Pankreatiit Ravi: Ravimid, dieet, Surgery

Et kontrollida, ägeda pankreatiidi, arst ilmselt vajutage oma kõhu piirkonnas näha, kas see on õrn ja kontrollige madal vererõhk, väike palavik ja pulsi kiirenemine. Blood testitakse ebanormaalsete pankrease ensüümid, valgete vereliblede veresuhkru, kaltsiumi ja maksafunktsiooni. Ultraheli teste või kompuutertomograafia võib näidata põletiku ulatust, põhjustab nagu sapijuha probleemid ja sapikivid, või tüsistuste nagu tsüstid.

Pärasoolepõletik defineeritakse põletik pärakus (avamise) ja limaskesta pärasoole (alumine osa sooles viib päraku). Sümptomid pärasoolepõletikku võivad olla väga erinevad. Üks võib esimesel on ainult väikesed probleemid. Pärasoolepõletikku mõjutab viimase 6 tolli pärasoole ja võib põhjustada Järgin; Valu ajal soole movemen; Valulikkus päraku ja pärasoole on; Tunne, et sa ei ole täiesti tühi kõht pärast soole movemen; Tahtmatud spasmid ja krambid ajal soole …

Esialgne ägeda pankreatiidi hõlmab valu kontrolli, vedeliku ja toitainete toetust. Kui teil on rünnaku äge pankreatiit, arst toita ja hüdraat sa intravenoosselt. Te võite saada tugev ravimeid valu. Te võib-olla on magu välja lasta paigutatud toru läbi nina.

Kui teie pankreatiit on põhjustatud sapikivid või takistatud sapi või pankrease juha, siis võib vajada operatsiooni või on endoskoopiline retrograadne kolangiopankreatograafia (Kiirguskeskuse) teha üks kord, kui sümptomid on taandunud. Süüdimõistetud isikute on protseduur, mis hõlmab sisestamise toru kurku makku ja ülemine soolte kus sapijuha ja pankrease juha äravoolu. Väike sisselõige eemaldada kivid sapijuha või plasttoru nimetatakse stendi sisestatakse kanalid leevendada obstruktsiooni.

Kui teil on krooniline pankreatiit, arst keskendub valu – valve vastu võimalik sõltuvus retsepti valuvaigisteid – ja vaadates tüsistusi, mis mõjutavad seedimist. Sa võib viia pankrease ensüümi asendusravi taastada seedetrakti võimet seedida toitained; See on ka tõenäoliselt sageduse vähendamiseks uusi rünnakuid.

Te võib-olla vältida rasvaste toitude ja peavad hoiduma alkoholi. Injection anesteetikumide sisse närvid lähedal selg võib anda valu. Kui valu ei reageeri ravimeid või närviblokaade, kahjustatud pankreasekoest võib kirurgiliselt eemaldada, kuid ainult viimase abinõuna.

Allikad

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste.

Merck.