Paroksüsmaalne öine hemoglobinuuria (PNH): põhjused, sümptomid ja ravi

See on haruldane vere haigus, mis tuleneb oma geene. Kui teil on see, teie immuunsüsteem ründab punaseid vereliblesid keha ja lõhub neid. Neil puudub teatud valgud, mis kaitsevad neid.

Olulised; On võimalik, et peamine aruande pealkirja talasseemiaga ei ole nimi, mida oodata. Palun kontrollige sünonüümid loetletakse leida alternatiivne nimetus (ed) ja häire alajaotus (t) Käesolevas aruandes käsitletud.

Seisund mõjutab kõiki erinevalt. Mõned inimesed on ainult väikesed probleemid. Teiste jaoks on see palju raskemad. Suurim risk on vere hüübimist. Umbes 40% inimestest PNH’ga on üks mingil ajahetkel.

PNH’ga on geneetiline. Aga sa ei saa seda sinu vanemad, ja sa ei saa edasi anda oma lastele.

Muutus geenis nimega mutatsioon, põhjustab keha tavatuid punaseid vereliblesid. Need rakud ei ole valgud, mis kaitseb neid oma immuunsüsteemi. Nii keha murrab need maha. Teadlased nimetavad seda protsessi “hemolüüs.”

Mõned arstid usuvad PNH’ga on seotud nõrk luuüdi. Inimesed, kellel on teatud tüüpi aneemia ehk aplastiline aneemia, on tõenäolisem, et saada PNH’ga.

Vastupidine kehtib ka: Inimesed PNH’ga on tõenäolisem, et saada aplastiline aneemia, kuigi mitte igaüks teeb. Selles olukorras teie luuüdi lõpetab teha uusi vererakke.

Tingimus sai oma nime ühe oma sümptomid: tume või hele punane veri uriinis öösel või hommikul. “Paroksüsmaalne” tähendab “ootamatu”, “öise” tähendab “öösel” ja “hemoglobinuuria” tähendab “veri uriinis.” See juhtub rohkem kui 60% inimestest PNH’ga.

Haiguse sümptomid on põhjustatud

Sa oleks võinud palju sümptomeid või paar. Tavaliselt rohkem vigane vererakud on teie keha, seda rohkem tingimus mõjutab teid.

Murtud punaseid vereliblesid ja aneemia võib sind

Õietolmuhulkade ravi näpunäiteid ja palju muud.

See on midagi aevastama kell.