Premenopausaalseid Osteoporoos: riskid menopausi ja osteoporoosi

Kas teadsite, et kaheksa 10st inimesi, kes saavad osteoporoos on naised? Kuigi naise risk haigestuda osteoporoosi suureneb koos vanusega – ja menopaus on peamine riskifaktor osteoporoos – Menopausieelsetel osteoporoosi või luumassi kadu, mis juhtub enne menopausi ei ole haruldane ja võib põhjustada valusad, kurnav luumurrud.

Osteoporoos viitab hõrenemist oma luud või tiheduse vähenemisele oma luu. Kuna teie luud muutuvad õhemaks, nad luumurd või murduvad kergemini. Miljonite vanemad täiskasvanud, enamasti naised, nagu igapäevased tegevused nagu seismine, kõndimine, ja painutamine võib olla piisav, et põhjustada luumurdu.

Premenopausaalseid osteoporoosi või osteoporoos, mis toimub enne menopausi, on reaalne oht paljude naiste jaoks. Üks uuring kolledzi eas naised leidnud, et 2% juba osteoporoosi. Teine 15% oli märkimisväärne kaotus luutihedust. Seda seisundit nimetatakse osteopeenia või luu hõrenemine.

Kui luumurrud ainult juhtus sõrmed või varbad oleks see ebamugav, kuid mitte piirata. Selle asemel, osteoporoos kipub mõjutama konkreetse luud, mis võimaldavad meil olla aktiivne – luud selgroo, ranne, õla, vaagna ja puusad. Need murrud võib põhjustada tõsiseid piiramise ja võib põhjustada ka väärarenguid, eriti kui need mõjutavad selg.

Premenopausaalseid osteoporoosi võivad esineda, kuigi pole märke või sümptomeid. Kui kiiresti keegi kaotab luu sõltub tema spetsiifilised ohutegurid. Üks naine võib olla tema 40s või 50s ja on väga tugevad luud ilma vähimagi viiteta osteoporoosi. Teine naine saab tema 30s ja on varased märgid premenopausaalseid osteoporoosi, sealhulgas luumurde.

Osteoporoosi, teie luud lõpuks muutunud piisavalt õhukesed, et nad murda või luumurd on näiliselt väike põhjused. Näiteks võite komistada pragu kõnniteel ja luumurdude oma pahkluu. Või tõstmise kott istutusmullast võib põhjustada randme murd.

Kui langus luutiheduse jätkub jooksul 10-20 aastat, luud jätkuvalt nõrgenenud, lahustit ja lihtsam murda. Kui esimene murd tavaliselt paraneda, kui luud on õhukesed ja nõrk ning nad võiksid olla tundlikud rohkem luumurde. Rohkem luumurrud, valu laieneda. Teil võib olla raskem liikumisvahend ja teeme igapäevast tegevust, sest valu ja jäikus. Samuti deformatsioonid selg (nn Dowager küür) ja teistes valdkondades oma keha võib muutuda ilmne. Rohkem murde võib lõpuks viia raske puue, liikumatus, ja isegi surma.