Para-aminobensoehape PABA: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

4-aminobensoehape, ABA, Acide 4-aminobenzoïque, Acide Aminobenzoïque, Acide p-aminobenzoïque, Acide Para-amino-Benzoïque, Acide Paraaminobenzoïque, Acide Para-Aminobenzoïque, Atsido Para Aminobenzoico, aminobensoehape, AMINOBENSOAADI Kaalium ..; Vaata kõik nimed 4-aminobensoehape, ABA, Acide 4-aminobenzoïque, Acide Aminobenzoïque, Acide p-aminobenzoïque, Acide Para-amino-Benzoïque, Acide Paraaminobenzoïque, Acide Para-Aminobenzoïque, Atsido Para Aminobenzoico, aminobensoehape, AMINOBENSOAADI Kaalium, Bakteriaalne vitamiin H1, etüül ihüdroksüpropüül aMINOBENSOAADI, Glyceryl Paraaminobenzoate, Oktüüleluaat Diemthyl PABA, P-aminobensoehape, Padamate O, Para-aMINOBENSOAADI, vitamiin B10, vitamiin BX-vitamiin H1, vitamiin B10, vitamiin BactÃrienne H1, vitamiin Brix; Peida nimed

Paragrah- aminobensoehape (PABA) on keemiline leitud foolhappe vitamiini ja ka mitmes toidud, sealhulgas teravilja, munad, piim ja liha; PABA võetakse suu nahaprobleemide sealhulgas vitiligo, pemphigus, dermatomüosiit, kõvanahksus, lymphoblastoma cutis, Peyronie tõbi ja sklerodermia. PABA kasutatakse ka naiste infertiilsuse raviks, artriit, “väsinud veri” (aneemia), reuma, kõhukinnisus, süsteemne erütematoosluupus (SLE), ja peavalud. Seda kasutatakse ka tumedamaks halle juukseid, vältida juuste väljalangemist, muuta naha vaadata noorematel, ja vältida päikesepõletust; PABA tuntakse kõige paremini päikesekaitsevahendiga mis kantakse nahale (kasutatakse paikselt); PABA ei tundu võetakse suu nii tihti, kui varem, võib-olla sellepärast, et mõned inimesed küsimus selle ohutust ja tõhusust.

PABA kasutatakse päikesekaitsevahendina sest see võib blokeerida ultraviolettkiirguse (UV) kiirguse toime nahale.

Tõhus fo; Päikesepõletus. PABA on heaks kiitnud USA Food and Drug Administration (FDA) kasutamiseks päikesekaitset. PABA tundub olevat tõhus ajal higistamine, kuid mitte siis, kui nahk on vette – ajal ujumine, näiteks; Võimalik Tõhus fo; Peyronie tõbi. PABA on FDA poolt heaks kiidetud kasutamiseks selles nahahaigus; Võimalik Ebaefektiivne fo; Ravivad seisund, mis põhjustab kivistumist või naha paksenemine (sklerodermia). Kuigi PABA on FDA poolt heaks kiidetud skleroderma, on vähe tõendeid, et see on tõhus. Mõned uuringud näitavad, see võib aidata mõned sümptomid sklerodermia, kuid kõige veenvaid tõendeid näitab, et see ei aita; Piisavad tõendid, fo; Naha seisund, mida nimetatakse dermatomüsiit. PABA on FDA heaks selle nahahaigus. Siiski on vähe tõendeid, et see on tõhus; Silmapõletik põhjustatud herpes viirus (Herpes keratiit). Varase uuringud näitavad, et kasutades spetsiifilist PABA silma lahusega (Actipol) nagu silmatilgad võivad olla efektiivsed herpes keratiit; Ebaühtlane, valge nahk (samblik sclerosis). Varajane uuringud näitavad, et PABA võib parandada sümptomeid samblike sclerosis; Ebaühtlane naha paksenemine (kõvanahksus). PABA on FDA poolt heaks kiidetud kasutamiseks inimestel see nahahaigus. Siiski on vähe tõendeid, et see on tõhus; Naha seisund, mida nimetatakse vill. PABA on FDA poolt heaks kiidetud kasutamiseks inimestel see nahahaigus. Siiski on vähe tõendeid, et see on tõhus; Naha seisund, mida nimetatakse vitiligo. PABA on FDA poolt heaks kiidetud kasutamiseks inimestel see nahahaigus. Siiski on vähe tõendeid, et see on tõhus; Artriit; Väsinud veri “(aneemia), kõhukinnisus, peavalu, juuste väljalangemist ennetada; isetumenev hallid juuksed muid tingimusi. Rohkem tõendeid on vaja hinnata tõhusust PABA nende kasutusalad.

