PSA tasemed: PSA vereanalüüsid ja eesnäärmevähi sõeluuring

Eesnäärme-spetsiifiline antigeen (PSA) on aine poolt toodetud eesnäärme. Kõrgenenud PSA väärtus võib viidata eesnäärmevähk, et noncancerous seisukorras nagu prostatiit või eesnäärme.

Enamik mehi on PSA tasemed all neli (ng / ml) ja see on traditsiooniliselt kasutatud cutoffist muretseda eesnäärmevähi riski. Mehed eesnäärmevähiga sageli PSA tase kõrgem kui neli, kuigi vähk on võimalus igal PSA tase. Vastavalt avaldatud aruanded, mehed, kes on eesnäärme, et tunneb normaalne uurimisel ja PSA vähem kui neli on 15% võimalus, millel eesnäärmevähk. Need, kellel on PSA neli kuni 10 on 25% -line tõenäosus eesnäärmevähki ja kui PSA on kõrgem kui 10, risk suureneb ja võib olla nii kõrge kui 67%.

Varem enamik eksperte vaadatud PSA taset alla 4 ng / ml nagu tavaliselt. Kuna leiud hilisemad uuringud, mõned soovitavad alandades lõikesagedus taset, et kindlaks teha, kas PSA väärtus on normaalne või kõrgenenud. Mõned teadlased julgustada kasutavad vähem kui 2,5 või 3 ng / ml kui piirväärtuse normaalväärtustes, eriti noorematel patsientidel. Noorematel patsientidel on tavaliselt väiksemad eesnääret ja PSA tase madalam, nii et kõik reljeefi PSA nooremad mehed üle 2,5 ng / ml on põhjust muretsemiseks.

Sama oluline kui PSA arv on trend, et number (kas see läheb üles, kui kiiresti ja millise aja jooksul). Oluline on mõista, et PSA test ei ole täiuslik. Enamik mehi kõrgenenud PSA tase on noncancerous eesnäärme suurenemine, mis on normaalne osa vananemisest. Seevastu madal PSA vereringesse ei välista eesnäärmevähi. Kuid enamikul juhtudel varase eesnäärmevähi leidub poolt PSA vereanalüüsi.

Hinnata oma eesnäärmevähi riski ja 4 teised levinud vähivormide

Katse on joonistus verd, tavaliselt õlavarre. Tulemused on tavaliselt saadetakse laborisse ja sageli tagasi tulla mitme päeva jooksul.