Poison Ivy, tamm, ja Sumahh: allergilised reaktsioonid ja ennetamine

Poison Ivy, mürk tamme ja mürk sumac on kõik taimed, mis võib põhjustada ajutist, ärritav nahalööve, kui nad puutuvad kokku oma nahka. See lööve on vormis dermatiidi. Dermatiit lihtsalt tähendab nahaärritus. Seda nimetatakse “dermatiidi”, sest lööve on tingitud kokkupuude ainega, mille sa oled allergiline.

Kas olete kunagi mõelnud: Kas ma saan mürki luuderohi? Mis sa küsid on: Kas ma olen allergiline taime? Kõik inimesed ei ole. Kuni 85% paljud inimesed maailmas on allergilised mürki luuderohi, jättes vähemalt 15% vastupidavamad ei reageerinud.

Kui te olete allergiline mürki luuderohi, olete tõenäoliselt allergiline mürki tamme ja mürk sumac, sest kõik kolm taimed sisaldavad sama lööbega vallandada taimeõli nimetatakse urushiol (hääldatakse yoo-ROO-shee-kõik). Sa oled ka suurema tõenäosusega tekkida allergiline reaktsioon teiste taime vaike, nagu õli jaapani lakk puud (kasutatud mööbel), mango rinds ja india kestad.

Tundlikkus mürki luuderohi, mürk tamme ja mürk sumac varieerub kergest kuni raske reaktsioon, ja ei põhjusta reaktsiooni üldse esimest korda olete kokku puutunud. Mõned täiskasvanud, kes reageerisid mürki luuderohi, kuna lapsed võivad leida, et nad on nüüd vähem tundlik. Mõni võib isegi kaotada oma tundlikkuse kokku.

Paljud inimesed puhkemise lööve kui urushiol puudutab nahka. Ja isegi kui sa ei mäleta puudutamata lehed mürki luuderohi, tamm, või sumac, siis võib olla tahtmatult kokku puutuda nende juured või varred.

Urushiol kiiresti tungib nahka, tihti jättes punased jooned, mis näitavad, kus sa harjatud vastu taime. Sümptomid ilmuvad 24 kuni 72 tunni jooksul pärast kokkupuudet. Kriimustada sügelev lööve ei põhjusta see levima, kuid võib pikendada naha paranemise ja põhjustada sekundaarse nakatumise. Lööve ei ole nakkav, nii et sa ei levitada seda teistele minnes kooli või tööle.

Kolm tüüpi levik võib toimuda

Maksimeeri oma nahahooldus rutiinne vaadata noorematel nüüd.

Hea välimusega Iga Phot; Kuidas hoolitseda kuivale, Red Ski; Üllatav võimalust vähendada kortse; Riigist välja saata Kotid silmade all