PABA tõenäoliselt ohutu enamik inimesi, kui kanda otse nahale. Seal ei olnud ühtegi teateid olulist kahju, kuigi on täheldatud, et PABA suurendab tõenäosust, päikesepõletuse mõned inimesed, kuigi see tavaliselt toimib päikesekaitse; PABA on tõenäoliselt ohutu, kui manustatakse suu asjakohaselt ja kui silmadesse lahendusena. PABA võib põhjustada naha ärritust ja võib ka määrida riideid, millel on kollane värv. Iiveldus, oksendamine, seedehäired, kõhulahtisus ja isutus võib mõnikord tekkida; PABA on tõenäoliselt EBATURVALISE kui võtta suu suurtes annustes. Võttes üle 12 grammi päevas võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu maksa-, neeru- ja verehaiguste; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Lapsed: Kui kantakse otse nahale, PABA tõenäoliselt ohutud lastele. PABA on võimalik, et lastele ohutu võtta suu kaudu asjakohaselt. Annus on oluline, nagu tõsiseid kõrvaltoimeid võib tekkida. PABA on tõenäoliselt EBATURVALISE kui võtta suu suurtes annustes. Mõned lapsed, kes võtsid annused PABA suurem kui 220 mg / kg / päevas suri; Rasedus ja imetamine: PABA tõenäoliselt ohutud nahale raseduse või rinnaga toitmise ajal. Samas ei ole piisavalt usaldusväärset teavet ohutuse võttes PABA suu kaudu, kui te olete rase või toidate last rinnaga. Hoia ohutu poolel ja vältida kasutamist; Hüübimishäirete: Kasutades PABA veeni (mida IV) võib suurendada verejooksude ohtu inimeste hüübimishäirete; Neeruhaigused: PABA võib koguneda neerudesse muutes neeruhaigus hullem. Ärge kasutage seda, kui teil on probleeme neerudega; Operatsioon: Kasutades PABA veeni (mida IV) võib suurendada verejooksude ohtu operatsiooni ajal. Lõpetage PABA 2 nädalat enne operatsiooni.

Para-aminobensoehape (PABA) ei mõju vähendada teatud antibiootikumid nimega sulfoonamiidid; Mõned neist antibiootikumide hulka sulfametoksasool (Gantanol), sulfasalazin (Azulfidine), sulfisoksasool (Gantrisin) ja trimetoprim / sulfametoksasooli (Bactrim, Septra).

Dapsone (Avlosulfon) kasutatakse antibiootikumi. Para-aminobensoehape (PABA) võib vähendada tõhusust dapsooniga (Avlosulfon) infektsioonide raviks.

Keha lagundab kortisooni lahti saada. Para-aminobensoehape (PABA) võib väheneda, kui kiiresti laguneb organismis kortisooni. Võttes PABA suu ja saada kortisoon lask võib suurendada mõju ja kõrvaltoimete kortisooni.

Järgnevad annused on uuritud teaduslikke researc; Kohaldatud SKI; Selleks, et vältida päikesepõletust: PABA päevituskreemid tulevad kontsentratsiooni 1% kuni 15%.

viited

Abarca, J., Odilla, Arrollo C Blanšeeri, S. ja Arellano, G. [Melasma raseduse ajal vähendamist oma välimust, kasutades laia spektriga fotoprotektiivse agent]. Med Cutan.Ibero.Lat.Am 198; 15 (3): 199-203.

Akberova, S. I. [Actipol ravis strooma herpeskeratiit]. Vestn.Oftalmol. 200; 118 (2): 17-19.

Akberova, S. I. [New bioloogilisi omadusi p-aminobensoehape]. Izv.Akad.Nauk Ser.Biol 200; (4): 477-481.

Akberova, S. I. [Para-aminobensoehape ja väljavaated selle kasutamise oftalmoloogia]. Vestn.Oftalmol. 200; 118 (3): 53-56.

Akberova, S. I. ja musaev Galbinur, P. I. [Uus interferooni induktor Aktipol ravis herpeskeratiit]. Vestn.Oftalmol. 200; 116 (2): 16-18.

Akberova, SI, musaev Galbinur, PI, Stroeva, OG, Magomedov, NM, Babaev, NF ja Galbinur, AP [Võrdlev hindamine antioksüdantne toime para-aminobensoehape ja emoksipiini sarvkesta ja silmaläätse (eksperimentaalne uurimus) ]. Vestn.Oftalmol. 200; 117 (4): 25-29.

Akberova, S. I., Tazulakhova, E. B., musaev Galbinur, P. I., Leont’eva, N. A. ja Stroeva, O. G. [Study interferoon tekitava tegevuse para-aminobensoehape süstitakse subkonjunktivaalselt küülikutel]. Vestn.Oftalmol. 199; 115 (1): 24-26.

Akberova, S. I., Tazulakhova, E. B., musaev-Galbinur, P. I., Leont’eva, N. A. ja Stroeva, O. G. [Para-aminobensoehape – interferooni induktor]. Antibiot.Khimioter. 199; 44 (4): 17-20.

