Psoriaas vs psoriaatilise artriidi

Mitte igaüks, kes on psoriaas psoriaatiline artriit, kuigi tingimused on sageli seotud.

Psoriaas põhjustab laigud kestendav, punane või valge nahk nimetatakse laigud. Psoriaatiline artriit määrab ära liigeste turse ja valu, mis võib põhjustada püsivaid kahjustusi. Immuunsüsteem on vastutav nii.

Psoriaatiline artriit kaasas ebamugavustunne kaks tingimust. Aastatel põletamine ja sügelus psoriaasi ja jäikuse ja turse artriit, tead kui raske mõned oma päeva saab; Aga sa võid teha asju kodus teha nendel päevadel palju lihtsam. Proovi neid nõuandeid, kui te võtate mõnda ravimit arsti poolt; 1. Leia õnnelik koht. Stress võib vallandada psoriaasi ägenemine, eriti naiste puhul. Võtta vastutus oma pingeid leevendada oma sümptomid ja hoida asjad …

Põletik on osa nii psoriaasi ja psoriaatilise artriidi. See on märk teie immuunsüsteem töötab. Aga need mõlemad tingimused juhtuda, sest teie immuunsüsteem ründab oma keha, mitte midagi väljastpoolt.

Umbes kolmandik inimesi, kes on psoriaas psoriaatiline artriit. Arstid ei oska veel öelda, kes enne kui see juhtub, kuigi.

Tavaliselt pead naha sümptomid esimene. Aga mõnikord, artriit sümptomid ilmuvad kuud või isegi aastaid, enne kui nahaprobleemid teha. See on raske diagnoosida.

Inimesed, kellel on raske psoriaasiga võiks olla suurem võimalus saada psoriaatiline artriit.

Psoriaas naha laigud võivad ägeneda ja siis aina paremaks. Psoriaatilise artriidi sümptomid võivad olla ka tulevad ja lähevad.

Umbes 40% inimestest, kes saavad psoriaatiline artriit on sugulasega või psoriaas. Teadlased ei tea, millised geenid vastutavad nende tingimustega. Viinud et välja aitab arstid ennustada, kes on tõenäolisem, et saada neid tingimusi. See võib kaasa tuua uusi ravimeetodeid, liiga.

Ei ole mingit seost asukoht oma plekkidega, mis liigeseid mõjutatakse. Näiteks võib teil olla

Psoriaas ei põhjusta löövet või mõneks muuks püsiv kahjustus nahka. Aga psoriaatiline artriit võib kahjustada liigeseid ja jäta neid jäik ja deformeerunud, kui seda ei töödelda.

Sellepärast sa pead tegema oma arstiga, isegi kui teie sümptomid parem. Ärge lõpetage ravimeid, kui arst ütleb, et see on OK.

Allikad

Reumatoloogiakolledži: “psoriaatiline artriit.”

National Psoriaasi Fond: “psoriaatiline artriit.”

Philip Mease, MD, Seattle Reumatoloogia Associates.

John Hardin, MD, teadustöö osakonna juhataja, artriit foundatio; meditsiini professor Albert Einstein College of Medicine, New York City.

Artriit Foundation: “psoriaatiline artriit.”

Mark Lebwohl, MD, professor ja esimees dermatoloogia, Mount Sinai School of Medicine.

Johns Hopkinsi Artriit Center: “psoriaatiline artriit”, “Uus algus psoriaatilise artriidi juhtumit on ravitud psoriaasiga patsiendil Efalizumab.

Viguier, M. Artriit Rheum, mail 2008.