Pinkeye (konjunktiviit) – Teema ülevaade

Pinkeye on punetus ja turse, vooder silmalau ja silma pind. Vooder nimetatakse sidekesta (öelda “kawn-junk-TY-vuh”) ning pinkeye nimetatakse ka konjunktiviidi (öelda “kun-junk tih-VY-tus”). Vooder silma on tavaliselt selge ja värvitu.

punetus; Sügelev või põletavad silmad; Rohkem pisaraid kui tavaliselt. Silm võib tühjendada selge või veidi paks, valkjas vedelik; Hall või kollane äravool silma. Ärkamine ripsmed ühe või mõlemad silmad kinni jäänud sellest kuivatatud drenaaž on tavaline sümptom pinkeye; Kerge valgustundlikkus (fotofoobia).

Kuna pinkeye sageli levida silma käsi silmade, hea käte pesemine on oluline. Jagades washcloth, rätik või muu eseme isik, kellel on pinkeye võib nakkust levitada.

Vaata pilte normaalse silma ja üks konjunktiviidi.

Pinkeye on kõige sagedamini põhjustab viirus. Tavaliselt tekib samal ajal või kohe, kui on olnud külm. Harvem pinkeye saab nakatumisest põhjustatud bakterid.

Kuiv õhk, allergiat, suitsu ja kemikaalid võivad põhjustada ka pinkeye.

Sümptomid pinkeye hulka

Teil võib olla sümptomid ühe silmaga, mõlemad silmad, või sümptomid võivad levida ühest silmast teise silma. Kui pinkeye on viiruse poolt põhjustatud sümptomid algavad tavaliselt ühest silmast ja võib levida teistele silma.

Kui te arvate, et olete pinkeye, võtke ühendust oma arstiga, et leida parim viis seda ravida. Ja kui kannad kontaktläätsi, tuleb kindlasti võtta neid välja kohe. Teatud terviseriske võib suurendada raskust teie sümptomid.

Kui teil on muid sümptomeid nagu silmavalu või muuta oma nägemus, kui te kannate kontaktläätsi, või kui teil on teisi terviseprobleeme, siis võib olla tõsisem silmade probleem. Sellistel juhtudel on eriti oluline minna arsti juurde. Väikelaste pinkeye võib olla ka kõrvapõletik, et nad võivad vajada arsti.