Platsenta Abruptio – Teema ülevaade

Platsenta abruptio on raseduse probleemi, mille platsenta eraldab liiga vara seinast emaka. Platsenta on ümmargune, lame organ, mis moodustab raseduse ajal. See annab beebi toidu ja hapniku ema.

Platsenta abruptio tekib tavaliselt kolmandal trimestril. Kuid see võib juhtuda igal ajal pärast 20. rasedusnädalat. Seda nimetatakse ka abruptio platsenta või platsenta irdumise.

Arstid ei tea, mis seda põhjustab, kuid mõned asjad võivad tõsta oma risk. Neid nimetatakse riskitegureid. Ühine riskifaktorid platsenta abruptio hulka

Vähem levinud riskifaktorite hulka

In normaalse raseduse, platsenta jääb kindlalt kinnitatud siseseinale emakas alles pärast lapse sündi; Platsenta abruptio, platsenta puruneb (abrupts) seina emaka liiga vara, enne lapse sündi.

Kui teil on platsenta abruptio, võite märgata ühte või mitut hoiatusmärgid. Helistage oma arstile, kui olete rase ja te

Laps võib sündida liiga vara (enneaegne) või madala sünnikaaluga; Ema võib kaotada palju verd.

Kõrge vererõhk (140/90 või kõrgem). See on suurim riskifaktor platsenta abruptio, kas kõrge vererõhk on pikaajaline probleem või on põhjustatud raseduse (preeklampsia); Olles olnud platsenta abruptio enne; Suitsetamine raseduse ajal.

Kasutades kokaiini; Võttes armi minevik kirurgia või emaka sidekudekasvaja kus platsenta on seina külge emaka; Võttes kahju emakas. See võib tekkida, sest autoõnnetuse, kukkumise või kehalise väärkohtlemise; Lootevete enneaegset puhkemist 24 tundi või rohkem, eriti kui seal on infektsioon emakas.

Kas kerge kuni mõõduka verejooks tuppe; Kas valus või haige emakas. Samuti võib tunda raske või jäik; Kas märgid enneaegse sünnitusega. Nende hulka kuuluvad regulaarsed kokkutõmbed ja valud või valud alaseljas või kõhus; Pange tähele, et teie laps liigub vähem kui tavaliselt.