ALENDA, O., Beley, S., Ferhi, K., Cour, F., Chartier-Kastleri, E., Haertig, A., Richard F. ja Roupret, M. [patofüsioloogia Peyronie haiguse täiskasvanud patsientidel: update]. Prog of.Urol. 201; 20 (2): 91-100.

Antoniou, C., Kosmadaki, M. G., Stratigos, A. J. ja Katsambas, A. D. Päikesevarjud – mida on oluline teada. J Eur Acad.Dermatol Venereol. 200; 22 (9): 1110-1118.

Basra, S. K., Vives, M. J., Reilly, M. C., Reiter, M. F. ja Kushins, L. G. Methemoglobineemia pärast fiberoptic intubatsiooni patsiendil ebastabiilne emakakaela luumurd: haigusjuhu kirjeldus. J Seljaaju Disord.Tech. 200; 19 (4): 302-304.

Beekwilder, JP, O’Leary, ME, van den Broek, LP, van Kempeni, GT, Ypey, DL ja van den Berg, RJ Kv1.1 kanalite spinaalganglionide neuronite pärsitakse n-butüül-p-aminobensoaat paljutõotav tuimasti kroonilise valu raviks. J.Pharmacol.Exp.Ther. 200; 304 (2): 531-538.

Bingham, S. ja Cummings, J. H. kasutamine 4-aminobensoehape markerina kinnitatavad täielikuks 24h jooksul kogutud uriinis inimeses. Clin.Sci. (Lond) 198; 64 (6): 629-635.

Borovicka, J., Schwizer, W., Remy, B. ja Fried, M. Cerulein põhjustatud muutusi plasma aminohapete kontsentratsiooni ei ole kehtiv test pankrease puudulikkus. Am J Gastroenterol 199; 90 (7): 1111-1115.

Bruze, M., Gruvberger, B. ja Thune, P. Kontakt ja photocontact allergia glütserüülmonopalmitaadi para-aminobensoaat. Photodermatol. 198; 5 (4): 162-165.

Campo, R., Brullet, E., Montserrat, A., Calvet, X, Rivero, E. ja Brotons, C. paikne neelu anesteesia parandab sallivust seedetrakti ülaosa endoskoopia: randomiseeritud topeltpimedas uuringus. Endoskoopia 199; 27 (9): 659-664.

Naha pinnale tundlikkus monoglycerol para-aminobensoaat ristsensitisatsiooni ja kahepoolsed eczematization. George H. Curtis ja P.F. Crawford. Cleve.Clin.Q. 198; 50 (2): 77-83.

Davies, D. M. ja Cavanagh, J. Kollatõbi kaalium p-aminobensoaat. Lancet 4-22-196; 1 (7495): 896.

Davis, D. E. Jones, M. P. ja Kubik, C. M. paikne neelu narkoosi ei parane seedetrakti ülaosa endoskoopia teadvusel rahustit patsientidel. J. Gastroenterol. 199; 94 (7): 1853-1856.

Dobak, J. ja Liu, F. T. Päikesevarjud, UVA ja naha pahaloomuliste kasvajate: lisades õli tulle. Int J Dermatol 199; 31 (8): 544-548.

Dobrev, H., Popova, L. ja Vlashev, D. proteaas inhibiitorid ja vill-lööve. In vitro ja in vivo uuringud. Arch Dermatol Res 199; 288 (11): 648-655.

Dromgoole, S. H. ja Maibach, H. I. Sunscreening aine talumatus: kontakt ja photocontact ülitundlikkust ja kontaktandmed urtikaaria. J Am Acad.Dermatol 199; 22 (6 Pt 1): 1068-1078.

DROZD, N. N. Makarov, V. A., Miftakhova, N. T., Kalugin, S. A., Stroeva, O. G., ja Akberova, S. I. [Antitrombootilised aktiivsus para-aminobensoehape]. Eksp.Klin.Farmakol. 200; 63 (3): 40-44.

Duffy, L. F., Kerzner, B., Seeff, L., Barr, S. B. ja Soldin, S. J. esialgne hinnang glütsiini konjugatsioon para-aminobensoehape kvantitatiivse testi maksafunktsiooni. Clin.Biochem. 199; 28 (5): 527-530.

Ehlert, C., Strunz, H., Visser, K., Wiese, M., ja Seydel, J. K. pärssimine konjugatsioon PABA glütsiini in vitro sulfamoüül bensoehappereaktiivide, sulfoonamiidide ja penitsilliinid ja selle seos tubulaarsekretsioon. J Pharm.Sci 199; 87 (6): 785.

Fisher, D. E., Lofton, S. P., Hale, T., Durant, N. ja Grant, L. F. Peyronie tõbi: juhtum, kus kliiniline tähendus. Urol.Nurs. 200; 28 (2): 109-112.

