Plasmaferees: Plasma Exchange hulgiskleroosi

Plasma vahetada, tuntud ka plasmaferees, on võimalus “puhas” teie veres. See toimib omamoodi nagu dialüüsi. Hoolduse käigus plasma – vedel osa veres – saab asendada plasma doonorilt või plasma asendaja.

Tegevjuht oma elu MS ei ole ainult tegelevad sümptomid teil on praegu. See on umbes läbi mõelda, mis võib juhtuda tulevikus – võimalik mõju oma töö, perekonna ja rahandus – nende ettevalmistamine; Isegi kui teie sümptomid on kerged, planeerimine võib sind ennast paremini ja rohkem kindel oma tulevikus; “See ei ole halb õnn, et mõelda, mida sa võiksid teha, kui teie sümptomid hullemaks,” ütleb Rosalind Kalb, PhD, kliiniline psühholoog ja asepresident kliinilise ravi …

Saad Plasmavahetuse haiglas või ambulatoorselt keskus. Protsess ei ole valus, ja te ei pea narkoosi.

Sul on voodis või istuda tugitooli.

Õde või spetsialist paneb nõelata õhuke toru, nimetatakse kateetri veeni oli mõlemas grupis. Kui teie käe veenides on liiga väike, siis võib-olla on nõela õla või kubemes asemel.

Teie veri väljub läbi ühe toru ja läheb masin, mis eraldab teie plasma verest rakkudesse. Siis vererakkude saada segatud värske vereplasma ja uue vere segu läheb tagasi oma keha läbi teise toru.

Enamik ravi kestab 2 kuni 4 tundi, sõltuvalt sellest, kui suur on teie keha ja kui palju plasma saab vahetasid välja. Teil võib tekkida vajadus kahe või kolme ravi iga nädal 2 või enam nädalat.

Ajal plasma vahetada, teie vererõhk on madalam kui tavaliselt. Seda saab teha te tunnete nõrk, uimane või iiveldab. Joo palju vett päeva enne ravi, sest see aitab vältida nende sümptomeid.

Sa võid tunda väsinud pärast plasma vahetada, kuid enamik inimesi ei saada tagasi oma tavapärase tegevuse kohe.

Plasma vahetus võib tekitada verejooksu ja allergilisi reaktsioone, ja seda saab teha teie võimalus saada nakkuse kõrgem. Harvadel juhtudel, tromb võiks olla masin.

Sinu võimalus näha paranemist MS sümptomid on suurem kui sul on taastuv kujul MS ja

Aga lihtsam, odavam ravi töötavad sageli MS, mistõttu arst ilmselt proovida neid esimesena. Sest raske MS rünnak, arst ilmselt ette suurtes annustes põletikuvastased steroidid. Kui see ei leevenda teie sümptomid, siis plasma vahetus on lühiajaline lahendus.

Plasma vahetada ei ole tõendatud, et aidata primaarne progresseeruv või sekundaarse progresseeruva MS.

Samuti võib aidata ravida teisi haigusi, mis kahjustavad kate seljaaju ümbritsevasse ja närve, nagu Guillain -BarrÃsyndrome ja müasteenia. Pärast Plasmavahetuse inimesed Guillain-BarrÃsyndrome on tõenäolisem, et taastada lihaste jõudu ja ilma abita.

Allikad

Neurology: “hindamine plasmaferees,” september 1996.

National Multiple Sclerosis Society: “Plasmapheresi;” Ravimid: Managing Relaps; ja “ägenemiste ja sclerosis.

Cortese, V. Neurology, 18. jaanuar 2011.

Szczepiorkowski, Z. Journal of Clinical Aphoresis, 2010.

Moses Rodriguez, MD, professor neuroloogia ja immunoloogia, Rochesteris Mayo kliinikus, MN.

Cleveland Clinic Mellen Center for Multiple Sclerosis: “Mellen Center Approaches: plasmaferees MS.”

NYU Langone Medical Center: “plasmaferees.”

Raphael, J. C. Cochrane Database Systematic Review: “Plasma vastutasuks Guillain-BarrÃsyndrome” 11. juuli 2012.

Neuroloogia Akadeemia: “plasmaferees.”