propranolool (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi ..

Propranolool võib põhjustada südamepuudulikkust mõnedel patsientidel. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on võttes rinnus valu või ebamugavustunne, laienenud kaela veenid, äärmine väsimus, ebaregulaarne hingamine, südame rütmihäired, hingamisraskused, näo, sõrmed, jalad või sääred, kaal kasu või vilistav hingamine.

See ravim võib põhjustada muutusi oma veresuhkru taset. Ka see ravim võib varjata märke madal veresuhkru tase, nagu kiire pulss. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on neid probleeme või kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. Ärge lõpetage ravimi võtmist enne operatsiooni ilma arsti nõusolekuta.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel muutuda vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Kui see kõrvaltoime ilmnemisel ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võiks olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik, võttes samal ajal propranolool.

Ärge katkestada või lõpetada selle ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikult. Mõned tingimused võivad halveneda, kui ravi järsu lõpetamise, mis võivad olla ohtlikud.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravi ajal selle ravimiga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest Selle ravimi võtmise ajal: kobrutamisega või lõdvenemine nahka, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, palavik, sügelus, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, kurguvalu , haavandid, haavandid, või valged laigud suus või huultel või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Propranolool lisab alkoholi toimet ja teised kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide. Kesknärvisüsteemi pärssivate on ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi ja võivad põhjustada uimasust. Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinanohu, allergia, või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, barbituraadid või ravimid haigushoogude, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Kontrollige koos oma arstiga enne mis tahes eespool, kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib suurendada insuldi riski PHACE sündroomi raske veresoonte probleemid ajus. Räägi oma lapse arstilt selle riski.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.