Flindt-Hansen, H. ja Ebbesen, P. Ultraviolettvalguse induktsiooni perifeerse granulotsütoos koos põrna: kaitse hiirte aktuaalne p-aminobensoehape (PABA). Br J Dermatol 199; 125 (3): 222-226.

Flindt-Hansen, H., Thune, P., ja EEG-Larsen, T. mõju lühiajaline kohaldamise PABA kohta photocarcinogenesis. Acta Derm.Venereol. 199; 70 (1): 72-75.

Flindt-Hansen, H., Thune, P., ja Larsen, T. E. pärssivalt PABA kohta photocarcinogenesis. Arch.Dermatol Res 199; 282 (1): 38-41.

Folsom, J., Gange, R. W. ja Mendelson, I. R. ornitiinidekarboksülaasi induktsiooni psoraleeni ravitud hiirt epidermis kasutada katse UV-A päikesekaitse potentsi. Br.J Dermatol 198; 108 (1): 17-23.

Fric, P., MALISI, F., Kasafirek, E., ja Słabyst J. Uus meetod testing pankreatiini ravi in ​​vivo kasutamise teel suukaudsel kümotrüpsiin substraat 4- (N-atsetüül-L-türosüül) aminobensoehape . Hepatogastroenterology 198; 27 (3): 220-223.

Furuya, KN, Durie, PR, Roberts, EA, Soldin, SJ, Verjee, Z., Yung-Jato, L., Giesbrecht, E. ja Ellis, L. Glycine konjugatsioon para-aminobensoehape (PABA) a kvantitatiivne test maksafunktsiooni. Clin.Biochem. 199; 28 (5): 531-540.

Gaby, A. R. füüsilised abinõud sklerodermia. Altern.Med.Rev. 200; 11 (3): 188-195.

Gardner, B., Dennis, C., Patti, J. ja Chenouda, M. mõju para-aminobensoehape ja taurokoolhape toitmine inimeste sapi koostises. Surg.Gynecol.Obstet. 197; 144 (6): 879-882.

Gocke, E. Fotokeemiline mutagenees: näited ja toksikoloogiliste tekst. J Environ.Pathol Toxicol Oncol. 200; 20 (4): 285-292.

Griffiths, M. R. ja Priestley, G. C. Võrreldes morphoea ja samblikud sclerosus et atrophicus in vitro: mõju para-aminobensoaat nahal fibroblastid. Acta Derm.Venereol. 199; 72 (1): 15-18.

Grouls, R., Korsten, E., Ackerman, E., HELLEBREKERS, L., van Zundert, A., ja Breimer, D. difusioon n-butüül-p-aminobensoaadi (BAB), lidokaiini ja bupivakaiinil kaudu inimese dura-Ämblikuvõrkkest in vitro. Eur.J.Pharm.Sci. 200; 12 (2): 125-131.

Gur, S., Limin, M. ja Hellström W. J. Hetkeseis ja uusi arenguid Peyronie tõbi: arsti, minimaalselt invasiivne ja kirurgilise ravi võimalusi. Expert.Opin.Pharmacother. 201; 12 (6): 931-944.

Han, L., Shen, X, Pan, L., Lin, S., Liu, X, Deng, Y., ja Pu, X. aminobensoehape hüdrasiini, et müeloperoksidaas inhibiitor, muudab kleepuvuse neutrofiilide isoleeritud ägeda müokardiinfarkti patsientidel. Süda laevad 201; 27 (5): 468-474.

Harvey, I., Frankel, S., Marks, R., Shalom, D., ja Nolan-Farrell, M. Mitte-nahavähk ja päikese keratoosideks II analüüsitulemuste South Wales Nahavähk Study. Br.J Vähk 199; 74 (8): 1308-1312.

Hasche-Klunder, R. [Peyronie tõbi koos para-aminobenzoacidic kaaliumi (POTOBA) (autori transl)]. Urologe 197; 17 (4): 224-227.

Hellström W. J. Medical juhtimine Peyronie tõbi. J Androl 200; 30 (4): 397-405.

Hoek, F. J., Sanders, G. T. ja Tytgat, G. N. mõju mao tühjenemise kohta PABA test. Clin Chim Acta 6-15-198; 165 (2-3): 235-241.

Hughes, C. G. Oral PABA ja vitiligo. J Am Acad Dermatol 198; 9 (5): 770.

Jakobsen, J., Ovesen, L., Fagt, S., ja Pedersen, A. N. Para-aminobensoehape kasutada markerina täielikkuse 24 tunni uriini: hindamine kontrollpiiridesse konkreetse HPLC meetodil. Eur.J.Clin.Nutr. 199; 51 (8): 514-519.

Jarratt, M., Hill, M., ja naeratab, K. paikne kaitse pikalainelist ultraviolettkiirguse A. J Am Acad.Dermatol 198; 9 (3): 354-360.

