Parkinsoni tõbi: klassifikatsioon – Teema ülevaade

Parkinsoni tõbi on oma nime saanud Dr. James Parkinsoni, kes 1817 esimene kirjeldatud tunnustega see haigus. Tunnused Parkinsoni tõve hulka värin, liigutuste aeglustumist (bradükardia), ja lihasjäikust (jäikus). Inimesed, kellel parkinsonism võib olla Parkinsoni tõve või muust haigusest sarnaste sümptomeid.

Külasta ‘s Parkinsoni tõve Tervis Cente; Äsja diagnoositud Parkinsoni tõvega? Leia teda aidata; Making Diagnoos: saada teavet Cleveland Clini; Teie ravivõimalused: saada teavet Cleveland Clini; Otsid Kliinilised uuringud? Märgi see Pag; FOORUM: neuroloogiliste haiguste Probleemid Grou; Suppo …

See võib olla kasulik inimestele, Parkinsoni tõbi ja nende perekondade olema tuttav mõned viisid haigus on kirjeldatud. Experts sümptomeid kirjeldada ja haigusetappe erinevalt.

Parkinsoni tõbi mõnikord on kirjeldatud kui varase, mõõduka või täiustatud.

Parkinsoni pluss sündroomid on rühm haigused, mida iseloomustab taandareng närvirakkude erinevates ajuosades. Nende hulka kuuluvad progresseeruv supranukleaarne halvatus (PSP), kortikobasaalne degeneratsioon (CBD) ja mitme atroofia (MSA), teiste hulgas. Parkinsoni pluss sündroomid on parkinsonismi funktsioonid samuti omadused, mis ei ole seotud Parkinsoni tõbi. Need sündroomid taanduvad tavaliselt halvasti levodopa või dopamiini agonistide; Keskharidus või sümptomaatiline parkinsonismi kirjeldab sündroom parkinsonismi kui see juhtub, kui tulemus tuvastatav põhjus. Näiteks teatud ravimid, ajukasvajate, insuldi, infektsioonid (nagu entsefaliit), ja toksiine (nagu süsinikmonooksiidi või mangaani) võivad sekundaarset parkinsonism.

Varane haiguse kirjeldab staadiumis, kui isik on kerge värin või jäikus, kuid on võimalik jätkata tööd või muid igapäevaseid tegevusi. See tähendab sageli isik, kes on äsja diagnoositud Parkinsoni tõbi; Mõõdukas haiguse kirjeldab staadiumis, kui inimene hakkab kogema piiratud liikumine. Isik mõõduka Parkinsoni tõbi võib olla kerge kuni mõõduka treemori aeglane liikumine; Täpsem haiguse kirjeldab staadiumis, kui isik on oluliselt piiratud tema tegevus, hoolimata ravist. Igapäevased muutused sümptomid, meditsiin kõrvaltoimeid, mis piiravad ravi ja iseseisvuse kaotuse igapäevane tegevus on ühised. Isik kaugelearenenud Parkinsoni tõbi võib olla olulisi probleeme poos, liikumine ja kõne.