel tuharad.

1

)