Kaidbey, K. H. ja Allen, H. Photocontact allergia bensokaiinis. Arch.Dermatol 198; 117 (2): 77-79.

Kantor, G. R. ja Ratz, J. L. Maks toksilisuse kaaliumi para-aminobensoaat. J.Am.Acad.Dermatol. 198; 13 (4): 671-672.

Veekeetja, A. J., Gedye, C. A. ja Winterbourni, C. C. mehhanism inaktivatsiooni müeloperoksidaas 4-aminobensoehape hüdrasiini. Biochem. 1-15-199; 321 (Pt 2): 503-508.

Khan, N. A. ja Kruse, J. A. Methemoglobineemia tingitud tuimestuse: haigusjuhu kirjeldus ja ülevaade. Am J Med Sci 199; 318 (6): 415-418.

Kierkegaard, E. ja Nielsen, B. [Peyronie tõbi töödeldud K-para-aminobensoaat ja E-vitamiini]. Ugeskr.Laeger 7-23-197; 141 (30): 2052-2053.

Kimura, T., Wakasugi, H., ja Ibayashi, H. Kliiniliste uuringute Eksokriinse pankrease funktsiooni test suukaudsel manustamisel N-bensoüül-L-türosüül-p-aminobensoehape. Seedimist 198; 21 (3): 133-139.

Suudlus, ZF, Wolfling, J., Csati, S., Nagy, F., Wittmann, T., Schneider, G., ja Lonovics, J. ursodeoksükoolhappe-p-aminobensoehape dekonjugatsiooni test, uus vahend diagnoos bakterite vohamise sündroom. Eur J Gastroenterol Hepatol 199; 9 (7): 679-682.

Kluczyk, A., Popek, T., Kiyota, T., de Macedo, P., Stefanowicz, P., Lazar, C ja Konishi, Y. Drug areng: p-aminobensoehape ehituskivi. Val Med 200; 9 (21): 1871-1892.

Konishi, T. [Basic uuringud kasulikkust ursodeoksükoolhappe derivaadid kliinilise meditsiini]. Yakugaku Zasshi 200; 120 (1): 1-15.

Koren, G., Weizman, Z., Forstner, G., MacLeod, S. M. ja Durie, P. R. Muudetud PABA farmakokineetika tsüstilise fibroosi. Mõju bentiromide test. Dig Dis Sci 198; 30 (10): 928-932.

Korsten, HH, Ackerman, EW, Grouls, RJ, van Zundert, AA, Boon, WF, Bal, F., Crommelin, MA, Ribot, JG, Hoefsloot, F. ja Slooff, JL Kauakestev epiduraal sensoorse blokaadi n-butüül-p-aminobensoaadi on surmahaigeid vähina valu patsiendile. Anestesioloogia 199; 75 (6): 950-960.

Kroon, S. Standard photopatch testimist Waxtar, para-aminobensoehape, kaaliumdikromaat ja palsami Peruu. Kontaktdermatiit 198; 9 (1): 5-9.

Lachter, J., Jacobs, R., Lavy, A., Weisler, A., Suissa, A., ENAT, R., ja Eidelman, S. paikne neelu tuimestust leevendada endoskoopia: topeltpimedas, randomiseeritud, platseebo kontrollitud uuringus. Gastrointest.Endosc. 199; 36 (1): 19-21.

Laing, A. B. kombinatsioonid 4-aminobensoehape konkurendid ja dihüdrofolaadi aktiivsuse inhibiitorite keemiaravi malaaria. Kommentaar. Bull.World Tervis Organ 197; 50 (3-4): 231-234.

Lane-Brown, M. Uus mõistete ennetamine ja ravi päikesepõletuse. Narkootikumide 197; 13 (5): 366-372.

Larsen, S. M. ja Levine, L. A. Peyronie tõbi: ülevaade mittekirurgiline ravi võimalusi. Urol.Clin Põhja-Am 201; 38 (2): 195-205.

Lasa, E. M., Cojocariu, Z., Arroabarren, E., Echechipia, S., Marin, M. P. ja Tabar, A. I. [Henna tätoveering lastel: füüsiline või ajutine?]. Sist.Sanit.Navar. 200; 30 (1): 131-134.

Lebel, S., Nakamachi, Y., Hemming, A., Verjee, Z., Phillips, MJ, ja Furuya, KN Glycine konjugatsioon para-aminobensoehape (PABA): pilootuuring romaani prognostiliste test äge korral lastel. J.Pediatr.Gastroenterol.Nutr. 200; 36 (1): 62-71.

Leonard, F. ja Kalis, B. [fotoprotektsiooni narkootikumidest]. Rev Prat. 6-1-199; 42 (11): 1375-1376.

