Osaline Colectomy kord, Recovery, tüsistused

Resektsioon teine ​​nimi on mis tahes toiming, mis eemaldab koe või elundi osa. Soole resektsiooni, mida nimetatakse ka osalise kolektoomia, eemaldab haiged või kahjustatud ajuosa käär- või pärasoole. Soole resektsiooni saab teha paljude haiguste, mis mõjutavad käärsoole, nagu pärasoolevähki, divertikuliit või Crohni tõbi.

Soole resektsioon nõuab üldnarkoos. Sul võib jääda haiglasse 4 kuni 7 päeva või nii kaua, kui 2 nädalat pärast operatsiooni.

Vahel kahest osast käär- või pärasoole ei ole võimalik uuesti, nii kirurg kolostoomia. See tekitab mõra, nimetatakse stoma, väljaspool organismi jaoks väljaheites või fekaalid, lähevad edasi kolostoomia kott. Tavaliselt kolostoomiaga on ajutine, kuni käärsoole või pärasoole paraneb. Kui alumine osa pärasooles on eemaldatud, siis kolostoomiga on püsiv.

Kui kaheetapilise operatsioon on tehtud, aeg toimingute vahel on tavaliselt 6 kuni 12 nädalat.

Soolesulgus; Käärsoolevähi; Crohni tõbi; Divertikuliit.

Taastumine pärast üheastmeline operatsiooni või pärast viimast operatsiooni kohta kaheetapilise operatsioon on tavaliselt 6-8 nädalat.

Soole resektsiooni võib teha eemaldada vähk või kui käärsoole ei saa normaalselt funktsioneerida seoses kahju või haigust. Teil võib tekkida vajadus soole resektsioon, kui teil on

Soole resektsioon on kõige edukam ravi invasiivse pärasoolevähki. 1

Kuni 12 100 inimese, kes on operatsioon divertikuliit arendada divertikuliit uuesti. 2 Aga teine ​​operatsioon ei ole tavaliselt vaja.

Mõned inimesed, kellel on kaheastmeline operatsiooni ei pruugi olla teine ​​osa operatsiooni kinnitage soolestikus ja remont kolostoomiaga. Sageli on selle sooles ei parane piisavalt hästi rejoined. 3

Operatsioon ei ole ravi Crohni tõbi. Kui operatsioon Crohni on vaja, nii vähe sooles võimalikult eemaldatakse hoida soolestik toimib normaalselt. Haigus kipub tagasi muudes valdkondades sooled pärast operatsiooni. Lastel operatsioon võib parandada heaolu ja elukvaliteeti ja taastada normaalse kasvu ja sugulise arengu.

Kõik operatsioonid on mõned nakkusoht, raske verejooks, või tüsistuste üldnarkoos.

Võimalikud probleemid pärast soole resektsioon hulka

See operatsioon ei ole tavaliselt tekitada probleeme, isegi vanemad inimesed. Vanus ei tohiks olla põhjus, et vältida soole resektsioon.

Mõningatel juhtudel soole resektsiooni saab teha koos laparoskoopia. Laparoscopy soole resektsiooni hõlmab tavaliselt 3-6 väga väike sisselõiked ühe asemel suur. Taastumine on kiirem.

Teie ja teie arst mõelda mitmeid asju otsustada, kas siis peaks olema avatud resektsioon või laparoskoopia. Need sisaldavad

Armkude (liited); Lekkekatse vahel liitus lõigud käärsoole; Vigastus põide, ureters või veresooned.

Mõnikord laparoskoopiline kirurgia peab muutma avatud resektsiooni operatsiooni ajal.

Inimesed, kes on colostomies vaja juhiseid hoolitsevad kogumiskott ja umbes dieedi muutus, mis võib vähendada lõhna ja gaas. Samuti on vaja emotsionaalset tuge, sest paljud inimesed leiavad, millel kolostoomia piinlik.

Täida operatsiooni vorm (PDF) (Mis on PDF-dokument?), Mis aitavad teil valmistuda see operatsioon.

Eng C (2011). Pärasoolevähi. In EG Nabel, ed., AKV Meditsiin punkti 12 chap. 5. Hamilton, ON: BC Decker.

Davis BR, Matthews JB (2006). SOPISTISTÕBI jämesooles. In M Wolfe et al., Eds., Therapy seedehäirete, 2nd ed., Pp. 855-859. Philadelphia: Saunders Elsevier.

Harford WV (2010). Divertikuloos, divertikuliit ja pimesoolepõletik. In EG Nabel, ed., AKV Meditsiin, lõik 4, chap. 12. Hamilton, ON: BC Decker.

Asukoht ja ulatus haiguse; Teie üldist tervist; Kas sul on armkude valdkonnas eelmisest operatsioon; Arst on teadmised ja kogemused.

Adam Husney, MD – Family Medicin; Jerome B. Simon, MD, FRCPC, FACP – Gastroenteroloogia

14. november 2014