Peanut allergia-ülevaade

Allergia Trends

Maapähkli allergia; reaktsioon, mis tekib, kui keha ekslikult identifitseerib maapähklid nagu harmfu; aineid. Kui sööte pähkleid või neid sisaldava toidu maapähklid, siis; immuunsüsteemi -The keha loomuliku kaitsesüsteemi tha; võitleb nakkuste ja haiguste-overreacts ja võib põhjustada tõsist, Eve; eluohtliku reaktsiooni.

A allergiline reaktsioon tekib, kui teie immuunsüsteem kõrvamonitori; overreacts ja vabastab kemikaale, sealhulgas histamiini, oma veres. Nendele; kemikaalid võivad mõjutada erinevad koed organismis, nagu naha, silmade; nina, hingamisteid, seedekulgla, kopsud ja veresooned. Ei ole selge, wh; maapähklid vallandada see vastus mõned inimesed.

Sümptomid maapähkli allerg; võib ulatuda kergest kuni raske. Kui teil on kerge reaktsioon, siis MA; saada kõhuvalu, nohu, silma sügelemine; nõgeslööve või surinat oma huulte või keele. Kui sa; Reaktsioon on hullem, siis võib tekkida täiendavaid sümptomeid nagu pingul throa; kähe hääl, vilistav hingamine, köha ja / või iiveldus magu. Sümptomid võivad alata mõne minuti jooksul oma fe; tundi pärast söömist maapähkleid või maapähkli suhtes.

Inimesed, kes ar; allergiline pähklitele võib olla eluohtlik reaktsioon Calle; anafülaksia. Sümptomid anafülaksia saab, seal; probleeme hingamine ja neelamine, oksendamine ja kõhulahtisus, peapööritust; ohtlikult madal vererõhk, huulte, keele, kõri ja Othe; kehaosi, teadvuse kaotus. Kui seda ei ravita, surma võib põhjustada; Anafülaksia esineb tavaliselt mõne minuti jooksul, kuid võib esineda kuni mitu tunnis; pärast söömist maapähkleid või maapähkli suhtes.

Diagnoosida; maapähkli allergia, arst alustada; haiguslugu ja füüsilise eksamiga. Arst Wil; küsi iga pere toiduallergia, eriti õed maapähkli allergia. Ta küsib üksikasjalikud küsimus; oma sümptomeid, kui kiiresti teie sümptomid algas pärast sa sõid toitu, ja kui mõni üle leti allergia ravimid nagu antihistamiinikumiga olid abiks. Arst küsib, kas teised ka haigeks jäi, kuidas toitu valmistati ja millised teised toidud olid söödud.