Leyers, S., Hacker, H. G., Wiendlocha, J., Gutschow, M. ja Wiese, M. 4-aminobensoehape derivaat uudsete eduseisu selektiivsed hulgiravimresistentsusega seotud valkudega. Chem Lett. 9-1-200; 18 (17): 4761-4763.

Linn, E. E. Mikroemulsioon Intradermaalse toimetamiseks tsetüülalkoholist ja oktüüldimetüül-PABA. Drug Development & Industrial Pharmacy 199; 16 (6): 899-920.

Mackie, B. S. ja Mackie, L. E. PABA lugu. Australas.J Dermatol 199; 40 (1): 51-53.

MALISI, F., Fric, P., Kasafirek, E., ja Słabyst J. Functional uurimisel pankreasesekretsioon 4- (n-atsetüül-l-türosüül) aminobensoehape. Acta Hepatogastroenterol. (Stuttg) 197; 25 (3): 233-237.

Mathias, C. G. Kommentaar ja update: naha tundlikkust monoglütserüül para-aminobensoaat. Cleve.Clin.Q. 198; 50 (2): 85-86.

Mohorn, M. ja Knüpfer, M. [tõhusus kaltsiumi antagonist nifedipiini ja proteaasi inhibiitori Plasmiiniga inaktiveerides mõju para-aminomethylbenzoic happe stressist põhjustatud bronhiaalastma]. Z gesamte Inn.Med 11-1-198; 39 (21): 527-530.

Morgan, T. M., O’Sullivan, H. M., Reed, B. L. ja Finnin, B. C. transdermaalseid östradiooli postmenopausis naistel romaan aktuaalne aerosooli. Sci 199; 87 (10): 1226-1228.

Murakami, K., Sasaki, S., Takahashi, Y., Uenishi, K., Watanabe, T., Kohri, T., Yamasaki, M., Watanabe, R., Baba, K., Shibata, K., Takahashi, T., Hayabuchi, H., Ohki, K., ja Suzuki, J. tundlikkus ja spetsiifilisus avaldatud strateegiaid kasutades uriini kreatiniini tuvastada mittetäieliku 24 h uriini kogumist. Toitumine 200; 24 (1): 16-22.

Ochi, K., Mizushima, T., Harada, H., Matsumoto, S., Matsumura, N. ja Seno, T. krooniline pankreatiit: funktsionaalne kontroll. Kõhunääre 199; 16 (3): 343-348.

Pan, C. W., Shen, Z. J. ja Ding, G. Q. mõju intravesikaalsel tilgutamist Antifibrinolüütilised preparaadid tulevad arvesse Bacillus Calmette-Guerin ravi pindmise põievähi: pilootuuring. J Urol. 200; 179 (4): 1307-1311.

Penneys, N. S. ravi samblike sclerosus kaaliumi para-aminobensoaat. J.Am.Acad.Dermatol. 198; 10 (6): 1039-1042.

Pereira de Godoy, J. M. Aminaphtone idiopaatilise tsükliline turse sündroom. Phlebology. 200; 23 (3): 118-119.

Petri, H., Pierchalla, P., ja Tronnier, H. [efektiivsust medikamentoossele ravile struktuurne koldeid juuksed ja difuusse effluvium – võrdlev topeltpime uuring]. Schweiz.Rundsch.Med Prax. 11-20-199; 79 (47): 1457-1462.

Prandota, J. Kliiniline farmakoloogia antibiootikumide ja muude ravimite tsüstilise fibroosi. Narkootikumide 198; 35 (5): 542-578.

Priestley G. C. ja Brown, J. C. Effects kaalium para-aminobensoaati kasvule ja makromolekuli sünteesi fibroblastid kultiveeritud normaalne ja sclerodermatous inimnaha ja reumatoidartriidi sünooviumirakkude. J.Invest Dermatol. 197; 72 (4): 161-164.

Pryor, J., Akkus, E., Alter, G., Jordaania, G., Lebret, T., Levine, L., MULHALL, J., Perovic, S., Ralph, D. ja Stackl, W. Peyronie tõbi. J Sugu Med. 200; 1 (1): 110-115.

Reeve, V. E., Greenoak, G. E., Gallagher, C. H., Canfield, P. J., ja Wilkinson, F. J. Effect Immuunsupressiivsete ained ja päikesekaitsetoodetest UV kartsinogeneesile karvadeta hiire. Aust J Exp Biol Med Sci 198; 63 (Pt 6): 655-665.

Rooney, JF, Bryson, Y., Mannix, ML, Dillon, M., Wohlenberg, CR, Pangad, S., Wallington, CJ, Notkins, AL ja Straus, SE ennetamine ultraviolett valguse poolt põhjustatud huuleherpesel poolt päevavarju . Lancet 12-7-199; 338 (8780): 1419-1422.

