pseudoefedriini otstarbeks, doosi ja kõrvaltoimete

Mis on pseudoefedriini?

Pseudoefedriin kasutatakse nina- ja ninakõrvalkoobaste või ummistus torudes, et tühjendada vedeliku oma sisemise kõrvad, nn kuulmetõri (yoo-STAY-Shun) torud.

Pseudoefedriin võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Ära anna pseudoefedriini laps on noorem kui 4 aastat vana. Alati küsi arsti enne kui köha või külmetuse ravimid lapsele. Surm võib tekkida väärkasutamisest köha ja külm ravimite väikelastele.

oluline info

Küsige nõu arsti või apteekriga enne mõne muu köha või külmetuse ravimid. Pseudoefedriini või muu dekongestandid sisalduvad paljud kombinatsioon ravimitest. Võttes teatud toodete koos võib põhjustada teil saada liiga palju teatud ravimit. Kontrollige etiketilt, kas ravim sisaldab pseudoefedriini või nohuvastaste. Ärge kasutage pseudoefedriini, kui olete kasutanud MAO inhibiitor nagu furasolidooni (Furoxone), isocarboxazid (Marplan) (Nardil), rasagilüni (Azilect), selegiline (Eldepryl, Emsam, Zelapar) või tranüültsüpromiin (Parnate) viimase 14 päeva. Ohtlik ravimite koostoime võib kaduda tuues kaasa tõsiseid kõrvaltoimeid.

Ärge kasutage pseudoefedriini, kui olete kasutanud MAO inhibiitor nagu furasolidooni (Furoxone), isocarboxazid (Marplan) (Nardil), rasagilüni (Azilect), selegiline (Eldepryl, Emsam, Zelapar) või tranüültsüpromiin (Parnate) viimase 14 päeva. Ohtlik ravimite koostoime võib kaduda tuues kaasa tõsiseid kõrvaltoimeid. Ärge kasutage seda ravimit, kui olete allergiline pseudoefedriini või teiste lahtisteid dieedi tablette, stimulandid, või ADHD ravimeid.

Küsige arsti või apteekrit, kui see on ohutu võtta pseudoefedriini, kui teil on

südamehaigus või kõrge vererõhk

Enne ravimi võtmist

diabeet; või

kilpnäärme haigus.

Valitsus raseduse kategooria C. Ei ole teada, kas pseudoefedriin kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda, kui kasutate seda ravimit. Pseudoefedriin erituvad rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Ärge kasutage pseudoefedriini ilma oma arsti, kui te toidate rinnaga last.

Vaata ka: Rasedus ja imetamine hoiatusi (täpsemalt)

Kunstlikult magustatud vedelikuga külmetusravim võib sisaldada fenüülalaniini. Kui teil on fenüülketonuuria (PKU), kontrollida ravimite sildi näha, kas toode sisaldab fenüülalaniini.

Kasutage pseudoefedriini täpselt nii nagu etiketil või arsti poolt. Mitte kasutada suuremaid või väiksemaid summasid või kauem kui soovitatav. Külmetusravim võetakse tavaliselt vaid lühikest aega, kuni teie sümptomid koristama.

Ära anna pseudoefedriini laps on noorem kui 4 aastat vana. Alati küsi arsti enne kui köha või külmetuse ravimid lapsele. Surm võib tekkida väärkasutamisest köha ja külm ravimite väikelastele.

Võtke seda ravimit koos klaasi veega. Ärge purustage, närige või murdke vabastav tablett. Neelake see tervikuna. Breaking või avamine pill võib põhjustada liiga suure koguse ravimi vallandumist üheaegselt. Mõnikord tuleb raputada (vedelus) ning vahetult enne annuse mõõtmist. Mõõda vedelik eriannuste mõõtelusikas või meditsiini tassi, mitte tavalise supilusikaga. Kui sul ei ole annuse mõõteseade, küsi nõu apteekriga.

Ärge võtke pseudoefedriini kauem kui 7 päeva järjest. Räägi oma arstiga, kui sümptomid ei parane pärast 7-päevast ravi, või kui teil on palavik peavalu, köha, või nahalööve. Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate pseudoefedriini. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Hoida pseudoefedriini toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Kuna pseudoefedriini võetakse vajadusel, siis ei pruugi olla ravimigraafikut. Kui te võtate ravimit regulaarselt, võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla rahutus või närvis.

