Prostatiit-eksamid ja testid

Kui arst kahtlustab, et teil on prostatiit, ta hakkab koos täieliku meditsiinilise anamneesi ja eksam. Tüüp prostatiidi et teil on ei saa määrata üksnes oma ajaloo ja sümptomeid. Arst teha katseid, et selgitada välja põhjus teie prostatiit.

See võib tunduda kummaline edevus, et meestel on in-kastid täis juuste ravi pakkumised ja kulutavad miljardeid dollareid juuste ravi igal aastal. Mitte nii. Nagu Gersh Kuntzman illustreerib oma raamatus Hair! Inimkonna Ajalooline Quest End kiilaspäisus, kroom-kuppel ärevus on piinatud meil aegade. Caesari loorber pärjad? Klassikaline punane heeringas, Kuntzman ütleb; Kiilaspäisus on Piibli liiga – alates Makkabite Samson ja Delilah (lugu Kuntzman kutsub “praktiliselt kaubik Propecia”) …

Kui teie anamneesi ja eksam näitab, et sa ei pea äge prostatiit, pre-ja post-massaaž test (PPMT) või väljendatakse eesnäärme sekreedi testi võib teha, et teada saada, mis tüüpi prostatiidi pead. Ekspresseeritud eesnäärme sekreedi test ei tehta, kui äge prostatiit kahtlustatakse, sest kui eesnääre on põletikulised, masseerides seda saada proovi testid on väga valus ja võib-olla ohtlik. Mõned arstid usuvad, et masseerides nakatunud eesnäärme suurendab riski haigestuda bakteriaalse infektsiooni vere (septitseemia).

Rohkem katseid võib olla vajalik, kui

Testid, mida võidakse teha hulka

Teie sümptomid ei parane ravi; Teil on jätkuvalt eesnäärme infektsioonide; Sümptomid võivad olla põhjustatud põie või eesnäärmevähi; Arst kahtlustab teil on tüsistus seotud prostatiit, nagu mädanik.

Vereanalüüs (CBC); Digitaalne rektaalne eksam, et kontrollida kasvajate eesnäärmes või kas see on suurem kui tavaline; Verekülvi, et kontrollida bakterid veres, kui teil on äge prostatiit; Kompuutertomograafia (CT) või magnetresonantstomograafia (MRI) oma vaagna piirkonnas; Transrektaalne ultraheli oma vaagna piirkonnas; Eesnäärme spetsiifilise antigeeni (PSA).