Roy, J. ja Kandja, S. Äge hepatiit raviga seotuks Peyronie tõbi kaalium para-aminobensoaati (Potaba). J Sugu Med. 200; 5 (12): 2967-2969.

Sagone, A. L., Jr., Husney, R. M., Davis, W. B. Biotransformatsioon para-aminobensoehape ja salitsüülhapet poolt PMN. Tasuta Radic.Biol.Med. 199; 14 (1): 27-35.

Salvatore, S., Bertini, M. ja Vingolo, E. M. Aminaphtone ravis pseudofaakiliste tsüstoidset makulaarödeemi: haigusjuhu kirjeldus. Clin Ter. 201; 162 (5): E135-E137.

Sandza, J. G., Jr., Roberts, R. W., Shaw, R. C. ja Connors, J. P. sümptomaatiline methemoglobineemiat koos levinud lokaalanesteetikumi, cetacaine. Ann Thorac.Surg 198; 30 (2): 187-190.

Schauder, S. ja Ippen, H. Kontakt ja photocontact tundlikkus päikesevarje. Review of 15-aastane kogemus ja kirjandust. Kontaktdermatiit 199; 37 (5): 221-232.

Scorza, R., Santaniello, A., Salazar, G., Lenna, S., Della Bella S., Antonioli, R., Toussoun, K. ja Beretta, L. Effects of aminaftone 75 mg kolm korda ööpäevas lahustuvate haardumine molekule: 12-nädalases randomiseeritud, avatud pilootuuring patsientidel süsteemse skleroosi. Clin Ther 200; 30 (5): 924-929.

Slapke, J., Hummel, S., Wischnewsky, G. G., ja Winkler, J. Proteaasi inhibiitor takistab bronhokonstriktsiooni mees. Eur J Respir.Dis 198; 68 (1): 29-34.

Smith, D. A. ja Jones, R. M. sulfoonamiidide rühma kui struktuuri häire: moonutatud lugu? Val Opin.Drug Discov.Devel. 200; 11 (1): 72-79.

Smith, J. L., Opekun, A., ja Graham, D. Y. Kontrollitud võrreldes paiksete anesteetikumide paindlik seedetrakti ülaosa endoskoopia. Gastrointest.Endosc. 198; 31 (4): 255-258.

Stroeva, O. G., Akberova, S. I., DROZD, N. N. Makarov, V. A., Miftakhova, N. T. ja Kalugin, S. S. [antitrombootiline aktiivsus para-aminobensoehape eksperimentaalse tromboosi]. Izv.Akad.Nauk Ser.Biol 199; (3): 329-336.

Taneva, E. [Pantogar – kaasaegne ravi juuste, struktuuri juuksed kahjustuste alguses alopeetsia ja lihasdüstroofia küüned]. Akush.Ginekol. (Sofiia) 200; 41 kaasanne 1: 37-40.

Taylor, C. R. Stern, R. S., Leyden, J. J. ja Gilchrest, B. A. Fotovananemine / fotokahjustust ja fotoprotektsiooni. J Am Acad.Dermatol 199; 22 (1): 1-15.

Taylor, S. E. ja Dorris, R. L. muutmine lokaalanesteetikumi mürgisust vasokonstriktoritena. Anesth.Prog 198; 36 (3): 79-87.

Thune, P., Jansen, C., Wennersten, G., Rystedt, I., Brodthagen, H., ja McFadden, N. Skandinaavia mitmekeskuselistes photopatch uuring 1980-1985: lõpparuanne. Photodermatol. 198; 5 (6): 261-269.

Trosti-, L. W., Gur, S. ja Hellström W. J. Farmakoloogilised juhtimine Peyronie tõvega. Narkootikumide 200; 67 (4): 527-545.

van den Berg, R. J., Van Soest, P. F., Wang, Z., Grouls, R. J. ja Korsten, H. H. lokaalanesteetilised n-butüül-p-aminobensoaadi mõjutab valikuliselt inaktivatsiooni kiire naatriumivoolule kultiveeritud roti sensoorsete neuronite. Anestesioloogia 199; 82 (6): 1463-1473.

Vedantam, G. ja Nichols, B. P. iseloomustamine mutationally muuta dihydropteroate süntaasi kaasa Sulfathiazole vastupanu Escherichia coli. Microb.Drug seista. 199; 4 (2): 91-97.

von Kleist, D., Rößler, W., Janisch, H. D., ja Hampel, K. E. [diagnostiline väärtus seerumi PABA kindlakstegemise Kõhunäärmehaiguste ja seoses antikoliinergilisi ravimeid]. Gastroenterol J 198; 49 (3): 108-112.

Walsh, J., Branski, R. C. ja Verdolini, K. topeltpimeda uuringu mõju kohta tuimestuse kohta kõri- eritised. J Voice 200; 20 (2): 282-290.

