nahavähi põhjused

Nahavähk – ebanormaalne kasv naharakud – kõige sagedamini tekib nahal kokkupuude päike. Aga see levinum vähk võib tekkida ka nahapiirkondadele ole tavaliselt päikese kätte.

Eksisteerib kolm peamist nahavähivorm – tüviraku kartsinoom, lamerakk-kartsinoom ja melanoom.

Võite vähendada oma riski haigestuda nahavähki, piirates või vältida ultraviolett (UV). Kontroll nahale kahtlasi muutusi aitab avastada nahavähki selle varases staadiumis. Varajane avastamine nahavähi annab teile kõige tõenäolisemalt edukaks nahavähi raviks.

Nahavähk tekib peamiselt piirkondades päikesega kokku puutunud nahk, sh peanahk, nägu, huuled, kõrvad, kael, rind, käsi ja jalad naistel. Aga see võib moodustuda ka valdkondi, mis harva näha päevavalgust – peopesade, all oma küüned või varbaküüned ja oma suguelundite piirkonnas.

Nahavähk mõjutab inimesi kogu naha toonid, sealhulgas tumedama jume. Kui melanoomi esineb inimeste tumedad nahatoonid, see on tõenäolisem valdkondades tavaliselt ei päikest, nagu peopesadel ja jalataldadel.

Tüviraku kartsinoom esineb tavaliselt päikesega kokku puutunud valdkondades oma keha, nagu oma kaela või näo.

Tüviraku kartsinoom võib esineda

Kus nahavähi arendab

Tüviraku kartsinoom nähud ja sümptomid

Enamasti lamerakuline kartsinoom tekib päikesega kokku puutunud valdkondades oma keha, nagu oma nägu, kõrvad ja käed. Inimesed, kellel on tumedam nahk on tõenäolisem, et arendada lamerakuline kartsinoom aladel, mis ei ole sageli kokku puutunud päike.

Lamerakuline kartsinoom võib esineda

Lamerakk-kartsinoom nähud ja sümptomid

Melanoom võib areneda ükskõik kus keha, muidu normaalsele nahale või olemasoleva mooli mis muutub vähkkasvaja. Melanoom kõige sagedamini ilmub näo või pagasiruumi mõjutab mehi. Naistel seda tüüpi vähi enamasti arendab sääred. Nii meestel kui naistel, melanoom võivad tekkida nahal, mis ei ole kokku puutunud päike.

Melanoom nähud ja sümptomid

Melanoom võib mõjutada inimeste tahes nahatooni. Inimesed tumedama nahatooniga, melanoomi kipub ilmnema peopesad või jalataldadele või küüned või varbaküüned.

Märgid ja sümptomid vähem levinud nahavähi

Melanoom tunnuste hulka

Millal näha arsti

Teised, vähem levinud nahavähivorm hulka

Rakud kaasatud nahavähk

Kaposi sarkoom. See haruldane nahavähi vorm areneb naha veresooned ja põhjustab punased või lillad laigud nahal või limaskestadel.

Kaposi sarkoom toimub peamiselt inimeste immuunsüsteemi nõrgenemise, nagu inimesed AIDS ja inimesed võtavad ravimeid, mis pärsivad nende loomulikus immuunsust, nagu inimesed, kes pole läbinud elundite siirdamine.

Teised inimesed on suurenenud risk Kaposi sarkoom hulka noori mehi, kes elavad Aafrika ja vanemad mehed itaalia või Ida-Euroopa juutide pärandi.

Leppida oma arsti, kui te märkate muutusi oma nahal, mis häirib teid. Mitte kõik naha muutusi põhjustavad nahavähki. Arst uurib teie naha muutusi teha kindlaks põhjus.

NAHAVÄHK tekib siis vigu (mutatsioonid) esinevad DNA naharakud. Mutatsioonid põhjustavad rakkude kasvavad kontrolli ja moodustada mass vähirakke.

Nahavähk saab alguse naha pealmine kiht – epidermis. Epidermis on õhuke kiht, mis annab kaitsekate naharakud, et keha pidevalt laudas. Epidermis sisaldab kolme peamist tüüpi rakke

Kus teie nahavähi algab määrab selle tüübi ja ravi võimalusi.

Suur osa DNA kahjustusi naharakud tulemused ultraviolett (UV) kiirguse leida päikesevalguse ja tuled kasutatud solaarium. Aga päikese käes ei selgita nahavähi et arendada nahal Tavapäraselt päikese kätte. See näitab, et muud tegurid võivad aidata kaasa oma nahavähi riski, nagu on mürgiste ainete või kelle seisund, mis nõrgestab immuunsüsteemi.

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk haigestuda nahavähki hulka

Ultraviolettkiirguse ja muude võimalike põhjuste

Leppida oma perearsti või üldarsti kui te märkate ebaharilikke naha muutused, mis häirib teid. Mõnel juhul võite olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud nahahaiguste ja tingimused (dermatoloog).

Mida sa saad teha

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja tean, mida oodata oma arsti.

Mida ootate oma arsti

Diagnoosimiseks nahavähki

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest nahavähk, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teistele küsimustele, mis tekivad teil.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib anda aega, et katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Diagnoosida nahavähk, võib arst

Kui arst on teil nahavähk, siis võib olla täiendavaid katseid, et kindlaks teha, kuivõrd (laval) on nahavähk.

Kuna pindmised vähkide nagu basaalrakuline kartsinoom harva levida biopsia mis eemaldab kogu kasvu sageli on ainus test kindlaksmääramiseks vajalikud vähi staadiumis. Aga kui sul on suur lamerakuline kartsinoom, Merkel kartsinoom või melanoom, võib arst soovitada edasisi katseid, et teha kindlaks, mil määral on vähk.

Täiendav testid võivad sisaldada pildistamine testid uurida lähedal lümfisõlmed märke vähi või korras kõrvaldada lähedal lümfisõlmede ja testida märke vähi (valvur lümfisõlme biopsia).

Arstid kasutavad rooma numbritega I-IV näidata vähk etappi. I etapp vähk on väikesed ja piiratud ala, kus nad hakkasid. IV etapp näitab arenenud vähk on levinud teistesse kehapiirkondadesse.

Nahk vähk etappi aitab määrata, millised ravivõimalused on kõige efektiivsemad.

Enamik naha vähijuhtudest on ennetatavad. Et kaitsta ennast, järgige neid nahavähi ennetamise nõuanded

Vältida päikese ajal keset päeva. Paljude inimeste jaoks on Põhja-Ameerikas, päikesekiired on tugevaim umbes 10:00 ja 16:00 Graafik harrasteita teiste kellaaegadel, isegi talvel või kui taevas on pilves.

Sa neelavad UV kiirguse aastaringselt ja pilved pakuvad vähe kaitset kahjustamata kiirgusele. Vältides päike oma tugevaima aitab vältida päikesepõletuse ja suntans et põhjustada naha kahjustusi ja suurendab riski haigestuda nahavähki. Päikese käes kogunenud aja jooksul ka võib põhjustada nahavähki.

Kandke päikesekaitse aastaringselt. Päikesekreemid ei filtreerida välja kõik kahjuliku UV kiirguse, eriti kiirgus, mis võib viia melanoom. Aga nad mängivad olulist rolli üldine päikesekaitse programmi.

Kasutage laia spektriga päikesekaitse koos SPF vähemalt 15. Kanna päikesekreemi heldelt ning uuesti iga kahe tunni tagant – või sagedamini, kui sa ujuma või higistamist. Kasutage rohkelt päikesekaitsekreemi kõik kokku puutunud nahk, sealhulgas huulte, näpunäiteid oma kõrvu, ja selja käed ja kael.

Kandke kaitseriietust. Päikesekaitsetooteid ei anna täielikku kaitset UV-kiirte eest. Nii katab nahka tume, tihedalt kootud riided, mis katab oma käed ja jalad, ja laia äärega kübar, mis annab rohkem kaitset kui nokkmüts või visiiri teeb.

Mõned firmad müüvad ka fotoprotektiivse riided. Nahaarst võib soovitada sobivat brändi.

Ära unusta päikeseprillid. Vaata need, mis blokeerivad mõlemad liigid UV kiirgus – UVA ja UVB kiirte eest.

Ole teadlik päike ülitundlikkust ravimeid. Mõned ühised retsepti ja üle leti ravimid, sealhulgas antibiootikume, võib muuta teie naha päikesevalgusele tundlikumaks.

Küsige oma arsti või apteekriga kõrvaltoimed mingeid ravimeid te võtate. Kui need suurendavad tundlikkust päikesevalguse võtta täiendavaid ettevaatusabinõusid jääda päikese kätte, et kaitsta nahka.

Kontrolli oma nahka regulaarselt ja muutustest oma arstiga. Uurige nahka sageli uue naha kasvajate või muuta olemasolevaid mutid, freckles, muhke ja sünnimärke.

Tänu peeglid, kontrollige oma nägu, kael, kõrvad ja pea. Uurige oma rinnale ja pagasiruumi ja tops ja alaküljel oma käsi. Uurige nii esi- kui ka tagaküljel jalad ja jalad, kaasa arvatud tallad ja ruumid varvaste vahele. Samuti kontrollida oma suguelundite piirkonnas ja vahel tuharad.

külastada oma arsti

Määramine ulatus nahavähk