Poison Ivy, Oak või Sumahh: Näpunäiteid pesemine – Teema ülevaade

Kui teil on kontakt mürki luuderohi, tamm, või sumac koheselt nahapiirkondadele, mis võis puudutada taime. Vahel tulemuseks lööve (kontaktdermatiit) on võimalik täielikult vältida, pestes mõjutatud aladel rohke vee ja seebiga (näiteks nõudepesu seep) või piiritust. Loputa sageli nii, et seebi või piiritust ei kuivaks nahal ning teha lööve hullem. Kasutage oja või oja vee kui olete väljas.

Ärge hõõruge raske, kui teil pesta, nii et sa ei ärrita nahka. Samuti ole ettevaatlik puhastada all küüned, kus õli saab koguda ja kergesti levida; Eritooteid, nagu Tecnu ja Zanfel, on võimalik eemaldada urushiol nahka. Käsi puhtam, nagu Goop, samuti võib aidata; Kui teie lemmikloom oli oma ala, kus mürki luuderohi, tamm, või sumac kasvab, siis võite pesta oma lemmiklooma vee ja seebiga veenduda õli ei levi. Näiteks võid saada õli käed poolt hellitus koer, kes on urushiol õli karva.

Peske kõik riided, kingad ja muud esemed, mis puutunud taime või isikuga, kes puudutas taim; Puhasta pinnad nagu matkavarustuse, aiatööriistad ja spordivahendid; Kanda vinüül või puuvillast kindaid või pesemisel objekte, mis on puudutanud mürki luuderohi. Õhuke kummi (lateksit) kindad ei kaitse, sest urushiol võib tungida kummist.