Wang, L. H., Huang, W. S., ja Tai, H. M. samaaegselt määrata p-aminobensoehape ja selle metaboliitide uriinist vabatahtlikel, töödeldi p-aminobensoehape päevavarju preparaat. J Pharm.Biomed.Anal. 3-12-200; 43 (4): 1430-1436.

Vesi, A. J., Sandhu, D. R., Lowe, G., ja Ferguson, J. Photocontact allergia PABA in päevituskreemid: vaja jätkuvat valvsust. Kontaktdermatiit 200; 60 (3): 172-173.

Weidner, W., Hauck, E. W. ja Schnitker, J. Kaalium paraaminobenzoate (POTABA) ravis Peyronie tõbi: tulevikku, platseebo-kontrollitud randomiseeritud uuring. Eur of.Urol 200; 47 (4): 530-535.

West, H. H. tuimestuse jaoks nasogastraalsondiga paigutuse. Ann Emerg.Med. 198; 11 (11): 645.

Zarafonetis, C. J. ja HORRAX, T. M. ravi Peyronie tõbi kaalium para-aminobensoaati (potaba). J Urol. 195; 81 (6): 770-772.

Zarafonetis, C. J. D., Grekin, R. H. ja Curtis, A. C. Täiendavad uuringud raviks erütematoosluupus naatriumi para-aminobensoaat. J Invest Dermatol 194; 11: 359.

Zarafonetis, C. J. tumenemine hallid juuksed ajal para-amino-bensoehape ravi. J Invest Dermatol 195; 15 (6): 399-401.

Carson CC. Kaalium para-aminobensoaati raviks Peyronie tõbi: on see efektiivne? Tech of.Urol 199; 3: 135-9.

Clegg DO, Reading JC, Mayes MD, et al. Võrdlus aminobensoaadi kaaliumi- ja ravimisel platseebost sklerodermia. J Rheumatol 199; 21: 105-10.

Covington TR, et al. Handbook of nonprescription narkootikume. 11. ed. Washington, DC: Pharmaceutical Association, 1996.

Faktid ja Võrdlused personal. Narkomaania faktid ja võrdlused. St Louis: Wolters Kluwer Company (ajakohastada igakuiselt).

Hughes CG. Suuline PABA ja vitiligo. J Am Acad Dermatol 198; 9: 770.

Jakobsen J, Pedersen AN Ovesen L. Para-aminobensoehape (PABA) kasutada markerina täielikkuse 24 tunni uriini: mõju vanus ja doos sõiduplaani. Eur J Clin 200; 57: 138-42.

Kantor GR, Ratz JL. Maksatoksikoosi kaalium para-aminobensoaat. J Am Acad Dermatol 198; 13: 671-2.

Ludwig G. hindamine konservatiivne raviviisid et Peyronie tõbi (fibrootiliste kõvastumine peenise). Of.Urol Int 199; 47: 236-9.

Pathak MA. Päikesekaitsetooteid: paikne ja süsteemne lähenemisviise kaitse inimese nahka kahjulike mõjude päikesekiirgus. J Am Acad Dermatol 198; 7: 285-312.

Sõel BF. Kliinilised toimed uue B Complex Factor, para-aminobensoehape, kohta pigmentatsiooni ja viljakust. Lõuna Medicine & Surgery 194; 135-9.

Wiesel LL, Barritt AS, Stumpe WM. Sünergiline toime para-aminobensoehape ja kortisoon reumatoidartriidi ravis. Am J Med Sci 195; 243-8.

Worobec S, Lachine A. ohud suukaudselt manustatud para-aminobensoehape. JAMA 198; 251: 2348.

Zarafonetis CJ, Dabich L, DEVOL EB, et al. Kaalium para-aminobensoaat ja maksafunktsiooni analüüsid. J Am Acad Dermatol 198; 15: 144-9.

Zarafonetis CJ, Dabich L, DEVOL EB, et al. Retrospektiiv uuringud sklerodermia: kopsu järeldused ja mõju kaaliumi p-aminobensoaat kohta vitaalkapatsiteet. Hingamine 198; 56: 22-33.

Zarafonetis CJ, Dabich L, Negri D, et al. Retrospektiiv uuringud sklerodermia: mõju kaaliumi para-aminobensoaat ellujäämise. J Clin Epidemiol 198; 41: 193-205.

Zarafonetis CJ, Dabich L, Skovronski JJ, et al. Retrospektiiv uuringud sklerodermia: naha vastuseks Kaaliumi para-aminobensoaat ravi. Exp Rheumatol 198; 6: 261-8.

Zarafonetis CJ, Horrax TM. Peyronie haiguse para-aminobenzoacidic kaaliumi (POTOBA). J of.Urol 195; 81: 770-2.

Zarafonetis CJ. Tumenemist hallid juuksed ajal para-amino-bensoehape teraapias. J Invest Dermatol 195; 399-401.

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ÂTherapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression