Plasma Cell Kasvajad (sh Multiipelmüeloom) Ravi (PDQ®): Ravi [] – Üldteave Plasma Cell kasvajad

On mitut liiki plasma neoplasmade. Need haigused on kõik seotud monoklonaalne (või müeloomi) valgu (M proteiini). Nende hulka kuuluvad monoklonaalsed gammapaatia määratlemata tähendus (MGUS), isoleeritud plasmatsütoomi luu, ekstramedullaarset plasmatsütoomi ja hulgimüeloom.

Haigestumus ja suremus

Hinnanguline uut juhtumit ja surmade hulgimüeloom USA 2014: [1]

Kliinilised esitlus ja hindamine

Patsientide hindamise monoklonaalne (või müeloomi) valgu (M valku)

Idiotüüpilised müeloomirakud võib leida veres müeloomipatsientide kõikides haigusetappe. [4, 5] Sel põhjusel, kui ravi on näidustatud, süsteemse ravi tuleb kaaluda kõikides sümptomaatilise plasma neoplasmade. Patsiendid, kellel MGUS või asümptomaatiline, hõõguva müeloomi ei nõua kohest ravi, kuid tuleb hoolikalt jälgida märke haiguse progresseerumist.

Peamine väljakutse on eraldi stabiilne, asümptomaatiline rühma patsientidel, kes ei vaja ravi patsientide progressiivne, sümptomaatiline müeloomi kes tuleb ravida kohe. [6, 7]

Patsiendid, kellel on monoklonaalne (või müeloomi) valgu (M valk) seerumis ja / või uriini hinnatakse mõned järgmistest kriteeriumidest

Enamikus müeloomipatsientide, glomeerulites funktsiooni tavaliselt võimaldab vaid väikese molekulmassiga valgud nagu kergete ahelate filtreerida uriiniga. Valgu kontsentratsioon on tuubulit suureneb vee tagasiimendumine. See viib sademete valkude ja moodustamise torukujulise casts, mis võivad vigastada tubulaarrakkudesse. Reis torukujulise kahjustuste, tüüpiline mustrit elektroforeesil näitab väikest albumiini piik ja suuremate kerge ahela kõrgpunkti globuliini regio; See torukujuline muster on tavaline muster leiti müeloomipatsientide.