Plasma Cell Kasvajad (sh Multiipelmüeloom) Ravi (PDQ®): [] -Ravi variant ülevaade

On olemas erinevat tüüpi ravi patsientidel plasma neoplasmade.

Kaheksa tüüpi ravi kasutatakse

keemiaravi

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume peatada vähirakkude kasvu, kas tappes rakke või peatades neid pooldumist. Keemiaravi võtta suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, narkootikumid siseneda vereringesse ja jõuavad vähirakke kogu keha (süsteemset keemiaravi). Keemiaravi paigutatud otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähirakkude nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi). See, kuidas keemiaravi antakse sõltub liigist ja etapi ravitavaks vähiks.

Vaata heaks kiidetud ravimid Multiipelmüeloom ja muud Plasma Cell kasvajad rohkem teavet.

Muud medikamentoossele ravile

Kortikosteroidid steroidid, millel on kasvajavastane toime hulgimüeloomis.

Suunatud ravi

Suunatud ravi on ravi, mis kasutab narkootikume või muude ainete tuvastamiseks ja rünnak konkreetsete vähirakke ilma normaalseid rakke kahjustamata. Proteasoomi inhibiitoriga on teatud tüüpi suunatud ravi et pärsib proteasoomide vähirakkudes ning see võib takistada kasvajate kasvu. Bortesomib ja carfilzomib on proteasoomi inhibiitorid, mida kasutatakse hulgimüeloomi ravi ja muud plasma neoplasmade.

Vaata heaks kiidetud ravimid Multiipelmüeloom ja muud Plasma Cell kasvajad rohkem teavet.

Suurtes annustes keemiaravi tüvirakkude siirdamine

See ravi on võimalus anda suurtes annustes keemiaravi ja asendades vere -forming rakud hävitatakse vähiravi. Tüvirakud (ebaküps verelibled) eemaldatakse verest või luuüdi patsiendi (autoloogse siirdamise) või doonori (allogeense transplantaadi) ja külmutatakse ja säilitatakse. Pärast keemiaravi on lõpetatud, salvestatakse tüvirakkude sulatatakse ja antud patsiendile tagasi läbi infusioonina. Need infuseeritud tüvirakke kasvatada (ja taastada) keha vereliblesid; Tüvirakkude siirdamist. (1. etapp): Veri võetakse veenist käsivarrele doonor. Patsient või muu isik võib olla doonor. Veri voolab läbi masina, mis eemaldab tüvirakke. Siis veri tagastatakse doonori veeni kaudu teises õlas. (Etapp 2): Patsient saab keemiaravi tappa vereloomes rakkudes. Patsient võib saada kiiritusravi (pole näidatud). (Etapp 3): Patsient saab tüvirakke kaudu paigutatud kateetri veresoonde rinnus.