Vältida pseudoefedriini kui sa võtta ka dieedi tablette, kofeiini tablette või muid stimulante (nagu ADHD ravimeid). Võttes stimulant koos nohuvastaste võib suurendada oma riski ebameeldivaid kõrvalmõjusid.

Küsige nõu arsti või apteekriga enne mõne muu köha või külmetuse ravimid. Pseudoefedriini või muu dekongestandid sisalduvad paljud kombinatsioon ravimitest. Võttes teatud toodete koos võib põhjustada teil saada liiga palju teatud ravimit. Kontrollige etiketilt, kas ravim sisaldab pseudoefedriini või nohuvastaste.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni pseudoefedriini: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri. Loobuge pseudoefedriini ja helistage oma arstile, kui teil on tõsine kõrvaltoime, nagu

kiired, või ebakorrapärane südametegevus

Raske pearingluse või ärevus

Kuidas ma peaksin pseudoefedriini?

lihtne verevalumid või verejooksud, ebatavaline nõrkus, palavik, külmavärinad, valud kehas, gripisümptomid; või

ohtlikult kõrge vererõhk (tugev peavalu, nägemishäired, kohin kõrvus, ärevus, segadus, valu rinnus, hingamisraskused, ebaühtlane pulss, krambid).

Vähem tõsised pseudoefedriini kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

isutus

soojust, surinat või punetus naha all

rahutus või põnevil (eriti lastel)

uneprobleemid (unetus); või

nahalööve või sügelus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Tavaline annus täiskasvanutele pseudoefedriini ninakinnisuse

Kohene vabastamine: 30-60 mg suukaudselt iga 4-6 tunni järel vastavalt vajadusele .; Pikendatud vabanemisega: 120 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Pikendatud vabanemisega vedrustus: 45-100 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Suurim päevane annus on 240 mg / päevas.

Tavapärane Pediatric Annus pseudoefedriini ninakinnisuse

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

2 aastat kuni 5 aastat; Viivitamatut vabastamist: 15 mg iga 6 tunni .; Pikendatud vabanemisega vedrustus: 12.5 25 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Maksimaalne ööpäevane annus on 60 mg / päevas .; Alternatiivne annustamist: 1 mg / kg / doos iga 6 tunni, maksimaalne annus: 15 mg .; 6 aastat kuni 12 aastat; Viivitamatut vabastamist: 30 mg iga 6 tunni .; Pikendatud vabanemisega vedrustus 25 kuni 50 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Maksimaalne ööpäevane annus on 120 mg / päevas .; Üle 12 aasta; Kohene vabastamine: 30-60 mg suukaudselt iga 4-6 tunni järel vastavalt vajadusele .; Pikendatud vabanemisega: 120 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Pikendatud vabanemisega vedrustus 50 kuni 100 mg suukaudselt iga 12 tunni järel .; Suurim päevane annus on 240 mg / päevas.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, eriti

vererõhuravimid

Mida tuleks vältida?

beetablokaatorist nagu atenolooli (Tenormin, Tenoretic) karvedilooli (Coreg), labetalooliga (Normodyne Trandate), metoprolool (Dutoprol, Lopressor, Toprol), nadolool (Corgard), propranolool (Inderal, InnoPran), sotaloolil (BETAPACE) ja teised; või

antidepressant nagu amitriptüliin (Elavil, Vanatrip, Limbitrol), doxepin (Sinequan), nortriptyline (Pamelor) ja teised.

See loetelu ei ole täielik ja teised ravimid võivad üksteist pseudoefedriini. Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida kasutate. Kaasa arvatud ilma retseptita, üle leti, vitamiini ja taimseid tooteid. Ärge alustage uue ravimi kasutamist ilma arstiga nõu.

Pseudoefedriin kõrvaltoimeid

7.02.2013-12-03, 04:05:25

Saadavus Rx / OTC Rx ja / või börsivälise

Rasedus N kategooria Pole klassifitseeritud

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Ninakinnisus adrenaliini aktuaalne, Fenülefriini naatriumkloriidi nina, Afrin, doksülamiini, Sudafed Ummikud, Claritine-D, Unisom SleepTabs, Bromfed, oksümetasoliin nina, SudoGest, Drixoral loratadiin / pseudoefedriini, Sudafed 12-tunnise, Sudafed PE Pressure + Pain, Claritine D 24 Hour, Neo-Synephrine, Sudafed PE Ummikud, brompheniramine / pseudoefedriini, nafasoliin nina, Entex

Pseudoefedriin doseerimisinfo

Millised teised ravimid mõjutavad pseudoefedriini?

pseudoefedriini