Pap-test: Irtosolututkimus mis juhtub, mida teie arst testid

Naiste Health Trends

Pap test tehakse otsima muutused emakakaelas. Ajal Pap test, väikese valimi rakke emakakaela pinna kogutakse arst. Proovi siis levida slaidi (PAP) või segatakse vedelikuga fikseerivad (vedelik-põhine tsütoloogia) ja saadetakse laborisse uurimiseks mikroskoobi all. Rakke uuritakse kõrvalekaldeid, mida võib osutada rakkude ebanormaalse muudatusi, näiteks düsplaasia või emakakaelavähki.

Kõrge riskiga tüüpi inimese papilloomiviiruse (HPV) on põhjus enamasti emakakaelavähki. Naistel vanemad kui 30, HPV testi võib teha samal ajal kui Pap test. Kui oled vanuses 26 või nooremad, saad HPV shot nakkuse vältimiseks HPV tüübid, mis on tõenäoliselt põhjustavad emakakaelavähki.

Kui teie Pap-test näitab ebanormaalne tulemus, Pap-test ebakorrapärase.

Pap test tehakse otsima muutused emakakaelas. Leida need muutused ja ravivad neid, kui vaja oluliselt vähendada oma võimalusi saada emakakaelavähki.

Enne Pap test

Proovi ajakava test, kui sa ei ole, millel on oma aja, kuna veri võib segada katse tulemusi. Kui teie verejooks on kerge, siis võib ikka saama Pap-testi; Ärge kasutage Douches, tampoonid, tupe ravimid, pihustid, või pulbrid vähemalt 24 tundi enne, kui Pap test; Mõned arstid soovitavad vältida seksi 24 tundi enne Pap-testi.

Alguses oma visiidi, rääkige sellest oma arstile

Kui te olete või võite olla rase; Kui teil on mingeid reproduktiivse või kuseteede sümptomid nagu sügelus, punetus, haavandid, turse, või ebatavalist lõhna või suurenenud tupevoolus. Kui teil on regulaarse tupe ise eksamid, arutada mingeid muudatusi olete märganud oma arstiga. Et rohkem teada saada, tupe eneseanalüüs (VSE); Kui kasutate rasestumisvastaseid; Kui see on Sinu esimene Pap test; Esimene päev oma viimase menstruatsiooni ja kui kaua kestis; Kui teil on olnud operatsioon või muid menetlusi, näiteks kiiritusravi tupe, emakakaela, emaka või häbeme.