pseudopodagra (CPPD) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Pseudopodagra on artriit vallandas hoiused kaltsiumikristallid (kaltsium pürofosfaat dihüdraat) liigestes. Seda nimetatakse ka kaltsiumi pürofosfaat ladestumise haigus (CPPD). See haigus võib põhjustada lühiajaline või pikaajaline paistetus liigeseid, enamasti põlve, randme, õla, pahkluu või küünarnuki .; Nagu nimigi ütleb, saab selle tingimuse sarnaneda podagra, mis on põhjustatud teise tüübi crystal – kusihappekristallid – ja põhjustab tavaliselt ootamatu valu ja paistetus ühisvastuse, tavaliselt suu. Pseudopodagra ka võivad sarnaneda osteoartriit või reumatoidartriit .; Pseudopodagra on kõige tavalisem vanuritel. See mõjutab umbes 3% inimestest oma 60s ja nii palju kui pooled inimesed oma 90s. Paljud inimesed, kes saavad pseudopodagra juba liigeskahjustuste muudest tingimustest või nad võivad olla vanusega seotud degeneratiivsed liigeste haigus. Üks teooria on, et kahju kõhre võimaldab kaltsiumikristallid eraldumine liigesesse ja need kristallid põhjustavad põletikku .; Mõningatel juhtudel muud haigusseisundid võivad inimesi suurema tõenäosusega pseudopodagra. Need sisaldavad; Kilpnäärme (hüpotüreoidism); Geneetiline haigus raua ülekoormuse (hemochromatosis); Liiga palju kaltsiumi (hüperkaltseemia) või liiga vähe magneesiumi (hüpomagneseemia) taset veres.

Sümptomid

Kõige sagedasemad sümptomid on valu, turse ja jäikus ümber ühe ühise, eriti põlve või randme. Vahetevahel, rohkem kui üks ühine mõjutab samal ajal. Väike palavik võib tekkida põletatud .; Diagnoos; Diagnoosimiseks pseudopodagra võib olla keeruline, sest see võib sarnaneda podagra, infektsioon või muul põhjusel liigesepõletiku. Samuti pseudopodagra on tavaliselt seotud teiste liigesehaiguste .; Röntgen võib paljastada katlakivi mööda liigestes, kuigi röntgen paljud terved eakad sageli näidata nende hoiuste isegi siis, kui isikul ei ole sümptomeid pseudopodagra. Arst võib soovitada, et liigesevedeliku eemaldada põletik liigestes. Proov testitakse kaltsiumi juuresolekul pürofosfaat kristallid. Proov võib olla vaja testida infektsioon või muu põhjuse tõttu liigesepõletik .; Arst võib nõuda katsete tingimused, mis võivad vallandada pseudopodagra. Need võivad hõlmata teste rauast, kaltsiumi, magneesiumi ja kilpnäärmefunktsioonile .; Eeldatav kestus; Rünnakuid pseudopodagra võib kesta päevi või nädalaid. Kui seisund ei ole diagnoositud, võib see põhjustada ühine degenereerunud (murda) .; Ärahoidmine; Seisundi raviks, mis suurendab riski pseudopodagra (nagu hemochromatosis) võivad takistada haiguse väljakujunemise või korduv rünnakuid. Samas, kui ei ole teada põhjus või vallandada, puudub võimalus takistada arengut pseudopodagra. Inimestele sagenenud rünnakud, võttes Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID) või kolhit- päev võib takistada tulevaste rünnakute .; ravi; Vedeliku saab eemaldada ühine vähendada survet. Selle menetluse puhul nimetatakse ühiselt aspiratsiooni nõel sisestatakse ühise pärast ala Murheen, tagasi vedelikku. Ravi sisaldab üldjuhul ka mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite või süstid medikamentide nimetatakse glükokortikoidi hoida turse lagundada. Need kaks ravi tavaliselt kõrvaldada sümptomid jooksul tunnist mõne päeva .; Võib ka olla, et võtta suukaudseid kortikosteroide lühikese aja jooksul. Arst võib määrata ravimit nimega kolhit- või NSAID, et vältida rünnakuid. Uuem ravimeid – anakinra – uuritakse nii ravi ja ennetus pseudopodagra. Siiski tuleb süstida iga päev ja on kallis. Niisiis, kõige tõenäolisemalt selle kasutamine on piiratud .; Vahel inimesed korduvate või krooniliste pseudopodagra võib tekkida degeneratiivsed liigeste haigus. Sel juhul kirurgia (nagu ühine asendamise) võib saada ainult efektiivse ravi .; Millal kutsuda professionaal; Kui teil tekib märkimisväärne liigesevalu, eriti kui liiges on paistes, võtke ühendust oma arstiga .; prognoos; Mis ravi väljavaated pseudopodagra on tavaliselt hea. Liigeste valu ja turse tavaliselt taanduvad kiiresti. On tavaline, et rünnakud tagasi, kuid tavaliselt nad saab kontrollida ravi korrata .; Lisateavet pseudopodagra (CPPD); Narkootikumide seotud; pseudopodagra

diagnoos

Diagnoosimiseks pseudopodagra võib olla keeruline, sest see võib sarnaneda podagra, infektsioon või muul põhjusel liigesepõletiku. Samuti pseudopodagra on tavaliselt seotud teiste ühiste probleemidega.

Kui kaua see kestab?

Rünnakuid pseudopodagra võib kesta päevi või nädalaid. Kui tingimus ei ole diagnoositud, võib see põhjustada ühise degenereeruma (murda).

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Seisundi raviks, mis suurendab riski pseudopodagra (nagu hemochromatosis) võivad takistada haiguse väljakujunemise või korduv rünnakuid. Samas, kui ei ole teada põhjus või vallandada, puudub võimalus takistada arengut pseudopodagra. Inimestele sagenenud rünnakud, võttes Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID) või kolhit- päev võib takistada tulevaste rünnakute eest.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Vedeliku saab eemaldada ühine vähendada survet. Selle menetluse puhul nimetatakse ühiselt aspiratsiooni nõel sisestatakse ühise pärast ala Murheen, tagasi vedelikku. Ravi sisaldab üldjuhul ka mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite või süstid medikamentide nimetatakse glükokortikoidi hoida turse lagundada. Need kaks ravi tavaliselt kõrvaldada sümptomid jooksul tunnist mõne päeva.

Kui külastada arsti

Kui teil tekib märkimisväärne liigesevalu, eriti kui liiges on paistes, võtke ühendust oma arstiga.

prognoos

Mis ravi väljavaated pseudopodagra on tavaliselt hea. Liigeste valu ja turse tavaliselt taanduvad kiiresti. On tavaline, et rünnakud tagasi, kuid tavaliselt nad saab kontrollida ravi korrata.