Parkinsoni tõve ravivõimalused

Tavaliselt edasi sümptomid Parkinsoni on iseloomulik piisavalt arsti diagnoosi kontoris. Ei ole vereanalüüs või aju skaneerimise, mis kinnitab diagnoosi. Aga kui te ei reageeri raviks kasutatavate ravimitega Parkinsoni tõbe, siis on võimalik siis võib-olla teist tüüpi liikumise häire, mis põhjustab sama tüüpi sümptomeid. Doing täiendavaid katseid aitab teie arst otsustada, kas mõne muu probleemi põhjustab oma parkinsonismi sümptomite.

Enamik Parkinsoni tõve ravi mille eesmärgiks on taastada sobiva tasakaalu neurotransmitterite atsetüülkoliini ja dopamiini suurendades dopamiini taset. Narkootikumid on standard viis seda teha, kuid paljud patsiendid, kui nende haigus süveneb, võib osutuda kandidaadid siirdamiseks sügav aju stimulaator või DBS.

Sümptomid Parkinsoni tõve saavad sageli tõhusalt kontrollitud aastaid ravimitega.

Levodopa – nimetatakse ka levodopatasoa – on ravim kõige sagedamini ette. Keha metaboliseerib seda toota dopamiini. Pidada dopamiini otse on ebaefektiivne, sest aju loomulik kaitse blokeerib selle kasutamist organismi poolt. Et pärssida iiveldus ja muud võimalikud kõrvaltoimed, levodopa kasutatakse koos nendega seotud ravimit nimega karbidopa. Selline kombinatsioon on kaubanduslikult tuntud Sinemet.

Harva patsient ei talu karbidopa ja võtab levodopa. Kui te võtate ainult levodopa, see on oluline, et ei võta seda samal ajal kui toidu või vitamiine, mis sisaldavad vitamiini B-6, mis segab selle tõhusust.

Enamik arste proovida lükata alustades patsientidel levodopa võimalikult kaua, sest narkootikumide kipub kaotada tõhususe ajas. Siiski on mõned poleemikat ootab alustada ravi levodopaga sest see võib olla nii kasulik. Teadlased on seega uurida, kuidas korvata tõhusust.

COMT inhibiitorid nagu tolkapoonil (Tasmar) ja entakapooni (Comtanile) on ravimid, mis on koos levodopaga. Nad pikendavad ajaks sümptomite leevendamiseks blokeerides ensüümi toimet, mis lagundab levodopa. Tasmar aga kasutatakse harva, sest see võib põhjustada maksakahjustusi.