pehmekoesarkoomiga põhjused

Pehmekoesarkoomiga on teatud tüüpi vähk, mis algab pehmete kudede keha.

Pehmed koed ühendada, toetada ja ümbritsevad teisi keha struktuure. Pehmete kudede hulka lihaskoe, rasvkoe, veresooned, närvid, kõõlused ja limaskesta liigeseid.

Paljud liigid pehmekoesarkoomiga eksisteeri. Mõned tüübid on suurem tõenäosus mõjutada laste, teised puudutavad peamiselt täiskasvanutele.

Pehmekoesarkoomiga võib tekkida kõikjal oma keha, kuid kõige levinumat tekkida kõhu ja käte ja jalgade.

Pehmete kudede sarkoomi ei tohi põhjustada mingeid märke ja sümptomeid algusjärgus. Kuna kasvaja kasvab, võib see põhjustada

Leppida oma arsti, kui teil on mingeid püsivaid märke ja sümptomeid, mis häirib teid.

Enamikul juhtudel see ei ole selge, mis põhjustab pehmekoesarkoomiga.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Üldiselt vähk tekib siis rakud arenevad vigadest (mutatsioonid) nende DNA. Vigu teevad rakud kasvavad ja jagada väljub kontrolli alt. Kogumiskäpad ebanormaalsete rakkude moodustamiseks kasvaja, mis võib kasvada tungida lähedal struktuurid ja levida teistesse kehaosadesse.

Rakutüüp, mis arendab geneetiline mutatsioon määrab, millist tüüpi pehmekoesarkoomiga pead. Mõned liigid pehmekoesarkoomiga hulka

Mida ootate oma arsti

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk sarkoom hulka

Kirurgia

Kui teie perearst kahtlustab teil on pehmekoesarkoomiga, saate tõenäoliselt viidata vähi arsti (onkoloog), kes on spetsialiseerunud sarkoomideks. Pehmekoesarkoomiga on üsna haruldane ja on parim ravida keegi, kellel on kogemusi sellega, sageli akadeemilise või spetsialiseerunud vähi keskus.

kiiritusravi

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, see on hea mõte, et jõuda hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis.

keemiaravi

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest pehmekoesarkoomiga, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Suunatud narkomaaniaravi

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib aega katta muid punkte sa tahad arutada. Arst võib teha

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida pehmekoesarkoomiga hulka

Eemaldamine proov koe testimiseks. Arst võib teha biopsia korras kõrvaldada proovi kahtlustatava sarkoom testimiseks laboris. Eemaldamiseks proovist võib arst kasutada pikk, peenike nõel. Mõnikord biopsiaproov eemaldatakse operatsiooni ajal.

Kui pehmekoesarkoomiga kahtlustatakse, et see on sageli kõige pöörduda hoolduse juures meditsiinikeskuse, et näeb palju inimesi seda tüüpi vähki. Kogenud arstid valida parima biopsia tehnikat, et tagada nõuetekohane kirurgiline ravi ja planeerimist.

Laboris, arst koolitatud analüüsida kudedesse (patoloog) uurib koeproovi märke vähki. Patoloog analüüsib ka proovi mõista vähiliik ning määrata, kas vähk on agressiivne.

Teie ravivõimalusi pehmekoesarkoomiga sõltub suurus, tüüp ja asukoht oma kasvaja.

Operatsioon on ühine ravi pehmekoesarkoomiga. Operatsioon hõlmab tavaliselt eemaldamist vähk ja mõned ümbritsevates kudedes.

Kui pehmekoesarkoomiga mõjutab kätes ja jalgades, võib osutuda vajalikuks amputeerima haige käe või jala. Arstid proovige oma parima, et vältida amputatsioon. Üks võimalus selle saavutamiseks võib olla lehe keemiaravi ja kiiritusravi kahaneb kasvaja enne operatsiooni, mis suurendab tõenäosust, et amputatsioon on ebavajalik.

Kui pehmekoesarkoomiga levib teise kehapiirkonda, võib see olla võimalik eemaldada teiste kasvaja kirurgilist, samuti.

Kiiritusravis vähi raviks koos suure võimsusega kiirte energia, nagu röntgenikiirgus või prootonite.

Teie arst võib soovitada kasutades kiiritusravi enne operatsiooni kahaneb kasvaja oleks lihtsam eemaldada operatsiooni. Kiirgus kasutatakse ka pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis jäävad.

Keemiaravi ja kiiritusravi võib kombineerida.

Keemiaravi on narkomaaniaravi mis kasutab kemikaale vähirakkude hävitamiseks. Keemiaravi võib manustada pill, veeni kaudu (intravenoosselt) või mõlemad meetodeid võib kasutada.

Mõned vormid pehmekoesarkoomiga paremini vastata keemiaravi kui teha teised. Näiteks keemiaravi kasutatakse sageli raviks rhabdomyosarcoma.

Suunatud ravimite blokeerida teatud ebanormaalne signaale olemas sarkoomi rakud, mis võimaldavad neil kasvada.

Suunatud raviks kasutatavate ravimitega üht tüüpi sarkoom nimetatakse seedetrakti stroomaaltuumori hulka

Paljud uued suunatud ravimeid uuritakse.

Kasvajad võivad olla suur. Aja leiad viise, kuidas toime tulla stressi ja ebakindlust vähki. Seni võite leida see aitab

Leia keegi rääkida. Leia hea kuulaja, kes on valmis kuulama te räägite oma lootused ja hirmud. See võib olla sõber või pereliige. Mure ja arusaamist nõuandja, meditsiinilise sotsiaaltöötaja, vaimulikud liige või vähi tugirühm ka võib olla kasulik.

Küsige oma arstilt tugirühmade teie piirkonnas. Või vaadake telefoniraamatust, raamatukogus või vähk organisatsioon, nagu National Cancer Institute või American Cancer Society.

külastada oma arsti